Velikonoční věnec z kartonu a barevného papíru

Velikonoce se pomalu blíží a my jsme si připravili velikonoční věnec na dveře z obyčejné papírové krabice. Tvoření zvládnou i malé děti. Lepení je velmi snadné, výsledek vypadá dobře. V článku na vás čeká tip na domácí velikonoční DIY dekorace.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejné krabice jsme vyrobili pěkný velikonoční věnec na dveře. Lepení se hodí pro menší děti, protože u vytváření velikonočního věnce nerozbijí vajíčka, neporaní se o drátek. Lepení je snadné a pro ně zábavné. Na věnec jsme nalepili také papírovou trávu a nakonec jsme jej ozdobili stužkou.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Dvouleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Martínek v necelých čtyřech letech zvládl nalepit vejce na věnec sám. Stačilo, abych mu ukázala, kde má vejce být. Filka ve dvou a půl letech nalepil některá vajíčka vzhůru nohama, ale i tak se mu věnec moc povedl.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
  • Nůžky
  • Izolepu (můžete použít z druhé strany na připevnění vajec)
  • Starou krabici
  • Stužku
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na krabici jsem obkreslila polévkový talíř. Do středu jsem obkreslila mísu. Kruh jsem vystřihla a tak vznikl podklad pro věnec. Na kousky kartonu jsem nalepila barevné papíry.  Připravila jsem si šablonu vejce, kterou jsem z rubové strany na kartony obkreslila a vejce jsem vystřihla. Ze zeleného papíru jsem vyrobila trávu. Nastříhala jsem jej na velmi tenké proužky. S dětmi jsme natřeli kolo z kartonu lepidlem. Na kole musí být pořádná vrstva lepidla, aby vejce držela. Na kolo děti nalepily papírovou trávu a na ní pokladly vejce. Vejce byla těsně u sebe, nebo na sobě, aby nebyl podklad vidět.

Když byla vejce nalepena, nechali jsme věnec pořádně uschnout. Pokud vám nebudou vejce dobře držet, můžete je pro jistotu připevnit ještě z rubové strany izolepou. Nakonec jsme na věnec připevnili stužku a mašličku. Martínek jej ještě dozdobil zelenou travičkou.

Závěrem

Výroba věnce je pro malé děti zajímavá a zároveň poměrně snadná. Věnec jsme vyrobili z kartonu a barevného papíru, ale můžete si udělat svůj vlastní velikonoční věnec, například ze čtvrtky. Karton se špatně stříhá a při lepení je s ním horší manipulace než se čtvrtkou. Na druhé straně je věnec velmi bytelnou velikonoční dekorací na dveře.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart