PDF ZDARMA

Tvoření pro děti: Procházka v dešti s deštníkem

S Filkou jsme se pustili do krásného malování a lepení, které je jednoduché a zvládnou ho i malé děti. Do článku jsem připravila tip na krásné podzimní nebo jarní vyrábění.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme krásný obrázek, který jsme pověsili na nástěnku. Obrázek jsme nazvali procházka v dešti. Ústředním motivem je pestrobarevný deštník, nohy a holinky.

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od tří až čtyř let. Děti mohou nalepovat kousky barevného papíru na bílou předlohu. Tento způsob vyrábění patří k trošku těžším. Jednodušší je předlohu deštníku vybarvit a deštník vystřihnout.

Co budete potřebovat

  • Bílou voskovku
  • Tužku
  • Vodovky
  • Štětec
  • Předlohu v PDF
  • Lepidlo
  • Barevný papír
  • Čtvrtku

STÁHNOUT PDF ZDARMA

Pracovní sešit Podzim
Pracovní sešit Podzim

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsme nakreslili bílou voskovkou drobné čárky, které představovaly déšť. Filka čtvrtku vybarvil modrou vodovkou. PDF jsem vytiskla, vystřihla a připravila jsem kousky barevného papíru. Filka na deštník nalepil barevné části, deštník jsem vystřihla, připravili jsme nohy a holinky.

Tvoření pro děti: Procházka v dešti s deštníkem
Tvoření pro děti: Procházka v dešti s deštníkem

Když barva uschla, nalepil Filka na papír deštník, nohy a holinky a výkres byl hotový.

Tvoření pro děti: Procházka v dešti s deštníkem
Tvoření pro děti: Procházka v dešti s deštníkem

Závěrem

Vytvořili jsme krásný obrázek, inspirací nám byl tip na vyrábění z Pinterestu, který jsme si upravili k obrazu svému. Jestliže děti nebudou chtít lepit barevné papíry, mohou deštník vybarvit vodovkami nebo fixami. Vybarvit deštník je trošku jednodušší, než na něj lepit barevné papíry.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart