Velikonoční řeřichový panáček ve skořápce

Letos jsme zasadili do skořápek řeřichu. Řeřicha rostla trošku rychleji než osení, které jsme zkoušeli minulý rok. Do článku jsem připravila tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Do výroby se mohou zapojit děti okolo čtyř až pěti let. Děti mohou zkusit nandat hlínu lžičkou do vajíčka, nasypat pár semínek, ale hlavně mohou vajíčka pravidelně zalévat.

Co budete potřebovat

  • Skořápky
  • Hlínu (řeřicha prý vyroste i ve vatě – nezkoušela jsem)
  • Semínka řeřichy (koupila jsem je v Kauflandu)
  • Obal od vajec
Pracovní listy Velikonoce

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Do čistých skořápek jsme nasypali hlínu a do ní semínka řeřichy. Skořápky jsme položili do obalu od vajec, ale jestli takový obal používat nechcete, můžete vyrobit stojánek. Minulý rok jsme vyráběli stojánek z ruličky od toaletního papíru. Podrobný návod najdete v článku: Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek. Děti semínka ob den zalévaly. Řeřicha vyrostla přibližně za týden (i když měla vyrůst mnohem dříve 🙂 ).

Velikonoční řeřichový panáček ve skořápce
Velikonoční řeřichový panáček ve skořápce

Závěrem

Velmi snadné velikonoční dekorace vyrobíte za chvilku. Děti napjatě čekaly, zda panáčkům vyrostou vlásky a jak dlouho to bude trvat.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart