Udržitelná móda: Tipy na značky a proč je důležitější, než si myslíme

Do článku jsem připravila tipy na to, ve kterých e-shopech koupíte udržitelnou módu, ať už budete shánět kalhoty, tričko, šaty, košili nebo boty, výběr je velký. Nakupovat můžete i ve velkých e-shopech, protože na udržitelnost je kladen velký důraz. A to je dobře.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč je udržitelná móda tak důležitá

Udržitelná móda je pravým opakem fast fashion, tedy rychlé módy, kdy spotřebitelé kupují oblečení proto, že je velmi levné. Fast fashion má negativní dopad na životní prostředí. Udržitelná móda cílí při své výrobě na dodržení sociální, ekonomické udržitelnosti a dbá na životní prostředí, ekologickou stránku věci. Oblečení bývá označeno jako Fair Trade, jako GOTS (Global Organic Textile Standard) či sustainable.

Barefoot boty Belenka: Ty nejlepší boty pro rok 2022
Barefoot boty Belenka: Ty nejlepší boty pro rok 2022

Zpomalení spotřeby je velmi důležité proto, aby se planeta nezahltila nepotřebným zboží, aby se neustále nevyrábělo nové oblečení nebo obuv, aby se staré oblečení využívalo k recyklaci a aby se látky vyráběly z recyklovaných materiálů.

UDRŽITELNÉ BAREFOOT BOTY na BELENKA.CZ

Kde koupíte udržitelné oblečení a obuv

Oblečení nebo obuv z recyklovaných materiálů, které je vyrobeno za férových podmínek (nevyrábí ho děti) pořídíte už i ve velkých online e-shopech. Jsou to například tyto:

Zoot.cz

Recenze e-shopu ZOOT.cz
Recenze e-shopu ZOOT.cz

Internetový obchod nabízí vyjma klasického oblečení také udržitelnou módu, a to za velmi slušné peníze. Záložku s udržitelnou módou je trošku složitější najít. Podívat se můžete na „bio-eko-fér„, kde je dostatek krásného oblečení, nebo přímo pod záložku „udržitelná móda„.

Více na ZOOT.CZ


AboutYou.cz

AboutYou.cz
AboutYou.cz

Udržitelnou módu koupíte také v e-shopu AboutYou.cz. Ze značek jsou zde dostupné například Hessnatur, Ragwear, Odlo, Weekday, Iriedaily. Oblečení spadá spíše do vyšší cenové kategorie. Velký výběr najdete pod záložkou „udržitelná móda„.

Více na ABOUTYOU.CZ


🏆Zalando.cz🏆

Recenze e-shopu Zalando.cz
Recenze e-shopu Zalando.cz

Na Zalando.cz najdete celou sekci oblečení a značek s udržitelnou módou. Přehledně jsou zde zpracovány značky (Marimekko, Levis, Zing a další) a také kousky oblečení (kabáty, sportovní oblečení, bundy, mikiny, džíny). Má největší výběr udržitelných značek v porovnání s ostatními e-shopy.

Více na ZALANDO.CZ


🏆Belenka.cz🏆

Recenze e-shopu Belenka.cz
Recenze e-shopu Belenka.cz

Nádherné veganské barefoot boty pořídíte v e-shopu Belenka.cz. Boty jsou vyráběny ručně v Evropě a řada modelů je vyrobena z veganské kůže nebo z látky. Doprava je zdarma a výměna nepadnoucího páru také. Recenze dámských barefoot bot značky Be Lenka najdete zde.

Více na BELENKA.CZ


🏆Barebarics.cz🏆

Recenze e-shopu Barebarics.cz
Recenze e-shopu Barebarics.cz

E-shop Barebarics.cz nabízí pouze veganskou obuv, která je vyrobena z látky nebo z veganské kůže. Kvůli obuvi netrpělo jediné zvíře. Boty jsou navíc překrásné a pohodlné. Doprava domů a výměna bot je zdarma. Podívejte se na recenze na dámské a pánské boty značky Barebarics.cz.

Více na BAREBARICS.CZ


14 tipů na značky udržitelné módy

 • Armedangels – Krásné šaty jsou navrhovány v Německu (Cologne). Značka vznikla v roce 2007 a najdete ji na Zalando i na Aboutyou.cz.
 • 🏆Barebarics🏆 – nádherné moderní barefoot boty jsou pouze ve veganském provedení. Boty jsou dostupné zde.
 • Bagind – udržitelné tašky a batohy jsou vyráběny z kvalitního materiálu.
 • 🏆Be Lenka🏆 – krásné barefoot boty nabízí perfektní poměr ceny a kvality. Boty jsou dostupné zde.
 • BeWooden – originální dřevěné doplňky z Beskyd pořídíte na Zoot.cz.
 • Bohempia – ekologické oblečení a boty z konopí mají původ v České republice.
 • Freitag – Idea vyrábět skvělé tašky z materiálů, které se samy rozloží vznikla v Curychu. Stylové dámské a pánské tašky přes rameno pořídíte na Freshlabels.cz.
 • Kings of Indigo – jednoduché a krásné oblečení z kvalitního materiálu pořídíte na Aboutyou.cz.
 • Levi’s – klasické oblečení Levis’s není třeba příliš představovat – džíny, trika, kalhoty, boty i mikiny pořídíte na Zoot.cz.
 • Marimekko – finská značka Marimekko nabízí zajímavé a dokonalé střihy oblečení s nápadnými vzory vlčích máků a květin v různých barvách. Originální oblečení pořídíte na Zalando.cz.
 • Patagonia – udržitelnou módu značky Patagonia pořídíte na Zalando.cz.
 • Swedish Stockings – udržitelné punčochové kalhoty a ponožky, podkolenky pořídíte na Aboutyou.cz.
 • Thinking MU – zajímavé a cenově dostupné oblečení je k dostání na Aboutyou.cz.
 • Vagabond – švédská značka nabízí krásné a kvalitní boty za rozumnou cenu. Boty pořídíte na Answear.cz.

Závěrem

Výběrem oblečení můžete udělat něco pro sebe, pro přírodu i pro společnost. Udržitelná móda se právem dostává do popředí a její obliba rok od roku stoupá. Stejně jako se oblibě těší veganská barefoot obuv, která je vyrobena z veganské kůže, aby chránila více zvířat.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz, Pexels

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart