Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Jestli máte doma hodně kaštanů a nevíte, jak je využít, můžete si s dětmi zahrát jednoduché hry. S Filkou jsme našli spoustu kaštánků a než jsme je odnesli do školky na vyrábění, děti si s nimi rády pohrály.

Obsah

Pro koho jsou hry určeny

Zábavné hry se hodí už pro dvouleté děti. Mějte prosím na paměti, že děti by si neměly strkat kaštany do pusy. Filka naštěstí kaštany nejí, takže jsme se mohli pustit do hraní. 🙂 U her jsem děti raději hlídala, ale můj dozor nebyl vlastně vůbec potřeba. 🙂 Byly tak zaujatí krásou kaštanů, že všechny neplechy šly stranou. Kéž by to takhle vypadalo každý den.

nahoru ↑

Co jsme hráli

Nebylo potřeba nic složitě chystat a připravovat. Hlavní roli hrály kaštany. Děti vyzkoušely tři hry.

nahoru ↑

1. Rovnání kaštanů podle čáry, skládání do tvarů

Potřebujete: Kaštany, bílý papír, fixu

Na bílý papír jsem nakreslila písmeno M a kruh. Děti nejprve rovnaly kaštánky po nakreslené čáře do příslušného tvaru. Když měly kaštany vyrovnané, vyplnily kruh.

Činnost dělaly samy, bez mojí pomoci. Poté jsme společně zkoušeli udělat z kaštanů různé tvary – srdce, strom, slunce, ptáky za letu. Martínek pozoroval, jak se seskupení kaštanů proměňuje. Dále jsem sama vytvořila obrazec a Martínek hádal, co to je za tvar nebo za obrázek.

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

DALŠÍ PODZIMNÍ AKTIVITY

nahoru ↑

2. Rovnání kaštanů dle provázku

Potřebujete: Kaštany, provázek

Na stůl. jsem natáhla dlouhý provázek. Děti rovnaly kaštany podle provázku. Tato činnost pro ně byla nejnáročnější ze všech tří her. Musely se hodně soustředit, aby kaštany položily správně. Pro dvouleté dítě je hra velmi těžká.

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

ZVÍŘÁTKA Z KAŠTANŮ

Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Koupit PDF v e-shopu

nahoru ↑

3. Přendavání, přesypávání a plnění nádobek

Potřebujete: Kaštany, nádobky, naběračky

Tato činnost bavila děti nejvíce a vracely se k ní opakovaně. Kaštany jsme dali do velké nádoby. Děti dostaly malé mističky, do nichž rukama rovnaly kaštánky.

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Když byly všechny mističky plné,  vysypaly kaštany do mísy. Po několika sériích hraní dostaly naběračky, kterými nabíraly kaštany a dávaly je do mističek. Když naplnily mističky, vysypaly je zpět do mísy. Takto si hrály samy bez mojí pomoci až nezvykle dlouho. Přendavaly, přesýpaly a pracovaly s naběračkami. Hodně je to bavilo. 🙂

nahoru ↑

Závěrem

Kaštany jsou pro děti velkou vzácností. Hry je  bavily a byly rády, že si mohou kaštany více osahat, než při tvorbě zvířátek. Podobné hry na procvičení jemné motoriky můžete hrát také s těstovinami.

PROCVIČOVÁNÍ JEMNÉ MOTORIKY

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart