Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Letos jsme poprvé vyzkoušeli vlasaté panáčky ze skořápek od vajec. Výroba panáčka je snadná a rychlá. S růstem vlasů to už je trošku horší. 🙂 Do článku jsem sepsala naši zkušenost s tímto tvořením.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Výroba samotné hlavičky je poměrně křehká práce a samostatně ji zvládnou děti na základní škole. Menší děti mohou skořápku zlomit a zničit, ale mohou při výrobě pomáhat dospělému. Tělíčko jsme vytvořili z ruličky od toaletního papíru. Výrobu zvládnou už děti okolo tří let (s mírnou pomocí dospělého).

Co budete potřebovat

Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ruličku od toaletního papíru jsem rozstřihla na polovinu. Z barevného papíru jsem připravila barevný pruh na kalhoty, bílý pruh na košili, kapsy a ruce. Nejprve jsem na ruličku od toaletního papíru nalepila proužek papíru, který bude držet vajíčko. Společně jsme vytvořili kalhoty a také šaty, které byly stojánkem na vajíčko. Vajíčko představuje hlavičku panáčka.

Z vejce jsem odloupla kousek skořápky (ze špičky). Nechala jsem vytéct obsah do misky a skořápku jsem vypláchla. Dovnitř jsem lžičkou nandala hlínu a semínka. Nakonec jsme společně nalepili oči, nakreslila jsem nos a pusu.

Panáčky jsme vyráběli cca 4 týdny před publikací článku (tedy 4 týdny před vyfocením titulní fotografie). Dovnitř jsem nasypala semínka kytiček hledíku. Po 10 dnech jsem šla koupit osení, protože ve vajíčku nic nevyrostlo a zasadila jsem do vajíček osení. To začalo za  týden růst a za další týden dosáhlo výšky na fotografii. V jednom vajíčku vyrostla původní kytička. Ale já jsem velmi špatný pěstitel, nevyroste mi ani plevel. 🙂 Jsem ráda, že osení vyrostlo alespoň takhle.

Závěrem

Výroba panáčka děti zajímala. Bohužel poměrně dost dlouho nám trvalo, než vyrostly vlásky, ale nakonec se to podařilo. Dovnitř doporučuji dát osení. Zkoušeli jsme i jiná semínka, ale poté, co se za 10 dní nic neobjevilo, jsem do hlíny nasypala osení, které začalo po necelém týdnu klíčit a následně růst. Příští rok s panáčkem začneme dříve. Další velikonoční tvoření najdete v sekci Velikonoce.

Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart