Vesmír: Snadné a efektivní tvoření pro děti

Toto tvoření přináší neskutečně krásný výsledek. Doporučuji pro všechny milovníky vesmíru. Pustili jsme se do kreslení (zatím jen vymyšlených) planet, planetek a tvoření hvězd. V článku najdete tip, jak na to.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsme vyrobili vesmír. Doplnili jsme jej o barevné planety a malé hvězdičky. Děti si vyzkoušely práci s anilinovými barvičkami a také se sítkem.

Vesmír: Snadné a efektivní tvoření pro děti
Vesmír: Snadné a efektivní tvoření pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření je vhodné pro děti okolo čtyř let a více. Tříleté děti budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Martínek v pěti letech zvládl výkres téměř sám. U tohoto tvoření se zabaví také děti na prvním stupni základní školy. Takto staré děti mohou pojmout tvoření také jako úkol z přírodovědy a mohou vytvořit část sluneční soustavy.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku nebo bílý papír
  • Vodové barvy (použili jsme anilinky, ale stačí také obyčejné vodovky)
  • Štětec
  • Sítko (obyčejné sítko na čaj)
  • Lepidlo
  • Černý papír (lepší je černá čtvrtka – tu jsme neměli, černý papír se trošku zkroutí a je vhodné ho po uschnutí trošku zatížit)

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na černý papír jsme nastříkali skrze sítko žluté a bílé tečky. Jak? Štětec jsme namočili do žluté vodové barvy (můžete také použít žlutou nebo bílou temperu). Martínek narážek štětinkami do sítka a barva stříkala na papír. Vytvořila žluté a bílé tečky. Černý papír jsme nechali uschnout.

Vesmír: Snadné a efektivní tvoření pro děti
Vesmír: Snadné a efektivní tvoření pro děti

Na čtvrtku jsem nakreslila kruhy. Děti je vybarvily podle vlastní fantazie anilinovými barvičkami. Papír jsme nechali uschnout, kruhy jsme vystřihli a nalepili jsme je na černý papír. Vesmírný výkres byl hotový.

Závěrem

Tento výtvor je skutečná krása. Děti byly velmi nadšené, protože vyrobily nádherný vesmírný obrázek. Po uschnutí se papír může trošku zvlnit. Stačí jej na pár hodin zatížit knihami a zase se vyrovná.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart