Tři tipy na vytvoření zimního stromu

Zima se už nějaký týden hlásí o slovo. Když jsme s dětmi pozorovali, jak k zemi padají krásné sněhové vločky, napadlo mě, že bychom mohli doma vytvořit snadné výkresy zimních stromů. V hlavní roli byl samozřejmě sníh. V článku najdete tři tipy na to, jak vytvořit zajímavé obrázky.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Kreslení se hodí i pro dvouleté děti. Filka zvládl sám dva výkresy a na to, že mu jsou dva roky a čtyři měsíce, se mu moc povedly. Dětem jsem připravila zelené a černé stromečky na modrý papír. Starší děti, okolo pěti let, si mohou stromečky nachystat samy.

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme tři zasněžené stromečky. K nakreslení jsme použili tři různé techniky. Nejdříve děti namočily do bílé barvy tyčinku na čištění uší a vytvářely s ní tečky na barevný papír. Poté si vyzkoušely tiskat bublinkovou fólií a nakonec jsme z otisku ruky a prstů vytvořili zasněžený stromek na černém papíru.
 1. Stromeček a sníh z tyčinek (od 3 let)
 2. Zasněžené jehličnaté stromky z bublinkové folie (od 2 let)
 3. Bílý zimní strom z otisku ruky (od 2 let)

Co budete potřebovat

 • Barevný papír – černý, modrý, zelený, hnědý
 • Tyčinky na čištění uší
 • Bublinkovou fólii
 • Izolepu
 • Bílou temperu
 • Štětec
 • Nůžky
 • Lepidlo
Pracovní listy Vánoce v PDF

Pracovní listy Vánoce v PDF v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

Jak na to

Než jsme začali kreslit, připravila jsem si bublinkovou fólii, na kterou jsem pomocí izolepy vytvořila poutko na uchopení, aby se dětem dobře tiskalo. Také jsem připravila barevné papíry a mohli jsme se pustit do práce.

1. Stromeček a sníh z tyčinek (od 3 let)

Zimní strom z otisků vatových tyčinek

Zimní strom z otisků vatových tyčinek

Potřebujete: Barevný papír modrý a hnědý, nůžky, lepidlo, tyčinky do uší, bílou temperu Na modrý papír jsem nalepila černý stromek bez listí, který jsem vystřihla. Martínek namáčel vatovou tyčinku do uší do bílé barvy a dělal s ní na papíře tečky jako sníh. Výsledek se mu moc líbil.

2. Zasněžené jehličnaté stromky z bublinkové folie (od 2 let)

Potřebujete: Barevný papír modrý a zelený, nůžky, lepidlo, bublinkovou fólii, izolepu, bílou temperu Na modrý papír jsem nalepila zelený stromeček. Bublinkovou folii jsem na rubové straně zahnula a izolepou přilepila, vytvořila jsem poutko na držení. Děti namáčely fólii do bílé barvy a na výkres vytvořily obtisk, který prezentoval sněhové vločky.

3. Bílý zimní strom z otisku ruky (od 2 let)

Potřebujete: Černý papír, štěte, bílou temperu Ruku jsem dětem natřela na bílo. Martínek a Filka ji otiskli na černý papír. Poté prstíčky udělali tečky, jako sníh.

Závěrem

Výkresy jsou velmi snadné a tvoření zvládnou i dvouleté děti. Filka byl nadšený. Potiskal by několik papírů. Z výsledku měl velkou radost. Děti si vyzkoušely pro ně zcela nové techniky, mezi které patřilo tiskání s bublinkovou fólií a otisky vatové tyčinky do uší.
Pracovní sešit Vánoce

Pracovní sešit Vánoce od 2 let

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart