Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Letos jsme poprvé vyzkoušeli vlasaté panáčky ze skořápek od vajec. Výroba panáčka je snadná a rychlá. S růstem vlasů to už je trošku horší. 🙂 Do článku jsem sepsala naši zkušenost s tímto tvořením.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Výroba samotné hlavičky je poměrně křehká práce a samostatně ji zvládnou děti na základní škole. Menší děti mohou skořápku zlomit a zničit, ale mohou při výrobě pomáhat dospělému. Tělíčko jsme vytvořili z ruličky od toaletního papíru. Výrobu zvládnou už děti okolo tří let (s mírnou pomocí dospělého).

nahoru ↑

Co budete potřebovat

Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Ruličku od toaletního papíru jsem rozstřihla na polovinu. Z barevného papíru jsem připravila barevný pruh na kalhoty, bílý pruh na košili, kapsy a ruce. Nejprve jsem na ruličku od toaletního papíru nalepila proužek papíru, který bude držet vajíčko. Společně jsme vytvořili kalhoty a také šaty, které byly stojánkem na vajíčko. Vajíčko představuje hlavičku panáčka.

Z vejce jsem odloupla kousek skořápky (ze špičky). Nechala jsem vytéct obsah do misky a skořápku jsem vypláchla. Dovnitř jsem lžičkou nandala hlínu a semínka. Nakonec jsme společně nalepili oči, nakreslila jsem nos a pusu.

Panáčky jsme vyráběli cca 4 týdny před publikací článku (tedy 4 týdny před vyfocením titulní fotografie). Dovnitř jsem nasypala semínka kytiček hledíku. Po 10 dnech jsem šla koupit osení, protože ve vajíčku nic nevyrostlo a zasadila jsem do vajíček osení. To začalo za  týden růst a za další týden dosáhlo výšky na fotografii. V jednom vajíčku vyrostla původní kytička. Ale já jsem velmi špatný pěstitel, nevyroste mi ani plevel. 🙂 Jsem ráda, že osení vyrostlo alespoň takhle.

nahoru ↑

Závěrem

Výroba panáčka děti zajímala. Bohužel poměrně dost dlouho nám trvalo, než vyrostly vlásky, ale nakonec se to podařilo. Dovnitř doporučuji dát osení. Zkoušeli jsme i jiná semínka, ale poté, co se za 10 dní nic neobjevilo, jsem do hlíny nasypala osení, které začalo po necelém týdnu klíčit a následně růst. Příští rok s panáčkem začneme dříve. Další velikonoční tvoření najdete v sekci Velikonoce.

Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Velikonoce: DIY vlasatí panáčci z vaječných skořápek

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart