Tipy na společenské hry pro děti od 3 do 6 let

Děti dorostly do věku, kdy je začaly zajímat společenské hry a já jsem ráda, protože náš společně strávený čas nabral jiný rozměr. Do článku jsem sepsala společenské hry, které zajímají děti od tří do šesti let.

Obsah

Pexeso

Hra pexeso patří mezi osvědčenou klasiku. Ze začátku můžete hrát jen s několika kartičkami, které se od sebe velmi výrazně liší. Pro tříleté děti je pexeso poměrně těžké. My máme jednoduché pexeso Jaro-Léto-Podzim-Zima, které je vhodné pro nejmenší děti. V naší sbírce má místo také složitější pexeso, které přibližuje zvyky a tradice a povolání. Pexeso Hmaťák je krásné a využijí jej spíše starší děti. Seznam prodejců najdete zde.

Domino

Hra domino se hodí i pro nejmenší děti, okolo tří let věku. Děti ji nejraději hrají s obrázky, které nahradí původní a tradiční číslice. Vyrobila jsem dětem obrázkové domino, ve kterém mohou přiřazovat zvířátka, auta, hračky, kytičky i včeličky. Tato zábavná forma domina se hodí pro malé děti i předškoláky. Dále hrajeme domino s číslicemi i barvami.

Člověče, nezlob se

Koupila jsem Člověče, nezlob se značky Dino. Provedení této hry odpovídá ceně. Na plánu je z jedné strany nakreslen hrací plán pro čtyři figurky, na straně druhé je nakreslen plán pro šest figurek. Figurky jsou plastové, duté, takže žádné světové provedení, ale za tu cenu je hra moc fajn. Malé děti mohou figurky snadno poztrácet, proto jsem nechtěla do Člověče, nezlob se příliš mnoho investovat. Součástí je také jedna kostka.

Hra je pro tříleté děti ještě poměrně dost těžká. Vyžaduje trpělivost a soustředění, což ne každé dítě ve třech letech zvládne. Pro pětileté děti už je hraní jednodušší a rády soutěží, kdo bude první v domečku. Hra je dobře dostupná a pořídíte ji v knihkupectví i v hračkárně. Za dobrou cenu je například na 4kids.cz.

ČLOVĚČE, NEZLOB SE na 4KIDS.CZ

Společenská hra pro malé děti: Smolíček (retro edice)

Hra Smolíček se podle výrobce hodí pro děti od tří let. Hru jsme zkoušeli hrát s Filkou (3 roky) a Martínkem (4 roky). Martínek chápal jednodušší verzi pravidel, Filka si hrál hru po svém. Pro tříleté děti může být hra ještě hodně těžká, čtyřleté ji budou milovat. My ji hrajeme pravidelně.

Jestli Smolíčka neznáte, překvapí vás snadný, ale skvělý princip hry. Na kolečka se rozestaví předměty, přiklopí se stromeček a každý z hráčů po jednom hází kostkou. Jejich úkolem je najít totožný předmět pod stromečkem jako na kostce. Pod jedním stromečkem je schovaný Smolíček. Když ho někdo najde, hra končí. Poté se spočítají body a vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů. Hra Smolíček v retro edici se trošku odlišuje od hry, kterou si pamatuji z dětství. Kytičky se mi zdají jiné, stejně jako mi přijde, že figurky jsou trošku menší než v původní verzi. Provedení je pěkné, ale figurky by mohly být větší, kytičky by mohly vypadat ještě trošku lépe. Škoda je, že není součástí alespoň jeden náhradní stromeček a jedna kytička.

Společenská hra pro malé děti: Smolíček (retro edice)
Společenská hra pro malé děti: Smolíček (retro edice)

Pořídila jsem retro edici, která obsahuje berušky, kytičky, hříbečky a muchomůrky. V prodeji je ale ještě další verze Smolíčka, v níž najdete kolečka s obrázky veverek, berušek, hříbečků, žabek, ptáčků a hříbků. Seznam prodejců Smolíčka najdete zde. Hru můžete koupit do 400 Kč na 4kids.cz.

Společenská hra SMOLÍČEK na 4KIDS.CZ

Černý Petr

Krásná a jednoduchá hra zaujme i tříleté děti. Černého Petra hrajeme často. Děti ho mají moc rády. Ať už vyberete jakékoli karty, jsou levné, do 40 Kč pořídíte překrásného obrázkového Černého Petra. Pravidla jsou snadná: Karty se zamíchají, rozdají mezi hráče. Hráč č.1 si vezme kartu od hráče č.2, pokud má stejnou dvojici, odloží ji na stranu. Každý si vezme jednu kartu od souseda, sbírají se dvojice a stále dokola. Komu zbyde Černý Petr, ten prohrál.

Paměťová hra pro malé děti od Albi: Veverčáci

Paměťová hra je dle výrobce určena pro děti od šesti let, ale už pětileté dítě ji poměrně dobře zvládne. Martínka v pěti letech moc baví. Hra je zabalena v malé krabičce a na jednu stranu se skvěle hodí na cesty, na stranu druhou je potřeba počítat s tím, že je potřeba na nějaký stůl rozložit značné množství karet. Principem hry je získat pět oříšků. Ty jsou nakresleny na oboustranných kartách – na jedné straně je jeden nebo dva oříšky, z druhé strany jsou listy.

Hru máme z Albi.cz a je moc fajn. V tomto e-shopu už je bohužel vyprodaná, ale k dostání je zatím na Knihydobrovsky.cz. Hru jsme dostali zdarma k nákupu na Albi.cz – k nákupu nad 2000 Kč dostanete dárek zdarma a my jsme dostali tuto hezkou hru.

VEVERČÁCI na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart