Montessori pomůcky Skládání a vrstvení tvarů

Vyrobit tohle PDF byla velká výzva. Hra je určena pro děti od tří let, ale spíše si ji zamilují až starší děti. Pojďme se podívat na to, k čemu jsou vrstvené tvary dobré a jak si s nimi hrát.

Obsah

Jak využít PDF

V PDF jsou na třech listech namalovány tři tvary – trojúhelník, kruh a čtverec. Od každého tvaru je na jedné straně deset velikostí od 1 cm až po 10 cm. Stránky jsem vytiskla na tři barevné papíry (červená, modrá, žlutá), všechny jsem tiskla třikrát. Vzniklo devět listů, které jsem vystříhala a dostala jsem 90 tvarů ve třech barevných provedeních. Tvary můžete s dětmi skládat podle fantazie, vrstvit je na sebe podle velikosti nebo je skládat do předlohy, která je součástí PDF. Podrobný návod na hru najdete v článku Hra z papíru: Vrstvení a skládání tvarů.

nahoru ↑

Jak na výrobu

Listy k vystřižení jsem vytiskla na barevné papíry po třech kusech. Zvolila jsem tři barvy: červenou, žlutou a modrou. Od každé barvy jsem vytvořila tři série – tedy žlutý čtverec, žluté kolo, žlutý trojúhelník, stejně tak v modré a červené. Tvary jsem vystříhala. Šablony pro přiřazování tvarů jsem vytiskla na bílý papír a zalaminovala jsem je.

Skládání a vrstvení tvarů

Skládání a vrstvení tvarů

nahoru ↑

Kolik tvorba zabere času

Výroba zabere okolo hodiny.

nahoru ↑

Co v PDF najdete

PDF obsahuje tři černobílé předlohy tvarů (trojúhelník, čtverec, kruh) pro vytištění na barevný papír. Tvary jsou velké od 1 cm do 10 cm. Dále jsou v PDF čtyři základní předlohy na skládání tvarů. Tvary může dítě vrstvit dle fantazie.

Koupit PDF v e-shopu za 20 Kč

nahoru ↑

Další fotografie

Koupit PDF v e-shopu za 20 Kč

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart