TOP CENA
HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SI

TREFL Moje první puzzle: Fisher Price Lvíček 6 dílků

Máme doma poměrně dost puzzlí vhodných pro děti od dvou let. Papírové a dřevěné. K papírovým puzzlím jsem byla skeptická, protože toho moc nevydrží. Po vyzkoušení hračky Fisher Price (Moje první puzzle) jsem zjistila, že i papír může být odolný. Ale dřevo je dřevo.

Pro koho je hračka určena

Puzzle se hodí pro děti, které zvládnou přiřadit správný tvar do otvoru a baví je úplně ty nejjednodušší puzzle od 18 měsíců. Hračka má sice v názvu uvedeno, že se jedná o první puzzle, ale spíše bych to viděla na druhé puzzle. Šest dílků složit není žádná legrace. Dítě se u skládání může poměrně slušně vztekat.

Kvalita provedení

Papírové puzzle jsou vyrobeny ze 4 mm silného materiálu. Na svrchní straně je papír potřen glazurou, která jej ochrání proti rozmočení. Jednotlivé dílky drží hezky u sebe. Papír se nedá žádným způsobem roztrhnout. Máte-li doma kojence, který leze a má tendenci si do pusy strčit všechno, včetně nohy od stolu, doporučuji tyto puzzle klidit z cesty. Dítě je může slušně znehodnotit. Obyčejné nešetrné zacházení, které se vyvaruje kontaktu s vodou a nůžkami, je nezničí.

Skládání a údržba

Pokud dítě puzzle umaže, lze je otřít vlhkým hadříkem. Zkoušela jsem a obstály na výbornou. Skládání je snazší díky rámečku, do kterého se jednotlivé dílky vkládají. Pro dítě to je výrazně jednodušší, než kdyby rámeček chyběl. Martínek ve 23 měsících složil puzzle úplně sám právě díky rámečku. Na spodní bílé straně kartonu (uvidíte ve videu) jsou vyryté slabé čárky, které napomáhají ke vložení správného tvaru. Martínek čárky při skládání nevyužívá, ale pro některá batolata mohou být tím správným vodítkem.

Cena a dostupnost

Koupíte je přes internet v obchodě s hračkami. Pořizovací cena se pohybuje okolo 120 Kč, což mi přijde poměrně dost. Já jsem je sehnala v Levných knihách za 49 Kč, a pokud budu brát poměr této ceny a kvality, dávám 1*.

PS: Super puzzle k vytištění koupíte v mém e-shopu.

9 Celkové hodnocení
Fisher Price Lvíček 6 dílků

Kvalitní a silné papírové puzzle předčí vaše očekávání. Dítěti se dobře skládají, jsou vzhledově pěkné a na to, že jsou vyrobeny z papíru, jsou odolné.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
8
Životnost
8
Klady
  • Kvalitní provedení, nezničí se.
  • Lze otřít vlhkým hadříkem
Zápory
  • Za původní cenu 120 Kč je produkt drahý.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.