Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Jestli máte doma hodně kaštanů a nevíte, jak je využít, můžete si s dětmi zahrát jednoduché hry. S Filkou jsme našli spoustu kaštánků a než jsme je odnesli do školky na vyrábění, děti si s nimi rády pohrály.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho jsou hry určeny

Zábavné hry se hodí už pro dvouleté děti. Mějte prosím na paměti, že děti by si neměly strkat kaštany do pusy. Filka naštěstí kaštany nejí, takže jsme se mohli pustit do hraní. 🙂 U her jsem děti raději hlídala, ale můj dozor nebyl vlastně vůbec potřeba. 🙂 Byly tak zaujatí krásou kaštanů, že všechny neplechy šly stranou. Kéž by to takhle vypadalo každý den.

Co jsme hráli

Nebylo potřeba nic složitě chystat a připravovat. Hlavní roli hrály kaštany. Děti vyzkoušely tři hry.

1. Rovnání kaštanů podle čáry, skládání do tvarů

Potřebujete: Kaštany, bílý papír, fixu Na bílý papír jsem nakreslila písmeno M a kruh. Děti nejprve rovnaly kaštánky po nakreslené čáře do příslušného tvaru. Když měly kaštany vyrovnané, vyplnily kruh. Činnost dělaly samy, bez mojí pomoci. Poté jsme společně zkoušeli udělat z kaštanů různé tvary – srdce, strom, slunce, ptáky za letu. Martínek pozoroval, jak se seskupení kaštanů proměňuje. Dále jsem sama vytvořila obrazec a Martínek hádal, co to je za tvar nebo za obrázek.
Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

DALŠÍ PODZIMNÍ AKTIVITY

2. Rovnání kaštanů dle provázku

Potřebujete: Kaštany, provázek Na stůl. jsem natáhla dlouhý provázek. Děti rovnaly kaštany podle provázku. Tato činnost pro ně byla nejnáročnější ze všech tří her. Musely se hodně soustředit, aby kaštany položily správně. Pro dvouleté dítě je hra velmi těžká.
Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

Tři hry s kaštany pro děti od 2 do 4 let

ZVÍŘÁTKA Z KAŠTANŮ

Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Pracovní sešit od 2 let PODZIM

Koupit PDF v e-shopu

3. Přendávání, přesypávání a plnění nádobek

Potřebujete: Kaštany, nádobky, naběračky Tato činnost bavila děti nejvíce a vracely se k ní opakovaně. Kaštany jsme dali do velké nádoby. Děti dostaly malé mističky, do nichž rukama rovnaly kaštánky. Když byly všechny mističky plné,  vysypaly kaštany do mísy. Po několika sériích hraní dostaly naběračky, kterými nabíraly kaštany a dávaly je do mističek. Když naplnily mističky, vysypaly je zpět do mísy. Takto si hrály samy bez mojí pomoci až nezvykle dlouho. Přendávaly, přesýpaly a pracovaly s naběračkami. Hodně je to bavilo. 🙂

Závěrem

Kaštany jsou pro děti velkou vzácností. Hry je  bavily a byly rády, že si mohou kaštany více osahat, než při tvorbě zvířátek. Podobné hry na procvičení jemné motoriky můžete hrát také s těstovinami.

PROCVIČOVÁNÍ JEMNÉ MOTORIKY


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart