RECYKLUJEME

12 tipů na zábavné letní vyrábění pro děti

Do článku jsem připravila tipy na krásná vyrábění, která děti zabaví nejen v létě – vyrobte s dětmi kaktusy, houpací loď, piráty, rybičky, zmrzliny, káču z papíru, housenku z ponožky nebo krásné letní dekorace na okno.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

3D kaktusy z barevného papíru a ruliček od toaletního papíru

Z barevného papíru jsme vyrobili 3D kaktusy. Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili květináč, do které jsme 3D kaktus vložili. Tvoření zaujme předškoláky i prvňáčky. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Šestileté děti zvládnou z velké části tvoření samy. Budou potřebovat pomoc se stříháním složitějšího kaktusu a také se složením kaktusu.

CELÝ ČLÁNEK

Včelí úl z ruliček od toaletního papíru a včelky z Kinder vajíček

Z ruliček od toaletního papíru, kartonu a barevného papíru jsme vyrobili včelí úl. Z obalu od Kinder vajíčka a barevného papíru jsme vytvořili malé včelky, které si do úlu mohou zalézt a zase jdou hezky vyndat ven. Tvoření je vhodné pro děti, které navštěvují základní školu. Je vhodné přibližně od šesti let věku. Mladší děti budou potřebovat pomoc dospělého – zejména při lepení úlu. Čtyřletý Filka zvládl vyrobit včeličku, snažil se lepit úl, ale bylo to na něj těžké. Po zaschnutí úl vybarvil temperami.

CELÝ ČLÁNEK

Ryby z barevného papíru

Z barevného papíru jsme vyrobili dvě různé ryby. Jedna ryba je ozdobena otisky prstů, druhá ryba je ozdobena obyčejnou fixou a je složena do jakési harmoniky. Tvoření ryby, která je ozdobena otisky prstů, se hodí už pro tříleté děti, které rády tiskají prstíčky na papír. Skládaná ryba je vhodná pro předškoláky, kteří si při vyrábění mohou procvičit stříhání a také mohou skládat papír do harmoniky.

CELÝ ČLÁNEK

Letní dekorace na okno: Létající balón

Vytvořili jsme hezké a barevné dekorace na okno s tematikou balónů. Balóny můžete na okno připevnit v kteroukoli roční dobu. My jsme je vyrobili na letní měsíce. Lepit mohou už dvouleté děti. U nás lepil i rok a třičtvrtě starý pracant. 🙂 Vystřihnout balón z pečícího papíru není snadné a děti budou potřebovat pomoc dospělého. Pečící papír můžete nahradit obyčejným kancelářským papírem.

CELÝ ČLÁNEK

Autíčko z ruličky od toaletního papíru

Z ruličky od toaletního papíru jsme vyrobili krásná policejní autíčka. Vytvořit můžete také hasiče, formule nebo osobní auto pro jednu či dvě osoby. Na místo spolujezdce jsme posadili panáčka z Dupla. S pomocí dospělého mohou autíčko vyrábět už tříleté děti. Tvoření není snadné a auto zvládnou vyrobit sami až děti okolo osmi, možná až devíti let věku. Pro mladší děti je vyrábění velkým zážitkem.

CELÝ ČLÁNEK

Káča z barevného papíru a špejle

Ze čtvrtky jsme vyrobili malou káču do dlaně. Čtvrtku jsme ozdobili fixami, proděravěly, vsunuli špejli a káča byla hotová. Káču mohou vyrábět předškoláci, kteří budou potřebovat drobnou pomoc dospělého (nakreslit kruh na papír, proděravět papír a vsunout špejli). Školáci zvládnou káču sami.

CELÝ ČLÁNEK

DIY housenka z ponožky (bez šití)

Z obyčejné staré ponožky jsme vytvořili housenku. Na výrobu jsme potřebovali pouze věci, které bychom jinak vyhodili do koše – ponožku, staré hadry, zbytek stužky. Vyrábět mohou už čtyřleté děti, které mohou pomáhat s výrobou housenky a samy ji mohou ozdobit. Školáci zvládnou vytvořit housenku sami.

CELÝ ČLÁNEK

Snadná zmrzlina: Letní tvoření pro malé děti

Na polovinu čtvrtky formátu A4 děti nakreslily zmrzlinu. Kopečky nejprve tiskaly ruličkou od toaletního papíru, poté kolečka vybarvily, dokreslily kornout a zmrzlina byla hotová. Malovat mohou už tříleté děti. Tvoření bude bavit děti od tří do šesti let. Pro starší děti už nemusí být atraktivní. Naopak pro tříleté a čtyřleté děti bude velmi zábavné a zajímavé.

CELÝ ČLÁNEK

Papoušek z barevného papíru a otisku ruky

Ze čtvrtky a barevného papíru vyrobily děti obrovského a krásného papírového papouška. Papoušek je veliký, rozměry jsou přibližně jako formát čtvrtky A3. Vyrábět mohou už tříleté děti. I když takto malé děti nezvládnou vytvořit obrázek zcela samy, tak lepení je bude velmi bavit. Filka ve čtyřech letech lepil a vybarvoval zcela sám, se stříháním jsem mu pomohla.

CELÝ ČLÁNEK

Piráti: DIY tipy na pirátské tvoření pro děti

Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili piráta s pirátskou čepicí. Ze čtvrtky a víčka od medu a okurek jsme vyrobili roztomilého piráta, který lze použít jako magnet na lednici nebo placka na tričko, batoh, nebo jako hračka. Z obtisku ruky jsme vyrobili piráta s páskou přes oko. Tvoření se hodí pro děti od čtyř až do osmi let věku. Čtyřleté děti budou s chutí vybarvovat piráta vytvořeného z otisku ruky, procvičí si lepení, starší děti si mohou procvičit stříhání a osmileté děti zvládnou vyrobit piráty zcela samy. Vybrat si můžete takového piráta, jaký se vám bude nejvíc líbit. Nebo můžete vytvořit rovnou všechny. 🙂

CELÝ ČLÁNEK

DIY houpací lodička z papíru

Vytvořili jsme houpací lodičku. Loďku můžete vyrobit také z papírového talíře, který je pevnější. Můžete využít tenký karton nebo obal od cereálií. Tvoření se hodí pro předškoláky nebo školáky. Mladší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti mohou vybarvovat vodovkami, pastelkami či fixami. My jsme vybarvovali vodovkami a detaily jsme dolepili barevnými papíry.

CELÝ ČLÁNEK

První snadné origami pro děti: pejsek a kočička

Z bílého i z barevného papíru jsme vytvořili jednoduchého pejska a kočičku. Myslela jsem si, že děti složí hlavičku kočičky nebo pejska raz dva, ale bylo to na ně poměrně dosti složité. Skládat mohou už pětileté děti. Chce to ale cvik a trpělivost.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart