Zahrada Kinských pod Petřínem a výlet na Petřín

Kinského zahrada (nebo také Kinského sady) nabízí nádhernou procházku v širším centru Prahy. Do článku jsem připravila tip na krásný výlet.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Doporučená trasa

Výletní trasa začíná u vstupu do Zahrady Kinských z náměstí Kinských (zastávka tramvaje Švandovo divadlo). Vydali jsme se směrem do kopce po levé cestě tak, abychom došli k Národopisnému muzeu a také k letnímu kinu Kinská, před kterým stojí nádherná fontána. Odtud jsme pokračovali vzhůru do kopce (pravá cesta) až k vodopádům. Kousek od vodopádů (vzhůru do kopce na levo) je dětské hřiště (Horní dětské hřiště Zahrada Kinských), kde je zdarma toaleta a kde si mohou děti chvíli pohrát.

Dále jsme šli opět směrem vzhůru k Petřínskému jezírku a odtud až k ulici Šermířská. Vyšli jsme ven ze zahrady a skrze ulici Šermířská jsme přešli až na Růžový sad Petřín a odtud až na vrch Petřín, kde je rozhledna, bludiště i kolotoč pro děti. Také zde staví lanovka, která vede na Petřín ze zastávky Újezd.

Zahrada Kinských a kdy ji navštívit

V zahradě bylo při naší letní návštěvě velmi málo lidí. Na Petřín to je pořádně do kopce, a tak většina turistů využívá lanovou dráhu, která vede z Újezdu až na Petřín. Procházka byla krásná, nemuseli jsme se nikomu vyhýbat. Cesty jsou široké, asfaltové, ale zahrada je hodně hodně do kopce.

Zahrada Kinských
Zahrada Kinských

Naučná stezka Petřín

V Zahradě Kinských se můžete zastavit u informačních cedulí, které patří k naučné stezce Petřín. Naučná stezka se skládá ze samostatných informačních panelů – v češtině i v angličtině.

Na Petřín s kočárkem

Na Petřín vede více cest a u některých jsou schody. Těchto cest není mnoho a podle mapy se dá poznat, které to jsou a můžete je obejít. My jsme se vydali skrze Zahradu Kinských vzhůru na Petřín a poté cestou od Petřína až na Újezd. Cesta je prudká a tlačit kočárek do kopce je náročné.

Petřín a kdy jej navštívit

Na Petřín se můžete vydat kdykoli. My jsme zde byli několikrát a hodně lidí zde bylo v létě. Všude nás překvapily dlouhé fronty – na vyhlídku, do bludiště, na lanovku, na jídlo. Vhodnější je vydat se na Petřín na podzim nebo na jaře (mimo víkendy). Vše je poměrně dosti drahé – jedna jízda na dětském kolotoči stojí 100 Kč, káva okolo 100 Kč, jídlo (smažený sýr + příloha) necelých 200 Kč. Toalety jsou placené. Zdarma je možné dojít si na toaletu v Zahradě Kinských (Horní dětské hřiště Zahrada Kinských). Od Újezdu byla na lanovou dráhu neuvěřitelná fronta.

Petřín
Petřín

Závěrem

Výlet na Petřín skrze Zahradu Kinských stojí za to, ale není vhodný pro každého. Cesta je velmi velmi do kopce, stejně tak cesta zpět dolů je velmi z kopce. Jestli jste na výšlapy zvyklí, bude se vám tento výlet líbit. V létě je na Petříně hodně lidí a na všechny atrakce se stojí neuvěřitelně dlouhé fronty.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart