PDF K VYTIŠTĚNÍVŠECHNY ČLÁNKYVYRÁBÍME

Tvoříme PDF: Montessori pomůcky Skládání a vrstvení tvarů

Vyrobit tohle PDF byla velká výzva. Hra je určena pro děti od tří let, ale spíše si ji zamilují až starší děti. Pojďme se podívat na to, k čemu jsou vrstvené tvary dobré a jak si s nimi hrát.

Jak využít PDF

V PDF jsou na třech listech namalovány tři tvary – trojúhelník, kruh a čtverec. Od každého tvaru je na jedné straně deset velikostí od 1 cm až po 10 cm. Stránky jsem vytiskla na tři barevné papíry (červená, modrá, žlutá), všechny jsem tiskla třikrát. Vzniklo devět listů, které jsem vystříhala a dostala jsem 90 tvarů ve třech barevných provedeních. Tvary můžete s dětmi skládat podle fantazie, vrstvit je na sebe podle velikosti nebo je skládat do předlohy, která je součástí PDF. Podrobný návod na hru najdete v článku Hra z papíru: Vrstvení a skládání tvarů.

Skládání a vrstvení tvarů

Skládání a vrstvení tvarů

Jak na výrobu

Listy k vystřižení jsem vytiskla na barevné papíry po třech kusech. Zvolila jsem tři barvy: červenou, žlutou a modrou. Od každé barvy jsem vytvořila tři série – tedy žlutý čtverec, žluté kolo, žlutý trojúhelník, stejně tak v modré a červené. Tvary jsem vystříhala. Šablony pro přiřazování tvarů jsem vytiskla na bílý papír a zalaminovala jsem je.

Kolik tvorba zabere času

Výroba zabere okolo hodiny.

Co v PDF najdete

PDF obsahuje tři černobílé předlohy tvarů (trojúhelník, čtverec, kruh) pro vytištění na barevný papír. Tvary jsou velké od 1 cm do 10 cm. Dále jsou v PDF čtyři základní předlohy na skládání tvarů. Tvary může dítě vrstvit dle fantazie.

KOUPIT SKLÁDANÍ A VRSTVENÍ TVARŮ V PDF

Skládání a vrstvení tvarů (Montessori pomůcky) za 10 Kč

Skládání a vrstvení tvarů (Montessori pomůcky) za 10 Kč

Další fotografie

CHCI SEŠIT

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou.