Tipy na tvoření pro děti ke dni matek

S dětmi jsme vyráběli krásné dárečky ke dni matek, které dáme babičce. Srdce na dlani v obálce jako přáníčko a papírovou kytičku, která po vyjmutí může sloužit jako ozdoba do květináče. Do článku jsem připravila tip, jak na to a také další odkazy na hezké dárečky pro maminku nebo babičku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

K vyrábění nám stačil barevný papír, lepidlo a špejle. Nic speciálního není potřeba. Z barevného papíru jsme vyrobili ručičku, která drží srdíčko. Ručičku jsme vložili do obálky. Dále jsme vytvořili jednoduchou kytici. Jednotlivé květinky je možné použít jako ozdobu do květináče.

Pro koho je tvoření určeno

Filka ve čtyřech letech zvládl vyrábět krásně a snažil se toho udělat co nejvíc sám. Nezvládl stříhat. Lepil vše sám, obálku jsem mu pomohla složit. Martínek v šesti letech složil sám i obálku. Tvoření není těžké a vyrábět mohou s pomocí dospělého i tříleté děti. Děti budou potřebovat pomoc s obkreslením ruky a také s vystřihováním.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Špejle
  • Propisku
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsme vyráběli ručičku. Růžový papír jsem přehnula na polovinu. Filka položil k ohybu ručičku, kterou jsem obkreslila. Při vystřihování je nutné mít nějaké spojení mezi polovinami. Udělala jsem ho přibližně od poloviny ruky až dolů. Dále jsem připravila čtverec jako obálku a dvě srdíčka. Jedno na dlaň a druhé na zalepení obálky.

Tipy na tvoření pro děti ke dni matek
Tipy na tvoření pro děti ke dni matek

Filka nalepil doprostřed dlaně srdce. Papír jsem mu pomohla složit v obálku. Na srdíčko jsme napsali vzkaz (pro babičku) a vsunuli jsme ručičku do obálky, kterou Filka zalepil srdíčkem.

Tipy na tvoření pro děti ke dni matek
Tipy na tvoření pro děti ke dni matek

Nachystat kytici bylo snadné. Připravila jsem čtverec ze zeleného papíru, ze kterého jsem jednoduše složila kornout. Ze žlutého papíru jsem vystřihla kolečka, z bílého krátké proužky. Děti z bílého papíru lepily slzičky. Na žluté kolečko nalepily slzičky, položily doprostřed špejli a přikryly žlutým kolečkem. Kytičku jsme vložily do kornoutu.

Tipy na tvoření pro děti ke dni matek
Tipy na tvoření pro děti ke dni matek

Závěrem

Snadné tvoření s moc krásným výsledkem děti bavilo. Určitě moc doporučuji vyzkoušet. Kytičky lze využít jako ozdobu do květináče a originální přáníčko je krásným dárečkem pro maminku, tatínka i babičku.

Další tipy na tvoření pro děti

S dětmi jsme vyráběli krásné dárečky, které jsou snadné a nepotřebujete nic speciálního. Většinou používáme běžně dostupné materiály – papír, barevný papír, lepidlo, špejle, víčka nebo ruličky od toaletního papíru. Tipy na dárky a přání najdete v záložce Dárky a přání.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart