RECYKLUJEME

Tučňák a lední medvěd, zimní zvířátka z ruliček od toaletního papíru

Vánoce jsou za námi a my jsme s Martínkem vyrobili roztomilá zimní zvířátka z ruliček od toaletního papíru. Martínkovi se líbí lední medvěd, mně tučňák. 🙂 V článku najdete návod, jak zvířátka vytvořit.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od tří let. Možná, že tříleté děti budou potřebovat drobnou pomoc dospělého obzvláště, pokud s lepením právě začínají. Filka se ve dvou letech také zkoušel lepit tučňáka. Musela jsem mu hodně pomáhat, aby se rulička tučňákovi alespoň trochu podobala.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Ruličky jsme obalili barevným papírem – tučňáka černou barvou, ledního medvěda barvou bílou. Připravila jsem jednotlivé díly k lepení. U tučňáka to byla křídla, odličovací tampon jako bříško, očička a zobáček. U ledního medvěda jsme potřebovali zmenšený (zastřižený) odličovací tampon jako bříško, tampon jsme rozdělili na dvě poloviny a z každé jsme udělali kuličku jako ručičky. Ocásek jsme vyrobili také z tamponu. Dále jsme potřebovali dvě černá očka a nos.

Martínek lepil jednotlivé díly na ruličku. U tučňáka nalepil nejprve bříško, poté křídla, která bříško zakrývala. Nakonec připevnil oči a zobáček. U ledního medvěda nalepil bříško, ručičky a ocásek. Nakonec přidělal oči a nos.

nahoru ↑

Závěrem

Lepení je pro děti snadné, bude je bavit a navíc vyrobí roztomilá zvířátka. Martínkovi se moc líbí a hned je povozil na odrážedle. 🙂 Filka měl také svá zvířátka, aby se o ně děti nehádaly.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart