Veselá kaňka: Krásné tvoření pro malé děti

Vytvořit kaňku bude tříleté děti velmi bavit. Základem je pořádně fouknout do brčka. 🙂 Jak na to najdete v článku. Krásnou zábavu.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Kaňku zvládnou vytvořit děti v momentě, kdy umí fouknout do brčka. Některé dvouleté děti do brčka foukají jako o závod, jiné se naučí foukat až ve třech letech. Vyrábění bude bavit děti do čtyř, maximálně pěti let věku.

Veselá kaňka: Krásné tvoření pro malé děti
Veselá kaňka: Krásné tvoření pro malé děti

Co budete potřebovat

  • Vodovky nebo tempery či prstové barvy
  • Čtvrtku
  • Brčko
  • Štětec
  • Kapátko
  • Oči a pusu
  • Lepidlo

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ve vodovkách jme umíchali barvu (přidala jsem do nich dostatek vody), děti ji nabraly do kapátka a nanesly na čtvrtku. Barvu můžete získat i z temper nebo prstových barev, které na paletě dostatečně naředíte vodou. Na výkres jsme použili modrou, žlutou a červenou, ale vyzkoušet můžete jakékoli barevné odstíny. Když byla barva na čtvrtce, děti ji do všech směrů rozfoukaly brčkem. Výkres jsme nechali uschnout.

Veselá kaňka: Krásné tvoření pro malé děti
Veselá kaňka: Krásné tvoření pro malé děti

Z barevného papíru jsme připravili obrovské oči a pusu. Můžete vytvořit jakékoli oči – malé, velké, otevřené, zavřené. Když byla čtvrtka suchá, nalepili jsme na ni oči a pusu a veselá kaňka byla hotová.

Závěrem

Legrační tvoření zaujme menší děti, které navštěvují mateřskou školku. U nás mělo velký úspěch.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart