14 tipů na vánoční balení dárků pro děti

I letos jsem se pustila do zdobení vánočních dárků pro děti. Ozdoby na dárky jsou snadné a rychlé. V článku najdete fotonávod a tip, jak na to.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co budete potřebovat

Dárky zabalte do jednobarevného papíru. Použila jsem papír s označením “šedák”, který jsem koupila u nás v papírnictví. Vyzkoušet můžete různé jednobarevné papíry nebo balicí papíry s označením “kraft”, “přírodní”, “hnědý”. Papír bývá dostupný také v Ikee, drogerii Rossmann, Kiku.

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Fixy
  • Bílou temperu
  • Zabalené dárky

Jak na to

Nejprve jsem zabalila dárky. Poté jsem rozmyslela, co na který dárek udělám, nachystala jsem barevné papíry, temperu, nůžky, fixy a bílou temperu. Na některé dárky jsem natiskala temperou bílé tečky jako sníh a nechala jsem je zaschnout. Mezitím jsem nastříhala barevný papír.

Stromečky s dárky

Budete potřebovat: Stromek, barevná kolečka jako ozdoby, bílou temperu, dárky, kometu

Na dárek jsem natiskala bílá kolečka. Na stromek jsem nalepila barevná kolečka. Stromeček jsem přilepila na dárek. Prázdné místo jsem vyplnila dárečky a kometou.

Sněhulák

Budete potřebovat: Sněhuláka z bílého papíru, šálu, hrnec, mrkev, bílé vločky

Nejprve jsem ozdobila sněhuláka – nalepila jsem na něj čepici a šálu, nos. Dokreslila jsem černé oči a uhlíky. Sněhuláka jsem nalepila na dárek. Vytvořila jsem z bílého papíru sněhové vločky, které jsem nalepila ke sněhulákovi.

Sněhulák se zvednutým nosem

Budete potřebovat: Půlkruh na hlavu, nos, šálu a temperu

Dárek jsem potiskala temperou. Bílý půlkruh jsem nalepila na dárek. Dále jsem dolepila nos a šálu, dokreslila jsem černé oči a pusu. Obal na dárek jsem měla trošku roztržený, a toto poškození zamaskoval sněhulák perfektně. Není to vidět.

Sáňky s dárky

Budete potřebovat: Zahnutý hnědý papír na spodní část sáněk, dva tenké hnědé proužky na sedačku, dlouhý proužek na sedačku, dárky, bílá kolečka na sníh, dva bílé trojúhelníky

Na dárek jsem nalepila dva trojúhelníky jako kopce. Dále jsem sestavila sáňky, které jsem nalepila na dárek, přilepila jsem také papírový sníh a dárky, které jsem ozdobila fixou.

Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Medvěd

Budete potřebovat: Hnědý papír ve tvaru hlavy, dvě kolečka na uši, čepici, šálu, nos , pusu, oči

Na dárek jsem nalepila hlavu, šálu, čepici a uši. Dále jsem nalepila oči, tužkou jsem nakreslila pusu a prostor pro nos. Fixou jsem obtáhla připravené čáry, nalepila jsem pusu, kterou jsem obtáhla fixou. Nakonec jsem dárek dozdobila bílou temperou.

Lední medvěd

Budete potřebovat: Bílý ovál dole ustřižený jako hlava medvěda, šálu, čepici, bílé uši

Na dárek jsem nalepila ovál, uši a čepici, šálu. Na medvěda jsem tužkou nakreslila oči, nos a pusu, obtáhla jsem je fixou. Dárek jsem ozdobila bílou temperou. Šálu jsem schválně udělala barevnou, aby byl obrázek pestřejší.

Kočka

Budete potřebovat: Hlavu, tělo a ocas z šedého papíru, jedno ucho, červenou čepici a bílý proužek papíru jako sníh, oči, nos

Na dárek jsem nalepila hlavu, tělo, ocas a ucho. Připevnila jsem čepici a sněhovou pokrývku. Nalepila jsem oči, nakreslila jsem tužkou pusu a nos. Dolepila jsem nos, dokreslila jsem fixou kontury a oči, nakreslila jsem vousy. Pozadí jsem ozdobila bílou barvou jako sníh.

Pes

Budete potřebovat: Uši z hnědého papíru, růžovou pusu, hnědou skvrnu, červenou čepici

Na dáreček jsem nalepila uši, tužkou jsem nakreslila oči nos a pusu, nalepila jsem čepici. Fixou jsem obkreslila náčrt z tužky, nalepila jsem pusu a dokreslila nos a obrys pusy.

Další zvířátka

Panda, myš, tuleň, dva medvědi lední

Autíčka a sněhuláci

Závěrem

Už se těším na Štědrý den, co na dárky řeknou děti. V minulých letech se jim dekorované dárečky moc líbily. Další tipy na zdobení najdete v článku: 8 tipů, jak originálně zabalit dárky pro malé kluky a také v článku 8 tipů, jak originálně zabalit dárky pro děti k Vánocům.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart