Pracovní sešit přiřazování polovin zaujme děti okolo 18 měsíců až dvou let. V pracovním sešitu musí správně doplnit poloviny tak, aby vznikl barevný tvar.

Obsah

Pro koho se sešit hodí

Sešit Přiřazování polovin – Montessori je určen pro děti ve věku od 18 měsíců.

Co PDF pracovní sešit Přiřazování polovin obsahuje

  • 10 stran (předlohy), na kterých jsou barevné tvary seřazeny dle barev. Na deseti listech je umístěno 6×10 tvarů po deseti barvách.
  • 6 stran (předlohy), na kterých jsou barevné tvary seřazeny dle tvarů. Na šesti listech je umístěno 6×6 tvarů po šesti barvách.
  • Vystřihovací část.
  • Celkem 21 stran k laminaci (+ 3 strany volitelně k laminaci).

Koupit PDF v e-shopu za 40 Kč

Co budete potřebovat

K výrobě sešitu

  • 21 laminovacích folií (vzala jsem 100 mic) + volitelně 3 strany můžete vytisknout a zalaminovat navíc jako doplnění k bonusovým listům. Není to nutné, můžete využít listy, které jste si již vytiskli.
  • Laminovačku
  • Samolepicí suchý zip v bílé barvě (alespoň 110 koleček, nebo 1,3 metru stříhacího suchého zipu o šířce 2 cm)
  • Nůžky
  • PDF předlohu

Jak na výrobu

PDF jsem vytiskla na obyčejný papír, který jsem zalaminovala. U pracovního sešitu jsem vystřihla potřebné díly v části k vystřižení. Bílý suchý zip jsem nastříhala na kousky, případně jsem použila k lepení již předpřipravená kolečka. Na jeden díl je lepší použít dvě kolečka, nebo větší kus stříhacího suchého zipu. Bílý suchý zip pořídíte v galanterii nebo na Aliexpress (více o suchých zipech najdete v článku Začínáme s laminováním).

Tipy na závěr

Pracovní sešit se hodí pro menší děti, které začínají s přiřazováním polovin. Pro starší děti můžete využít hru Přiřazování poloviny (karty), která je velmi podobná, ale díky tomu, že nabízí různé rozložení karet, připadá dětem složitější.

Koupit PDF v e-shopu za 40 Kč

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart