5 tipů na nejlepší dětská dopravní hřiště v Praze a seznam hřišť

Děti moc rády chodí na dopravní hřiště. Návštěva je pro ně něčím zvláštním, zábavným a já mám radost, protože si hezky užijí odpoledne. Do článku jsem sepsala naše zkušenosti s těmi nejhezčími dětskými hřišti v Praze. Vstupné se buď neplatí, nebo je velmi nízké.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dětská dopravní hřiště

Dopravní hřiště pro děti je skvělou zábavou nejen o letních prázdninách. Hřiště můžete navštívit také na jaře nebo na podzim. V Praze je podle mapy poměrně dost dopravních hřišť, avšak některá z nich nefungují pro veřejnost, případně jsou otevřena pouze v omezeném čase. A to nemusí každému vyhovovat. Vybrala jsem hřiště, která jsou vhodná pro rodiny s dětmi, nejen pro školy a školky, a také hřiště, která stojí za návštěvu z nějakého důvodu – jsou krásně upravená, mají pro děti zajímavé prvky nebo jsou zvláštní svou atmosférou.

Výhodou bývá nízká cena vstupného. Co s dětmi v Praze, když nemáte chatu, nemůžete plánovat letní dovolenou nebo je chcete zabavit něčím nevšedním o víkendu? Zkuste vyrazit na dopravní hřiště. S sebou si můžete vzít vlastní kolo či odrážedlo, případně si jej můžete na hřišti vypůjčit. Podmínky a ceny půjčovného uvádím vždy u jednotlivého dopravního hřiště (není samozřejmostí, že si můžete vždy na hřišti odrážedlo nebo kolo půjčit).

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba se u dopravních hřišť odlišuje, stejně jako výše vstupného. Některá dopravní hřiště mají v létě prodlouženou provozní dobu, jiná ji mají naopak zkrácenou nebo jsou zcela zavřená. Na taková jsme také narazili. K zavřeným patří například dopravní hřiště v Nuslích nebo dopravní hřiště Jánošíkova, které se nachází v areálu Nového PORGu.

Vstupné se odlišuje v řádu desetikorun. Některá hřiště nevybírají žádný poplatek, jiná si účtují hodinové či jednorázové vstupné okolo 20 Kč až 30 Kč na osobu. Platí se za vypůjčení kola či odrážedla. Na hřišti Jilmová je vypůjčení zdarma. Vždy se platí za šlapadla. Hřiště na Proseku nabízí vypůjčení elektrických vozidel.

Tip č. 1: Dopravní hřiště Na Výšinách (PRAHA 7 – Na Výšinách, Bubeneč)

Dopravní hřiště Na Výšinách (PRAHA 7)

Dopravní hřiště Na Výšinách (PRAHA 7)

Adresa: PRAHA 7, Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč; zastávka Korunovační (tram. č. 1, 8, 12, 25, 26)

Dopravní hřiště se nachází v ulici Na Výšinách, nedaleko parku Stromovka. Vstupné se neplatí a děti zde mohou jezdit po hezky upravených cestách. Ti nejmenší se zabaví na hřišti. Překvapilo mě, jak je hřiště hezké, čistě upravené a ještě je zdarma. Můžete si vypůjčit šlapadlo za 20 Kč na půl hodiny. Dále si můžete půjčit kolo, koloběžku, odrážedlo za drobný poplatek 10 Kč na hodinu. Odrážedla i kola jsou pěkná, ve velmi dobrém stavu. My jsme zde zkoušeli nejen šlapací motokáry, ale také koloběžky a odrážedlo First Bike. Helmu je dobré mít vlastní, k vypůjčení zde nejsou. O tomto hřišti jsem připravila podrobný článek Kam s dětmi v Praze? Na dopravní hřiště Praha 7 Bubeneč.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ NA VÝŠINÁCH

 • Adresa: Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč
 • Otevřeno: 1.4. – 31.10.  8.00 – 20.00 h; 1.11. – 31.3. 9.00 – 17.00 h
 • Vstup: Zdarma (zapůjčení šlapadel za 20 Kč/30 min, odrážedlo/kolo/koloběžka za 10 Kč/hod)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ne (na P7 jsou modré zóny a parkování je možné pouze na hodinách za poplatek)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ne
 • Aktuální informace najdete na webu městské části Praha 7.


Tip č. 2: Dopravní hřiště Prosek (PRAHA 9 – Litvínovská, Prosek)

Adresa: PRAHA 9, Litvínovská 821, 190 00 Praha 9-Prosek;  zastávka Prosek (Metro C); Sídliště Prosek (Bus č. 144, 152, 166, 177, 183)

Na dopravní hřiště jsme se vypravili s velkým očekáváním. Velmi krásné, upravené a hezky vybavené hřiště bylo v době naší návštěvy poloprázdné. Děti si hezky zajezdily a pohrály si na pískovišti. Vypůjčit si můžete kolo i elektrické autíčko. Půjčení kola stojí 30 Kč na hodinu, půjčení elektrického auta vyjde na 100 Kč na hodinu. V ceně jsou i ochranné pomůcky. Vstupné na jednu osobu stojí 20 Kč (platí i doprovod) a tento vstup není omezen hodinově, nýbrž tím, zda osoba opustí hřiště a odejde hlavní branou ven.

Dopravní hřiště Prosek (PRAHA 9)

Dopravní hřiště Prosek (PRAHA 9)

Upravené hřiště nabízí vlakový přejezd, benzínovou stanici, kruhový objezd, parkoviště pro kola i odpočinkovou zónu pro rodiče. Občerstvení si můžete zakoupit v automatu, stejně jako kávu nebo laté. Děti si mohou hrát na dvou pískovištích, zabaví je také prolézačky.

Parkovat lze před hřištěm, kde sice není vyhrazeno místo pro návštěvníky, ale na Proseku zatím nejsou modré zóny a můžete nechat vůz nedaleko vstupu.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ PROSEK

 • Adresa: Litvínovská 821, 190 00 Praha 9-Prosek
 • Otevřeno: 17.4. – 30.6. a 1.9. – 31.10.: st-pá: 15:00 – 18:00, SO– NE: 10:00 – 18:00; Letní prázdniny: st-ne: 10:00 – 18:00; PO+ÚT VŽDY ZAVŘENO. Zavřeno při dešti nebo mokrých vozovkách.
 • Vstup: 20 Kč na osobu – platí děti i rodiče (zapůjčení kola 30 Kč/hod, šlapadlo 60 Kč/hod, elektrické auto 10 Kč/hod )
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano (před vstupem na hřiště je možné zaparkovat – nejsou zde parkovací zóny)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ano
 • Aktuální informace najdete na webu dopravního hřiště.


🏆Tip č. 3: Dopravní hřiště Jilmová (PRAHA 3 – Jilmová, Žižkov)🏆

Adresa: PRAHA 3, Jilmová 2875/10a, 130 00 Praha 3; zastávka Vozovna Žižkov (tram. 1, 9, 11) nebo Biskupcova (tram. 9, 11, 16, 10)

Naše nejoblíbenější dopravní hřiště se nachází v parku Židovské pece. Děti toto hřiště milují a rády se na něj vracíme. K jízdě dětem hraje z reproduktorů hudba, mohou pobýt na pískovišti, nebo na menších prolézačkách. Vstupné na hřiště stojí 30 Kč na hodinu pro jednoho jezdce. Rodiče a děti v kočárku mají  vstup zdarma. Při zaplacení dostanete do ruky kartičku, kde je uveden čas příchodu a doba, na kterou máte vstup zaplacen. My zde strávíme vždy jednu hodinu, ale děti by na hřišti byly i déle.

Zdarma si můžete vypůjčit kolo, odrážedlo i koloběžku, stejně jako helmu. Za poplatek si lze vypůjčit šlapací motokáry. Na malém hřišti panuje milá a pohodová atmosféra. Děti mohou natankovat vozidlo, odpočívat na autobusové zastávce nebo se na chvíli zastavit u mašinky.

Návštěvu hřiště spojíme vždy s návštěvou parku Židovské pece, kde mohou děti jezdit na odrážedle. Na sportovním hřišti si mohou zaskákat na malé trampolíně, na dětském hřišti si pohrají na pískovišti nebo se sklouznou na klouzačce.

Parkovat před hřištěm není možné. Auto lze nechat na hodinách. V Praze 3 jsou modré zóny, na kterých můžete stát pouze s platnou parkovací kartou.

