Velikonoční skákající zajíčci z ruličky od toaletního papíru

Toto vyrábění je absolutní paráda. Z ruličky od toaletního papíru můžete vyrobit skákajícího zajíčka (nebo žábu, ale ta se na Velikonoce příliš nehodí 🙂 ). V článku najdete fotonávod a také vide, ve kterém uvidíte, jak na to.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je vhodné pro děti na základní škole. Děti v první a ve druhé třídě budou potřebovat pomoc dospělého. Starší děti zvládnou vyrobit zajíčka zcela samy.

Velikonoční skákající zajíčci z ruličky od toaletního papíru
Velikonoční skákající zajíčci z ruličky od toaletního papíru

Co budete potřebovat

  • Ruličku od toaletního papíru
  • Fixy
  • Bílý papír na oči (nebo můžete oči namalovat jednoduše fixou)
  • Lepidlo
  • Nůžky
Pracovní listy pro předškoláky

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na tomhle vyrábění je sympatické to, že vlastně nepotřebujete nic speciálního a přesto vytvoříte velkou parádu. Ruličku od toaletního papíru jsem ve dvou třetinách rozdělila na dvě části. Z té větší jsem vytvarovala tělo zajíčka. Vypadá trošku jako rozšlápnutá harmonika – vmáčkla jsem prostředek ruličky dovnitř. Vyzkoušela jsem, jak rulička skáče. Když bylo tělo hotové ze zbytku ruličky jsem vystřihla uši, nohy a ruce. Ty jsem vybarvila fixou a nalepila jsem je na tělíčko, aby vznikl zajíče.

Velikonoční skákající zajíčci z ruličky od toaletního papíru
Velikonoční skákající zajíčci z ruličky od toaletního papíru

TIP: Pokud vám zajíček málo skáče, zkuste jej znovu lépe ohnout, pořádně připlácnout okraje k sobě a poté zase roztáhnout, aby byl hezky kulatý, ale zároveň, aby byly záhyby dobře znatelné.

Youtube

Závěrem

Tohle je pro děti opravdová zábava. Tvoření můžete vyzkoušet hned teď doma a nebo s dětmi ve družině a ve škole. Na mě vykouklo na Instagramu, ale jak se rychle objevilo, tak rychle zase zmizelo a už jsem ho nedohledala. Proto jsem vytvořila vlastní zajíčky i s videem na Youtube a s návodem v článku. Další tipy na velikonoční tvoření najdete v sekci Velikonoce.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart