Tipy a triky pro rodiče dvou malých dětí do dvou let

Každý stráví období šestinedělí jinak, stejně jako má každý jiné priority, babičky a děti. Pro někoho může být výchova dvou malých dětí, stresující, pro jiného inspirativní, další ji vezme jako výzvu. Záleží na tom, jak se k tomu člověk postaví, a také na tom, jestli se děti narodí zdravé.  Podívejte se na to, jak si usnadnit práci a vše snadněji zvládnout.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Nakupujte online

Když to jde, nakupujte zásadně online. Chodit se dvěma dětmi do obchodu může být často problém. Obě začnou křičet, starší nebude chtít sedět v kočárku, mladší dostane hlad, v obchodě bude hodně lidí, fronta, část zboží bývá vyprodaná. Výsledkem bude, že se s dětmi dopravíte do obchodu, kde nekoupíte nic moc, děti začnou procvičovat hlasivky na plné obrátky, a vy opustíte rychle prostor. Bez nákupu. V obchodě dokupte pouze drobnosti a velký nákup si nechte poslat. Pokud bydlíte v Praze, Brně, Liberci, Plzni, můžete využít Košík.cz, Rohlík.cz nebo iTesco. Nákup vám dovezou až domů.

Plánujte

Ač se to zdá jako sci-fi, s dětmi lze plánovat. Dokonce je to lepší, než se bezhlavě do něčeho vrhnout. V diáři si poznamenejte dny, kdy musíte s dětmi k lékaři, na úřady, nebo kdy máte pracovní schůzky (jako třeba já). A poté vám zbudou volná políčka, kdy si můžete dělat, co chcete. V těchto volných dnech se snažte odpočívat. Můžete třeba zůstat doma a vymyslet dětem zábavu. Pokud je to pro vás lepší, jděte ven nedaleko domu, kde bydlíte, a hrajte si tam.
Pracovní sešit Léto

Pracovní sešit Léto v PDF

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Nedělejte zbytečnosti

Co nemusíte nutně udělat, nedělejte. Všechno počká. Pokud něco hoří, poproste manžela, aby vám pomohl. Mít uklizený byt je fajn, ale není to životně důležité, a nikdo se nezhroutí, pokud uklizeno nebude. A co víc, nikdo si nevšimne, pokud uklizeno bude. Kromě vás. Potrpíte-li si na pořádek, může vám pomoci paní na úklid.

Vypněte

Celý den musíte mít oči a uši (a čich) nastraženy. Pro všechny případy. Znáte to. Ale večer zkuste vypnout, alespoň na chvíli. I pět minut, kdy vám mysl odejde někam, kde nikdo nekřičí, nekope, nedupe, nehází jídlem po zemi a nematlá jogurt na stěnu, se počítá.

Neřešte to

Některé věci neřešte. Ušetříte si týdny stresu. Víte proč? Protože stejně dříve nebo později dospějete do stádia, kdy nebudete spoustu věcí registrovat a řeknete si (s lehkou nadsázkou), že dokud neteče krev, nic se neděje. Děti celý den něco chtějí, provádějí, každé dítě jinak, ale vy musíte vnímat obě dvě, a ač se to ze začátku nezdá, bude to čím dál tím náročnější až do momentu, dokud se alespoň jedno dítě nezlepší. Právě proto se nezaobírejte tím, že:
 • Má dítě malý flíček na triku.
 • Na zemi je kapka jídla od oběda.
 • Nevaříte každý den.
 • Zapomněli jste vyvařit dudlík.
 • Záclona je nakřivo, případně záclona chybí a vy nevíte, kde je.
 • Pes odnesl pískací hračku pro dítě 0+ (tak ji zase vrátí).
 • Dítě si vzalo holiny a hraje si s nimi v posteli.
 • Pijete denně tři kávy a kojíte.

Najděte si motivaci

Motivací, jak přežít two under two, může být dobrá kniha, na kterou si uděláte večer chvilku, 10 minut videa, hudba, pletení, cokoli, co vás baví, nebo vám pomůže zapomenout na celodenní (a celonoční) zápřah.

Jaké jsou výhody a nevýhody dětí věkově blízko od sebe?

Výhody

 • Mohou si spolu hrát.
 • Možná, že si budou rozumět (to člověk dopředu nikdy neví).
 • Nežárlí na sebe.
 • Pokud plánujete jenom dvě děti, budete mít rychle za sebou to nejnáročnější období.
 • Když budou starší, nebudete muset při plánování výletů a dovolené řešit, že jednomu dítěti je 12 let a druhému třeba rok.

Nevýhody

 • Únava toho nejvyššího kalibru.
 • Nevyspíte se a neodpočinete si hodně dlouho.
 • Nikam se s nimi nedostanete.
 • Ze začátku nemáte příliš volna.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart