TVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+VYRÁBÍME

Tučňák a lední medvěd, zimní zvířátka z ruliček od toaletního papíru

Vánoce jsou za námi a my jsme s Martínkem vyrobili roztomilá zimní zvířátka z ruliček od toaletního papíru. Martínkovi se líbí lední medvěd, mně tučňák. 🙂 V článku najdete návod, jak zvířátka vytvořit.

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od tří let. Možná, že tříleté děti budou potřebovat drobnou pomoc dospělého obzvláště, pokud s lepením právě začínají. Filka se ve dvou letech také zkoušel lepit tučňáka. Musela jsem mu hodně pomáhat, aby se rulička tučňákovi alespoň trochu podobala.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Ruličku od toaletního papíru
  • Odličovací tampony
  • Lepidlo v tyčince
  • Tekuté lepidlo

eshop máma do deště

Jak na to

Ruličky jsme obalili barevným papírem – tučňáka černou barvou, ledního medvěda barvou bílou. Připravila jsem jednotlivé díly k lepení. U tučňáka to byla křídla, odličovací tampon jako bříško, očička a zobáček. U ledního medvěda jsme potřebovali zmenšený (zastřižený) odličovací tampon jako bříško, tampon jsme rozdělili na dvě poloviny a z každé jsme udělali kuličku jako ručičky. Ocásek jsme vyrobili také z tamponu. Dále jsme potřebovali dvě černá očka a nos.

Martínek lepil jednotlivé díly na ruličku. U tučňáka nalepil nejprve bříško, poté křídla, která bříško zakrývala. Nakonec připevnil oči a zobáček.

U ledního medvěda nalepil bříško, ručičky a ocásek. Nakonec přidělal oči a nos.

Závěrem

Lepení je pro děti snadné, bude je bavit a navíc vyrobí roztomilá zvířátka. Martínkovi se moc líbí a hned je povozil na odrážedle. 🙂 Filka měl také svá zvířátka, aby se o ně děti nehádaly.

  • Tučňák a lední medvěd, zimní zvířátka z ruliček od toaletního papíru
  • Tučňák a lední medvěd, zimní zvířátka z ruliček od toaletního papíru

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.