Podrobnější informace a více fotografií jsem připravila do článku Kam s dětmi v Praze? Dopravní hřiště Praha 3 Jarov.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ JILMOVÁ

 • Adresa: Jilmová 2875/10a, 130 00 Praha 3
 • Otevřeno: Duben – červen, září: PO – NE: 14:00 – 19:00; Letní prázdniny: PO – PÁ: 14:00 – 19:00; Říjen a listopad: PO – NE: 14:00 – 18:00. SO+NE O  LETNÍCH PRÁZDNINÁCH VŽDY ZAVŘENO. Zavřeno při dešti nebo mokrých vozovkách.
 • Vstup: 30 Kč/ hod – platí pouze jezdci (zapůjčení šlapadla 30 Kč/30 min, kolo/koloběžka/odrážedlo/helma – zdarma)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ne (na P3 jsou modré zóny a parkování je možné pouze na hodinách za poplatek)
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ano (Můžete si koupit nanuka.)
 • Aktuální informace najdete na webu dopravního hřiště.


Tip č. 4: Dopravní hřiště Na Vypichu (PRAHA 6 – Na Vipichu, Praha 6)

Adresa: PRAHA 6, Na Vypichu 1a, 169 00 Praha 6; zastávka Vypich (tram. 22, 25) nebo Dopravní hřiště Vypich (bus. 164)

Dopravní hřiště jsme navštívili, když hodně pršelo. Bohužel nás déšť přepadl nečekaně, po cestě. Brána byla otevřená, na hřišti se nenacházel žádný správce, vstupné je zdarma. Vozovky byly velmi pěkně upravené a čisté. Součástí malého areálu je malá lezecká stěna, drobné dětské hřiště a také lanová prolézačka.

Otevírací doba se může odlišovat od té standardní. Aktuální otevírací dobu zjistíte na webu DDM. Zpravidla platí, že o víkendech je otevřeno od 9 do 19 hodin, ve všední dny se hřiště pro veřejnost otevírá až po čtvrté hodině odpoledne. Hřiště je otevřeno i za deště. Kola ani odrážedla, stejně jako helmy se zde nepůjčují.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ NA VYPICHU

 • Adresa: Na Vypichu 1a, 169 00 Praha 6
 • Otevřeno: 1. duben –  31. říjen: PO –  PÁ: 16:00 –  19:30, SO –  NE: 9:00 –  19:00 (před návštěvou je vhodné ověřit si aktuální otevírací dobu na webu DDM)
 • Vstup: Zdarma (půjčení kol není možné)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano, v okolí je možné parkovat, ale hřiště jako takové nemá vyhrazená parkovací stání pro návštěvníky.
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ne
 • Aktuální informace najdete na webu DDM.


Tip č. 5: Dopravní hřiště Glowackého (PRAHA 8 – Podhajské pole)

Adresa: PRAHA 8, Glowackého c, 181 00 Praha; zastávka Podhajská pole (bus 152, 177, 200) nebo Dunajecká (bus 102, 144)

Naší poslední zastávkou bylo dopravní hřiště při Základní škole s rozšířenou výukou informatiky Glowackého. Jestli se na hřiště vypravíte autem, lze zaparkovat kousek od vstupu, na parkovišti na sídlišti. Modré zóny zde nejsou. Parkoviště pro návštěvníky hřiště nenabízí.

Vstupné je zdarma, zapůjčit si můžete kolo i elektrické autíčko. Půjčovné je v porovnání s ostatními dopravními hřišti poměrně vysoké. Vypůjčení kola a koloběžky stojí 80 Kč/hod bez helmy, za elektrické auto zaplatíte 100 Kč/10 min. Součástí areálu jsou prolézačky, pískoviště a plastové domečky pro nejmenší děti. Občerstvení si můžete zakoupit ve větším stánku, prodávají zde pití, kávu, zmrzlinu i toasty. Ceny se mi zdály vyšší. Toalety jsou součástí areálu. V létě se mohou děti osvěžit pod rozprašovačem vody (u nás byla tato aktivita velmi oblíbena).

Samotné dopravní hřiště patří k větším, vozovky jsou hezké, čisté, upravené. Dopravních značek i semaforů je zde dostatek. Děti si mohou natankovat kolo u pumpy. Pro veřejnost je hřiště otevřeno vždy odpoledne, dopoledne slouží pro ZŠ a MŠ.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ GLOWACKÉHO

 • Adresa: Glowackého c, 181 00 Praha
 • Otevřeno: PO-PÁ: 13:00 – 18:00 (19:00 – dle počasí), SO – NE: 10:00 – 18:00 (20:00 – dle počasí)
 • Vstup: Zdarma (půjčení kola nebo koloběžky: 80 Kč; helma: 30 Kč)
 • Toalety: Ano
 • Parkování: Ano, v okolí je možné parkovat, ale hřiště jako takové nemá vyhrazená parkovací stání pro návštěvníky.
 • Možnost zakoupit občerstvení: Ano
 • Informace najdete na webu ZŠ Glowackého, avšak nejsou aktualizovány pravidelně.


Další dopravní hřiště v Praze

V Praze můžete zavítat i na další dopravní hřiště. Připravila jsem seznam hřišť, na kterých jsme se byli buď podívat, nebo jsou o nich na internetu uvedeny aktuální informace.

 • Dopravní hřiště Praha 2 – U Muzea Policie (Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2) se nachází malé dopravní hřiště. Vstupné stojí 20 Kč na jednu hodinu, kola ani odrážedla se zde nepůjčují. Helmu musí mít každý vlastní – bez helmy není možné jezdit. Hřiště je pro veřejnost otevřeno omezeně. OTEVÍRACÍ DOBA: čtvrtek 13:00 – 15:00, sobota a neděle 10:00 – 12:00 a 14:00 – 16:00. Aktuální informace najdete na webových stránkách muzea.
 • Dopravní hřiště Praha 4 Nusle – V ulici Plamínkové, nedaleko OC Arkády Pankrác, najdete malé dopravní hřiště. Byli jsme se u něj podívat, ale bohužel bylo zavřené.
 • Dopravní hřiště Praha 4 Krč –  Dopravní hřiště se nachází přímo v prostorách Nového PORGu (Pod Krčským lesem 25, 142 00 Praha 4). Informace o otevírací době nejsou dostupné. Na hřiště jsme se bohužel nedostali, jelikož na brance do areálu bylo uvedeno, že cizím návštěvníkům je vstup zakázán.
 • Dopravní hřiště Praha 5 Barrandov – Při ŽŠ a MŠ Barrandov najdete hezké dopravní hřiště (Chaplinovo nám. 1/615). OTEVÍRACÍ DOBA: Hřiště je otevřeno pro veřejnost od 1.4. do 31.10., vyjma letních prázdnin, od 15:00 do 18:00. Více informací je uvedeno na internetových stránkách ZSBARR.
 • Dopravní hřiště Praha 10 Strašnice – Ve Strašnicích (V Olšinách 1, Praha 10 – Strašnice) je otevřen veřejný dětský cyklopark. OTEVÍRACÍ DOBA: od dubna do konce září je vstup do parku povolen od 8:00 do 20:00, od října do března lze v parku pobývat od 9:00 do 18:00.
 • Dopravní hřiště Praha 10 Záběhlice – Hezké a upravené hřiště najdete také v Záběhlicích na adrese Platanová 2903/2, 106 00 Praha 10. Hřiště by mělo být přes léto zavřené – nebyli jsme se na něm podívat. Informace najdete na webových stránkách Praha 10.
 • Dopravní hřiště Praha 11 – Na rohu ulice U modré školy a Michnova se nachází malé dopravní hřiště. Hřiště je otevřené, není oplocené (moc děkuji čtenáři za doplnění 🙂 ).
Dopravní hřiště Na Vypichu (PRAHA 6)

Dopravní hřiště Na Vypichu (PRAHA 6)

Závěr

Navštívili jsme několik dětských hřišť a na ta, pro nás, nejhezčí se moc rádi vracíme. I když se nám všechna výše uvedená hřiště moc líbí, to nejvhodnější je nejblíž místě našeho bydliště. Je to jednak proto, že hřiště je moc hezké a příjemné, a také proto, že se na něj nejsnáze dostaneme. Možná, že právě nedaleko vašeho bydliště se nachází hezké a příjemné hřiště, o kterém jste doposud neměli ani tušení, a tento článek vám s jeho objevením trošku pomohl.

 

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart