Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce

Když jsem si lámala hlavu nad tím, co budeme tvořit pro tentokrát, napadlo mě, že bychom mohli udělat vánoční ozdobu na větvičce. Barevnou s dětskou kresbičkou. V článku najdete tip na hezké a zajímavé vánoční tvoření.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti na čtvrtku vytvořily hezkou vánoční ozdobu, která visí na větvičce a okolo sněží. Větvičku vytvořily tiskáním ruličky od toaletního papíru. Použít můžete také houbičku nebo obtisk bublinkové fólie. Sníh jsou otisky prstů.

Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce
Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti nejdříve od tří až čtyř let. Čtyřletý Filka hezky zvládl vybarvovat, tiskal ruličkou i krásně nakreslil sněhuláka na ozdobu. Takto staré děti budou potřebovat pomoc dospělého (nalepit alobal, vystřihnout ozdobu a připravit ruličku). Školáci zvládnou tvoření samy.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Bílou a zelenou temperu
  • Vodovky (použili jsme Koh-i-Noor a anilinky)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Kousek alobalu
  • Fixu
Pracovní listy Zima banner
Pracovní listy Zima

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku děti vybarvily modrou vodovkou. Na jiný kousek čtvrtky jsem nakreslila kolo, které představovalo vánoční ozdobu. Děti jej vybarvily anilinovými barvami. Po zaschnutí na ozdobu nakreslily kresbičku (sněhuláka a srdce). Ozdobu jsme vystřihli. Když uschl modrý podklad na čtvrtce, připravila jsem ruličku od toaletního papíru.

Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce
Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce

Nastříhala jsem její okraj na tenké proužky (jako když jsme vyráběli ohňostroj) a dále jsem ruličku přehnula na polovinu, aby zmizelo velké kolo uprostřed. Děti namočily ruličku do zelené tempery a tiskaly na čtvrtku větvičku. Když čtvrtka zaschla, nalepily na větvičku ozdobu, připravila jsem kousek alobalu a nalepila jsem jej na větvičku, aby to vypadalo, že je ozdoba pověšená. Děti doplnily sníh pomocí bílé tempery a otisků prstů.

Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce
Vánoční tvoření pro děti: ozdoba na větvičce

Závěrem

Zajímavé tvoření se dětem velmi líbilo. Kombinuje v sobě několik různých technik a ve výsledku vznikne zajímavý obrázek, který nám zdobí nástěnku v dětském pokojíčku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart