PDF K VYTIŠTĚNÍVYRÁBÍME

Tvoříme PDF: Pracovní sešit Tvary a barvy od 1,5 roku

Pracovní sešit Tvary a barvy dostal Filka k „18 měsíčním narozeninám“. 🙂 List po listu jsme spolu trénovali skládání barev, tvarů a přiřazování tvarů podle velikosti. 

Přehledně a jednoduše

Když jsme sešit tvořila, přemýšlela jsem nad tím, jak ho koncipovat, aby ho jednotlivé prvky nerozptylovaly. Nakonec jsem zvolila jednoduchý způsob přiřazování nejdříve barev, a poté tvarů. U tvarů jsem volila jednobarevnou verzi a naopak u barev jeden tvar. Na posledním listu si může Filka složit obrázky.

Pracovní sešit pro děti od 1,5 roku

Pracovní sešit pro děti od 1,5 roku

Více o PDF

PDF má 16 stan, aktivity jsou zobrazeny na sedmi stranách a na dalších stránkách jsou přídavné aktivity k vystřižení a nalepení. PDF mi dalo poměrně zabrat, ale výsledek stojí za to. Filka má listy moc rád a i když se mi na některé aktivity zdá ještě malý, tak se den ode dne v přiřazování zlepšuje.

Sešit obsahuje sedm listů:

  • Stínování barev
  • Barevné spectrum
  • Vrstvení tvarů
  • Skládání: Co patří k sobě
  • Poznej stíny
  • Barevné zmrzliny
  • Umíš složit obrázek?

Youtube

Jak začít?

Začali jsme tím nejjednodušším, přiřazováním barev, pokračovali jsme s přiřazováním tvarů. Skládání podle velikosti mu v 18 měsících ještě nejde, ale Martínek ho rád zastoupí. 🙂

Jak na výrobu

PDF jsem vytiskla, listy jsem zalaminovala a listy s aktivitami jsem vystříhala. Byl to můj úplně první sešit a tvorba mi trvala přibližně 90 minut. Na zalaminované a vystříhané části jsem nalepila samolepicí suché zipy.

Kolik tvorba zabere času

Přibližně 90 minut až 2 hodiny.

Co v PDF najdete

PDF se skládá ze 16 listů, do kterých patří také obálka. Pracovní sešit má 7 listů s aktivitami a dalších 7 listů s přídavnými aktivitami, které je potřeba vystřihnout. Součástí je Montessori barevné spektrum, procvičování barev na stupnici, přiřazování stínů, vrstvení tvarů, přiřazování barev. Sešit může být rozšířen o Montessori barevné spektrum ve třech variantách.

KOUPIT PRACOVNÍ SEŠIT OD 1,5 ROKU V PDF

 

Pracovní sešit tvary a barvy

Pracovní sešit Tvary a barvy za 35 Kč

Další fotografie

JDU PRO SEŠIT

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou.