Montessori pomůcky Skládání a vrstvení tvarů

Vyrobit tohle PDF byla velká výzva. Hra je určena pro děti od tří let, ale spíše si ji zamilují až starší děti. Pojďme se podívat na to, k čemu jsou vrstvené tvary dobré a jak si s nimi hrát.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak využít PDF

V PDF jsou na třech listech namalovány tři tvary – trojúhelník, kruh a čtverec. Od každého tvaru je na jedné straně deset velikostí od 1 cm až po 10 cm. Stránky jsem vytiskla na tři barevné papíry (červená, modrá, žlutá), všechny jsem tiskla třikrát. Vzniklo devět listů, které jsem vystříhala a dostala jsem 90 tvarů ve třech barevných provedeních. Tvary můžete s dětmi skládat podle fantazie, vrstvit je na sebe podle velikosti nebo je skládat do předlohy, která je součástí PDF. Podrobný návod na hru najdete v článku Hra z papíru: Vrstvení a skládání tvarů.

Jak na výrobu

Listy k vystřižení jsem vytiskla na barevné papíry po třech kusech. Zvolila jsem tři barvy: červenou, žlutou a modrou. Od každé barvy jsem vytvořila tři série – tedy žlutý čtverec, žluté kolo, žlutý trojúhelník, stejně tak v modré a červené. Tvary jsem vystříhala. Šablony pro přiřazování tvarů jsem vytiskla na bílý papír a zalaminovala jsem je.
Skládání a vrstvení tvarů

Skládání a vrstvení tvarů

Kolik tvorba zabere času

Výroba zabere okolo hodiny.

Co v PDF najdete

PDF obsahuje tři černobílé předlohy tvarů (trojúhelník, čtverec, kruh) pro vytištění na barevný papír. Tvary jsou velké od 1 cm do 10 cm. Dále jsou v PDF čtyři základní předlohy na skládání tvarů. Tvary může dítě vrstvit dle fantazie.

Koupit PDF v e-shopu za 20 Kč

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Montessori pomůcky Skládání a vrstvení tvarů

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart