8 Tipů, jak posílit imunitu přírodní cestou

Posilovat imunitu není nikdy na škodu. I když posilování imunity nenahradí návštěvu lékaře a ani lékařská vyšetření, tak není na škodu jíst hodně ovoce, zeleniny, doplňovat vitamíny, posilovat a zdravě se hýbat. Do článku jsem připravila tipy na posílení imunity přírodní cestou.

Obsah

Posilování imunity a zdravý životní styl

Musím přiznat, že ze začátku to není vůbec snadné, ale postupem času, pomalými krůčky, si zvyknete na to jíst zdravěji, lépe, pravidelněji. Budete se rádi hýbat, zhubnete, budete mít více energie a budete méně nemocní. Imunitu můžete posilovat pravidelně a poctivě celý rok. Níže jsem připravila jednoduché tipy na to, jak imunitu posílit. Pravidelnost je základ.

Pravidelná a vhodná strava

Nepřejídejte se a do stravy zapojte ovoce, zeleninu, vitamíny. Jídlo si rozložte do celého dne, nepřejídejte se večer a myslete na to, co jíte. Pro tělo je nejhorší, když celý den hladovíte a večer se nacpete k prasknutí. 🙂

Aktivní pohyb

Pravidelný pohyb je základem pro budování imunity. Pravidelným cvičeným si nejen udržujete zdravý životní styl, ale také posilujete imunitu. Nemusíte nic přehánět. Pro začátek stačí více chodit pěšky. Třeba tři, pět nebo sedm kilometrů denně. Já střídám chůzi a běh.

LaVita: Zdroj vitálních látek
LaVita: Zdroj vitálních látek

Dostatek vitamínů

Jak do sebe dostat přirozenou cestou co nejvíce vitamínů? Používám pravidelně nápoj LaVita. LaVita je tekutá koncentrovaná šťáva z více než 70 přírodních surovin. Základem je ovoce, zelenina a byliny, dále ve šťávě jsou rostlinné oleje, aloe vera, mléčné zkvašené zeleninové šťávy. Šťáva je na trhu přes 20 let, na vývoji složení se podílelo mnoho odborníků a také bylo sepsáno za tu dobu několik studií, které ukazují na to, že LaVita skutečně funguje. Vyrábí se v Německu. Do jednoho výrobku se spojily důležité vitaminy, stopové prvky, vitaminoidy, koenzym Q10, L-karnitin, fytonutrienty, aminokyseliny a enzymy. Dávkování vitaminů a stopových prvků vychází z doporučení ortomilekulární medicíny s cílem optimálně zásobovat buňky a vytvořit co nejlepší podmínky pro zdravý a výkonný organismus. Vitamíny a stopové prvky nejlépe působí spolu, a proto v nápoji LaVita fungují perfektně. Tekutá forma je obzvláště dobře pro tělo využitelná. Látky jsou z části přijímány již přes sliznice. Celou recenzi najdete v článku: Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů.

LaVita na LAVITA.CZ

Pitný režim

Dostatečně pijte. Denně je vhodné vypít přibližně 2 litry tekutin, nejlépe vody. Vyhýbejte se slazeným nápojům a prázdným kaloriím (limonády, sladké čaje, sladká mléka). Ke slazení můžete používat med.

Kvalitní spánek

Pro zdraví je důležitý kvalitní a dostatečný spánek, alespoň osm hodin. Nedostatek spánku tělo oslabuje.

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Optimální teplota v místnosti

Přetopená místnost není pro posilování imunity to pravé. Topte maximálně na 22 °C, v ložnici na ideálně 18 °C. U nás doma je teplota v zimě maximálně 21 °C. 🙂

Otužování

Jestli si na to troufáte, můžete se začít otužovat. Můžete vyzkoušet finskou saunu nebo kryosaunu. Otužovat se můžete také doma. Jak? Sprchujte se studenou vodou. Každé sprchování snižte teplotu ve sprše o jeden stupeň Celsia do té doby, než se dostanete na 20 °C.

Nohy v teple

Jak předcházet nachlazení? Mějte nohy v teple – noste ponožky, v zimě teplé boty. Na rukou a nohách je krevní oběh zpomalený, končetiny rychle prochladnou a poté nastydnete.

Závěr

Zdravou stravou, pravidelným otužováním, chůzí i dostatečným spánkem budete posilovat svou imunitu. Budete se cítit zdravěji a lépe. Vhodné je také jíst dostatek vitamínů a nejvhodnějším způsobem jsou vitamíny z ovoce, zeleniny nebo ze šťáv. Třeba ze šťávy LaVita, která vašemu tělu dodá dostatek vitamínů. LaVita pozitivně působí na imunitní systém (vitamin C a D, železo, měď, selen a zinek), únavu (kyselina listová, hořčík, železo, niacin, vitamin B12, vitamin B6), působí pozitivně na psychiku (biotin, kyselina listová, niacin a vitamin B12) a koncentraci (železo, jód, zinek), výkonnost a vitalitu (niacin, vitamin B12, vitamin B1 a B2, kyselina pantothenová a vitamin B6). Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity, zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu. Jód přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy. Biotin, niacin a zinek přispívají k udržení normálního stavu pokožky, selen a zinek k udržení normálního stavu vlasů a nehtů. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad. Vitamin B2, selen, vitamin C, vitamin E a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Kyselina listová, vitamin B6 a B12 přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu. Vitamin D, K a mangan přispívají k udržení normálního stavu kostí. Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek. Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Vitamin B1 přispívá k normální činnosti srdce, vitamin K k normální srážlivosti krve. Biotin, chrom a zinek přispívají k normálnímu metabolismu makroživin.

Koncentrovanou šťávu LaVita koupíte přímo v e-shopu Lavita.cz. Zákazníci mohou využít akci na šťávy 7+1 zdarma. Když koupíte osm šťáv, zaplatíte jen 7.

LaVita na LAVITA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart