Tipy na stavebnice pro děti

Děti mají ze všeho nejraději DUPLO a také dřevěné vláčky a kolejnice. Ale i stavebnice nebo skládačky mají u nás své místo. Do článku jsem připravila tipy na stavebnice pro děti.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Mega Bloks kostky (od 1 roku)

Kostky a produkty Mattel Mega Bloks máme doma hned tři. Není to pouze zmíněný vozík, ale i velké hasičské houkací auto a také pytel s kostkami. Pokud se rozhodnete koupit například vozík, auto nebo mašinku – Mattel vyrábí pod značkou Mega Bloks krásné a nápadité hračky – vřele doporučuji dokoupit pytel s kostkami. My máme obyčejný základní pytel se 60 kostkami, který stojí okolo 300 Kč. Tím se hračka (v našem případě vozík nebo hasičské auto) skvěle rozroste a moc to nestojí. Vozík slouží k převážení kostiček. Součástí jsou také samolepky na procvičení barev a čísel. Můžete je nalepit na kostky nebo nemusíte. My jsme je zatím nelepili. Kostky jsou mezi sebou plně kompatibilní a když doplníte kostičky o další Mega Bloks hračky, mohou si s nimi děti stavět. Starší děti mohou využít vozík také jako kočárek. Starší kluci (čtyři a pět let) byli z vozíku nadšení právě proto, že si jej mohou vypůjčit jako kočárek na panenku. Bohužel tři kočárky zničili a čtvrtý už nekoupím. Tento vozík slouží zatím perfektně. Hasičské auto máme pět let a vypadá skoro jako nové. Kostky lze umístit do sklápěcího vozíčku (do něj si může dítě sednout, i když auto a sedátko je menší než Tatrovka). Hasičské auto slouží také jako odrážedlo. Je velmi odolné. Pro děti je přidanou hodnotou to, že houká a svítí. Auto se již neprodává, ale třeba vás inspiruje k pořízení jiné, podobné hračky.

MEGA BLOKS na MALL.CZ


Skládací kostky DINO (od 2 let)

Dřevěné skládací kostky TOPA TOYS po 12 kusech jsem pořídila na vyzkoušení. Vzala jsem sadu s dopravními prostředky (Topa Toys Kubus set 12ks Dopravní prostředky obrázkové kostky), protože u nás jsou auta na prvním, druhém a třetím místě. 🙂 V papírové krabici najdete také obrázky ke složení, podle kterých jdou kostky snadno poskládat. Pro tříleté děti je skládání kostiček hodně těžké, ale zábavné. Jsem překvapená, jak Martínek u činnosti vydrží. Kostičky jsou kvalitní, obrázky se dětem líbí. Pořídíte je ve slevě aktuálně na 4kids.cz za 169 Kč (já je kupovala za 200 Kč v kamenném obchodě Dráčik). Děti si z těchto kostiček staví věže (máme dva druhy kostek z obrázky). Kostky jsou velké a dobře na sobě drží.

Doma máme ještě 9 kostek na skládání. Martínek dostal kostičky ve dvou letech a jsou už poměrně hodně zničené. Filka v nestřeženém okamžiku obrázky z kostek snědl. Devět kostiček je zabaleno v dřevěné krabičce, na které jsou vyobrazeny finálně složené obrázky. Kostky se hodí pro děti od tří let věku. Využijí je i čtyřleťáci. Je to krásná, levná a vděčná hračka. Pamatuji si ji z dětství. Měla jsem pohádkové kostky se Sněhurkou a sedmi trpaslíky, Popelkou, Karkulkou. 🙂 Velký výběr kostek najdete na Mall.cz.

Velký výběr kostek na MALL.CZ


Magnetická stavebnice Magformers Rainbow (od 3 let)

Na první pohled vypadá stavebnice jako jakési čtverce a trojúhelníky, které nic neumí. Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, a díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Pro dvě děti máme dohromady jednu stavebnici. Součástí balení je návod, kde je dobře ukázáno, co lze postavit a jak. V návodu je vyobrazeno několik hotových výtvorů i stručný postup. Děti (3 a 5 let) umí podle návodu stavět samy, ale vybírají si spíše to jednodušší. Ještě hezčí a nápaditější magnetickou stavebnici najdete na Kidtown.cz. Stavebnice se jmenuje Magna Tiles.

MAGFORMERS na PINKORBLUE.CZ


Magnetické puzzle Detoa

Hračka se hodí pro děti od tří let. Zkoušela jsem s Martínkem stavět puzzle ve dvou letech a neuměl postavit nic. Ve dvou a půl letech začal dávat dílky na magnetickou podložku (občas dal nějaký dílek obráceně), ale neuměl vytvořit žádný obrázek. Pro děti je těžké stavět podle fantazie a také podle předlohy. Puzzle využijí nejdříve ve třech letech, ale spíše až později, ve čtyřech nebo v pěti letech. Puzzle nejsou drahé a pořídíte je okolo 200 Kč až 250 Kč. Možná, že právě nižší cena donutila firmu Detoa používat jiné materiály než tomu bylo před 30 let. Nebo za jiný vzhled mohou modernější materiály s téměř stejnými vlastnostmi. Na první pohled stavebnice nepůsobí až tak kvalitně jako si ji pamatuji z dětství. Na straně druhé si myslím, že dítě jednotlivé dílky dříve ztratí než rozbije. Tabulka se může snadno poškrábat a je potřeba na ni dávat bedlivý pozor. Při stavění proto raději nenechávejte dítě samotné.

Magnetické puzzle Detoa na PILULKA.CZ


Seva Klasik Jednička (od 5 let)

řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Jestli Sevu neznáte, v rychlosti stavebnici představím. Retro stavebnice se skládá z modrých delších kostiček, které se spojují bílými čtverečky. Ve čtverečkách je malý otvor, do kterého lze připevnit kolo. Když postavíte kostru modelu, doplníte jej barevnými dílky. V původní stavebnici byly pouze žluté a červené dílky (jako v tomto modelu, v Jedničce). Nové druhy stavebnic Seva přináší více barev a také různé možnosti, co lze všechno složit.

Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ


Brio Builder – stavebnice sada s motorem (od 5 let)

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Stavebnice je dostupná na 4kids.cz.

BRIO na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice (od 5 až 6 let)

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není.

Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles. Geomag vyrábí hodně druhů těchto magnetických stavebnic. Já jsem vzala EKO verzi, která je pestrobarevná, ale vybírat můžete z celé řady jiných sad – oranžovou, se třpytkami, modrou, malou, velkou. Stavebnici jsem pořídila na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ

Závěr

Každé dítě baví něco jiného. Malého kutila zaujme stavebnice Brio, přemýšlivce Magformers, roční i dvouleté děti si vyhrají se stavebnicí Megablocks. Milovníci skládaček ocení dřevěné kostky s obrázky nebo magnetickou stavebnici Detoa. Krásné a netradiční stavebnice najdete v e-shopu Kidtown.cz.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart