Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Letos jsme poprvé vyzkoušeli vlasaté panáčky ze skořápek od vajec. Výroba panáčka je snadná a rychlá. S růstem vlasů to už je trošku horší. 🙂 Do článku jsem sepsala naši zkušenost s tímto tvořením.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Výroba samotné hlavičky je poměrně křehká práce a samostatně ji zvládnou děti na základní škole. Menší děti mohou skořápku zlomit a zničit, ale mohou při výrobě pomáhat dospělému. Tělíčko jsme vytvořili z ruličky od toaletního papíru. Výrobu zvládnou už děti okolo tří let (s mírnou pomocí dospělého). Vyzkoušet můžete také řeřichové panáčky. Tip na tvoření najdete v článku: Velikonoční řeřichový panáček ve skořápce.

Co budete potřebovat

 

 

Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ruličku od toaletního papíru jsem rozstřihla na polovinu. Z barevného papíru jsem připravila barevný pruh na kalhoty, bílý pruh na košili, kapsy a ruce. Nejprve jsem na ruličku od toaletního papíru nalepila proužek papíru, který bude držet vajíčko. Společně jsme vytvořili kalhoty a také šaty, které byly stojánkem na vajíčko. Vajíčko představuje hlavičku panáčka.

Z vejce jsem odloupla kousek skořápky (ze špičky). Nechala jsem vytéct obsah do misky a skořápku jsem vypláchla. Dovnitř jsem lžičkou nandala hlínu a semínka. Nakonec jsme společně nalepili oči, nakreslila jsem nos a pusu.

Panáčky jsme vyráběli cca 4 týdny před publikací článku (tedy 4 týdny před vyfocením titulní fotografie). Dovnitř jsem nasypala semínka kytiček hledíku. Po 10 dnech jsem šla koupit osení, protože ve vajíčku nic nevyrostlo a zasadila jsem do vajíček osení. To začalo za  týden růst a za další týden dosáhlo výšky na fotografii. V jednom vajíčku vyrostla původní kytička. Ale já jsem velmi špatný pěstitel, nevyroste mi ani plevel. 🙂 Jsem ráda, že osení vyrostlo alespoň takhle.

Závěrem

Výroba panáčka děti zajímala. Bohužel poměrně dost dlouho nám trvalo, než vyrostly vlásky, ale nakonec se to podařilo. Dovnitř doporučuji dát osení. Zkoušeli jsme i jiná semínka, ale poté, co se za 10 dní nic neobjevilo, jsem do hlíny nasypala osení, které začalo po necelém týdnu klíčit a následně růst. Příští rok s panáčkem začneme dříve. Další velikonoční tvoření najdete v sekci Velikonoce.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart