Pracovní sešit Tvary a barvy od 1,5 roku

Pracovní sešit Tvary a barvy dostal Filka k „18 měsíčním narozeninám“. 🙂 List po listu jsme spolu trénovali skládání barev, tvarů a přiřazování tvarů podle velikosti. 
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Přehledně a jednoduše

Když jsme sešit tvořila, přemýšlela jsem nad tím, jak ho koncipovat, aby ho jednotlivé prvky nerozptylovaly. Nakonec jsem zvolila jednoduchý způsob přiřazování nejdříve barev, a poté tvarů. U tvarů jsem volila jednobarevnou verzi a naopak u barev jeden tvar. Na posledním listu si může Filka složit obrázky.
Pracovní sešit pro děti od 1,5 roku

Pracovní sešit pro děti od 1,5 roku

Více o PDF

PDF má 16 stan, aktivity jsou zobrazeny na sedmi stranách a na dalších stránkách jsou přídavné aktivity k vystřižení a nalepení. PDF mi dalo poměrně zabrat, ale výsledek stojí za to. Filka má listy moc rád a i když se mi na některé aktivity zdá ještě malý, tak se den ode dne v přiřazování zlepšuje. Sešit obsahuje sedm listů:
  • Stínování barev
  • Barevné spectrum
  • Vrstvení tvarů
  • Skládání: Co patří k sobě
  • Poznej stíny
  • Barevné zmrzliny
  • Umíš složit obrázek?

Koupit PDF v e-shopu za 45 Kč

Youtube

Jak začít?

Začali jsme tím nejjednodušším, přiřazováním barev, pokračovali jsme s přiřazováním tvarů. Skládání podle velikosti mu v 18 měsících ještě nejde, ale Martínek ho rád zastoupí. 🙂

Jak na výrobu

PDF jsem vytiskla, listy jsem zalaminovala a listy s aktivitami jsem vystříhala. Byl to můj úplně první sešit a tvorba mi trvala přibližně 90 minut. Na zalaminované a vystříhané části jsem nalepila samolepicí suché zipy. Bílý suchý zip pořídíte v galanterii nebo na Aliexpress (více o suchých zipech najdete v článku Začínáme s laminováním).

Kolik tvorba zabere času

Přibližně 90 minut až 2 hodiny.

Co v PDF najdete

PDF se skládá ze 16 listů, do kterých patří také obálka. Pracovní sešit má 7 listů s aktivitami a dalších 7 listů s přídavnými aktivitami, které je potřeba vystřihnout. Součástí je Montessori barevné spektrum, procvičování barev na stupnici, přiřazování stínů, vrstvení tvarů, přiřazování barev. Sešit může být rozšířen o Montessori barevné spektrum ve třech variantách.

Další fotografie

Koupit PDF v e-shopu za 45 Kč

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Tvary a barvy od 1,5 roku

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart