3x JINAK: Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko

Děti si letos velmi přály vytvořit zajíčka. Vytvořili jsme hned tři druhy velikonočních zajíčků, které mohou sloužit jako stojánek na vajíčka nebo jako velikonoční dekorace, kterou postavíte na okno či stůl. Tipy na tvoření najdete v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme tři druhy zajíčků z papíru a také z ruliček od toaletního papíru. Lepení není těžké. Pokud budete chtít vytvořit stojánek na vajíčka, doporučuji lepit zajíčky na ruličky od toaletního papíru. Zajíčky můžete slepit také bez ruliček, ale tenký papír nemusí vejce udržet. K tvoření si můžete vzít uvařená vejce, abyste rovnou mohli vyzkoušet, jak vejce drží či nedrží, a případně můžete ihned stojánek upravit tak, aby do něj vejce zapadlo (je uvedeno níže).

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti nejdříve od tří let věku a spíše zaujme předškoláky a školáky. Malé děti mohou lepit, ale stříhání zajíčka nezvládnou. Školáci mohou zajíčky vytvořit zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Bílý papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Ruličky od toaletního papíru
  • Vatové tampony nebo vatu
  • Pohyblivé nebo papírové oči
Pracovní listy Velikonoce

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Velký zajíček: Z barevného papíru jsme připravili obdélník, uši, nos, oči a také vousy. Vatový tampon jsem trošku zastřihla a připravila jsem z něj bříško.

Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko
Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko

Jestli budete chtít, aby zajíček sloužil jako stojánek pro vajíčko, ještě před samotným lepením raději vyzkoušejte, jak vejce v ruličce od toaletního papíru sedí. Pokud je vejce malé a propadává skrze ruličku, nalepte na ruličku proužek papíru, aby vejce nepropadlo (viz foto).

Kuřátko z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčka
Sojánek na vajíčka

Poté už stačí jen slepit zajíčka. Na ruličku jsme nalepili tělo, uši, oči, vousy, nos. Zajíčka můžete ozdobit mašličkami, bříškem a ocáskem z vatového tamponu.

Barevný zajíček: Z barevného papíru jsme připravili zajíčka, vousy, oči a mašličky na ozdobu. Pokud lepíte z pevnějšího papíru, nemusíte zajíčka lepit na ruličku od toaletního papíru. My jsme jej na ruličku nelepili, použili jsme obyčejný papír, ale bylo by bývalo lepší, kdybychom zajíčka nalepili na ruličku nebo jej alespoň podlepili čtvrtkou či krabicí.

Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko
Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko

Bílý zajíček: Z bílého papíru jsem vystřihla zajíčka, ze zeleného papíru jsem připravila trávu. Ruličku od toaletního papíru jsem rozstříhala na cca 2 – 2,5 cm vysoké kolečka. Na kolečka jsme přilepili trávu tak, aby byla rozprostřena po celém obvodu. Na travičku jsme nalepili zajíčka. Děti mohou zajíčka ozdobit, ale není to nutné. Pokud chcete umístit do zajíčka vajíčko a vajíčko v něm nedrží, můžete vnitřek vypodložit odličovacím tamponem nebo vatou, případně můžete ještě před samotným lepením dolepit k ruličce dno z papíru.

Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko
Velikonoční zajíček z ruličky od toaletního papíru jako stojánek na vajíčko

Závěrem

Lepení je poměrně snadné, i když pro děti okolo tří až čtyř let bude ještě těžké. Školáci mohou zajíčky vyrábět zcela samy. Jestli chcete velikonoční dekorace (ne stojánek na vajíčka), nemusíte bílého a ani barevného zajíčka lepit na ruličku od toaletního papíru. Jestliže má zajíček sloužit jako stojánek na vajíčka, je lepší využít kousek ruličky od toaletního papíru a zajíčka jí podlepit.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart