DIY malé vánoční stromečky jako dekorace ze šišek

Jak využít borovicové nebo smrkové šišky? Vyzkoušeli jsme vytvořit malinké vánoční stromečky ze šišek. Tvoření je snadné a užijí si ho děti i rodiče.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze šišek jsme vytvořili malé vánoční stromečky. Stromky mohou být v přírodní barvě (nemusíte je natírat na zeleno) nebo je můžete nabarvit temperou.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už čtyřleté děti, možná spíše až pětileté děti. Natírání šišek pro děti může být složitější, a tak mohou zdobit přírodní šišky bez zelené barvy.

DIY malé vánoční stromečky jako dekorace ze šišek
DIY malé vánoční stromečky jako dekorace ze šišek

Co budete potřebovat

  • Šišky
  • Barevný papír nebo barevné kuličky
  • Vata nebo vatový tampon
  • Zelená tempera
  • Bílá tempera
  • Tekuté lepidlo (Nová klovatina)
  • Nůžky
Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Vytvořili jsme tři druhy stromečků. Šišky jsme nabarvili zelenou temperou. Když barva zaschla, nachystali jsme si z barevného papíru drobné kuličky, které jsme lepidlem přilepili na šišku jako vánoční ozdobičky. Můžete použít malé kuličky nebo ozdobičky, které koupíte v papírnictví. Na další stromeček jsme přilepili kousky odličovacího tamponu a poslední stromeček jsme dekorovali bílou temperou. Využít můžete různé způsoby zdobení – třpytky, flitry nebo drobné řetízky.

DIY malé vánoční stromečky jako dekorace ze šišek
DIY malé vánoční stromečky jako dekorace ze šišek

Závěrem

Zdobení šišek byla zábava. Děti si při ní procvičí jemnou motoriku a pozor – není to tak snadné, jak se na první pohled může zdát. My využíváme také šišky v přírodní barvě, protože vypadají samy o sobě moc hezky. Další tipy na dekorace ze šišek najdete v článku: Tipy na vánoční a podzimní dekorace ze šišek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart