Velikonoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Naše první velikonoční dekorace z vizovického těsta. Na to, že je dělaly děti téměř zcela samy, zdají se mi velmi povedené a doma nám dělají krásnou parádu. V článku najdete tip na to, jak dekorace vyrobit s dětmi, které ještě nechodí do školy. Lze to a vězte, že to je velká zábava. 🙂

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je určeno pro děti od čtyř let. Martínek v necelých pěti letech vytvořil velikonoční ozdoby téměř sám. Pomohla jsem mu minimálně – do hotových ozdob jsem udělala díru a natřela jsem je žloutkem. Filka ve 3,5 letech zkoušel pracovat s těstem, zkusil vykrajovat i zdobit. Vyrábění ho bavilo, vyžadoval více pozornosti a potřeboval větší pomoc. Pro tříleté děti je vyrábění ozdob těžké, ale za zkoušku nic nedáte. Jestli budete s vizovickým těstem pracovat poprvé, připravila jsem o něm podrobný článek Tipy na výrobky a jak pracovat s vizovickým těstem s dětmi od 4 let.

Co budete potřebovat

Na těsto

  • 250 gramů hladké mouky (vzala jsem obyčejnou)
  • 100 ml teplé vody
  • 1 lžíci octa

POZNÁMKA: Jestli budete pracovat poprvé s jedním malým dítětem, stačí poloviční dávka těsta.

Na dekorování

  • Nůžky na nehty (měli jsme s kulatou špičkou)
  • Nové koření (celé)
  • Grilovací špejle
  • Váleček
  • Vykrajovátka
  • Žloutek a mašlovačku na potření těsta
  • Můžete využít trošku vody s moukou na slepení jednotlivých vrstev (my jsme toto pro jednoduchost vynechali)
 

 

Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Vypracovala jsem těsto, které jsem uložila do sáčku se zipem, aby neokoralo.

Martínek s Filkou vyváleli kousek těsta, vykrojili vykrajovátkem tvary kolečko, které jme vytáhli na vajíčko, a zajíčka.

Poté ozdobili novým kořením vykrojené tvary. Martínek dekoroval ozdoby nůžkami a také drobnými kuličkami z těsta.

Filka dekoroval ozdoby novým kořením tak, že jsem mu nůžkami udělala do těsta značky, na které kuličky pokládal. Když na podkladu značky nebyly, nevěděl, kolik má položit kuliček. Někdy na celou ozdobu položil jednu kuličku, jindy umístil 10 kuliček. Tento způsob se nám osvědčil. Ozdoby jsme narovnali na pečicí papír, udělala jsem do nich malý otvor,  natřela jsem je žloutkem a dala jsem je péct do trouby 120 °C horkovzduch. Po dvou hodinách jsem troubu dala na 10 minut na 150 °C, a poté jsem ozdoby vyndala.

Závěrem

Když byly ozdoby hotové, pověsila jsem je na větvičku. Vyrábění se dětem moc líbilo. Těsto vyrobíte za pár desítek minut, stojí pár korun a je s ním spoustu parády.

Velikonoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Velikonoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart