Vizovické těsto si děti oblíbily, a tak jsme z něj tvořili velikonoční i vánoční ozdobičky. Děti vykrajovaly, stříhaly těsto i jej zdobily kořením. 

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění je určeno pro děti od čtyř let. Martínek v pěti letech vytvořil vánoční ozdoby téměř sám. Pomohla jsem mu minimálně – do hotových ozdob jsem udělala díru a natřela jsem je žloutkem. Filka ve čtyřech letech válel těsto, vykrajoval i zdobil ozdobičky kořením. Jestli budete s vizovickým těstem pracovat poprvé, připravila jsem o něm podrobný článek Tipy na výrobky a jak pracovat s vizovickým těstem s dětmi od 4 let.

Vánoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Vánoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Co budete potřebovat

Na těsto

  • 250 gramů hladké mouky (vzala jsem obyčejnou)
  • 100 ml teplé vody
  • 1 lžíci octa

POZNÁMKA: Jestli budete pracovat poprvé s jedním malým dítětem, stačí poloviční dávka těsta.

Na dekorování

  • Nůžky na nehty (měli jsme s kulatou špičkou)
  • Nové koření (celé)
  • Grilovací špejle
  • Váleček
  • Vykrajovátka
  • Žloutek a mašlovačku na potření těsta
  • Můžete využít trošku vody s moukou na slepení jednotlivých vrstev (my jsme toto pro jednoduchost vynechali)

Jak na to

Vypracovala jsem těsto, které jsem uložila do sáčku se zipem, aby neokoralo. Martínek s Filkou vyváleli kousek těsta, vykrojili vykrajovátkem stromeček, rybičku, hvězdičku i andělíčka. Poté ozdobili novým kořením vykrojené tvary. Martínek dekoroval ozdoby nůžkami a také drobnými kuličkami z těsta.

Vánoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Vánoční dekorace z vizovického těsta pro malé děti

Filka dekoroval ozdoby novým kořením. Pokud budete tvořit s ještě menšími dětmi, můžete udělat nůžkami do těsta značky, na které budou děti kuličky pokládat. Ozdoby jsme narovnali na pečicí papír, udělala jsem do nich malý otvor,  natřela jsem je žloutkem a dala jsem je péct do trouby 120 °C horkovzduch. Po dvou hodinách jsem troubu dala na 10 minut na 150 °C, a poté jsem ozdoby vyndala.

Závěrem

Když hotové ozdoby vychladly, provlékla jsem otvorem šňůrku, abychom je mohli pověsit na stromeček. Vyrábění se dětem moc líbilo. Těsto vyrobíte za pár desítek minut, stojí pár korun a je s ním spoustu parády.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na studený porcelán s malými dětmi: Recept+nápady

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart