Tipy na krásné Montessori hračky pro děti

Hračky typu Montessori a Montessori hračky jsou velmi oblíbené. Do článku jsem připravila tipy na krásné hračky a tipy na to, jaké Montessori hračky vybrat pro děti různých věkových kategorií.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
21 dní (dny) do konce

Obsah

Tipy na Montessori hračky

HEADU Montessori – Můj domeček

Montessori puzzle můj domeček jsou puzzle, které zabaví děti přibližně od 2 do 5 let věku. Děti sestaví z kartiček domeček podle své fantazie, a poté jej vyplní předměty. Každý předmět má v puzzlích předem dané místo. Kartičky domečku jsou extrémně pevné a odolné, stejně tak puzzle předmětů jsou krásně silné a pevné. Některé dílky svítí ve tmě, můžete to vyzkoušet v tmavé místnosti. Nápad to je krásný, ale při skládání jej asi příliš neoceníte. Nicméně pro děti je velké překvapení, když jim v noci ukážete, že některé dílky svítí. 🙂 Sada obsahuje 8 herních desek s ilustracemi částí domu (kuchyň, obývací pokoj, koupelna, ložnice, dětský pokoj, sklep, terasa, půda). Do každé z desek patří 4 předměty (celkem je ve hře obsaženo 32 tvarovaných objektů). Puzzle za nízkou cenu pořídíte v knihkupectví Dobre-knihy.cz, kde je mají za nízkou cenu. Puzzle jsou dostupné také v e-shopu Agatinsvet.cz.

PUZZLE MONTESSORI DOMEČEK na DOBRE-KNIHY.CZ


Ulanik Montessori dřevěné hračky

Ulanik Montessori dřevěné hračky
Ulanik Montessori dřevěné hračky

Tato kolekce je navržena na základě Montessori principů a podporuje rozvoj schopnosti vnímat barvy a analyzovat je, zlepšuje koordinaci pohybů, trpělivost, koncentraci, hmat a jemnou motoriku. Hračky jsou vyrobeny z bezpečných materiálů a jsou určeny pro děti ve věku 1, 2 a 3 let. Tyto hračky zakoupíte na Alza.cz. Na Alze najdete další hračky značky Ulanik.

 1. Ulanik Montessori dřevěná hračka “Colours and Sizes (první obrázek, vlevo nahoře) – vhodné pro děti od 3 let věku.
 2. Ulanik Montessori dřevěná hračka “Peg Dolls with Hats in Cups (druhý obrázek, vpravo nahoře) – vhodné pro děti od 1,5 roku.
 3. Ulanik Montessori dřevěná hračka “Colourful counting (třetí obrázek, vlevo dole) – vhodné pro děti od 3 let.
 4. Ulanik Montessori dřevěná hračka “Balls in cups Basic (poslední obrázek, vpravo dole) – vhodné pro děti od 1 roku.

MONTESSORI – ULANIK NA ALZA.CZ


Karolínka a její příběhy – naučná kniha pro předškoláky

Chyběla mi nápaditá a originální knížka o obyčejné holčičce, která poznává svět. O holčičce, která se chystá do první třídy, je zvědavá a ráda by všechno věděla a znala. A tak jsem takovou knihu vytvořila. Kniha je určena pro děti od čtyř do sedmi (a klidně až osmi) let.velká písmena, a tak si v ní mohou číst prvňáčci nebo děti, které se čtením začínají. Kniha velmi silná, má 144 stran, a ve čtrnácti kapitolách se děti s Karolínkou a jejím bráškou Jonášem dozví, jak to vypadá na naučné stezce, co je to knihkupectví, jak se pouští drak, jak se píše dopis pro Ježíška a další zajímavosti. Každá kapitola je zaměřená na jednu znalost, kterou by měl předškolák vědět. Některé kapitoly jdou ještě dál a děti se naučí i něco navíc. Na konci každé kapitoly je otázka k tématu, některé kapitoly obsahují pomůcky na učení, shrnutí nebo zábavné prvky jako počítání v obrázku, jak vypadá vstupenka nebo obrázky s popisky.

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


HABA hra s barvami, špalíky a kroužky

Princip tkví v tom, aby děti do desky s otvory vložily barevné špalíčky a na ně umístily barevné kroužky. Na první pohled vypadá hra primitivně, ale dítě si s ní užije poměrně hezkou a kreativní činnost. Může si se špalíčky vyhrát, kombinovat barvy podle fantazie a také počty špalíků a kroužků. Na desce je umístěno 16 otvorů v řadě 4×4.

Do každého otvoru patří jeden špalíček a na něj se vsune jeden kroužek. Celkem je ve hře osm barev, od každé jsou dva špalíčky a dva kroužky – tmavě modrá, modrá, světle modrá, zelená, červená, žlutá, oranžová, růžová.

 • Výrobce: Habermaaß GmbH – HABA
 • Vyrobeno v Německu
 • Rozměry: 18,5 x 18,5 cm
 • Materiál: Celodřevěné, deska z bukového dřeva
 • Počet kusů: Deska, 16 špalíků, 16 kroužků (33 kusů celkem), zabaleno v papírové krabici
 • Věk dětí: Výrobce uvádí od 2 do 6 let
 • Cena a dostupnost: Hračku lze  pořídit na Agatinsvět.cz (cca 940 Kč). Cenově výhodněji vychází na Amazon.de (cca 26 eur).

Hračka je kvalitní a krásná. Lak se zatím neoloupal, nepoškrábal. Deska je velmi bytelná, nejsou na ní rýhy, je hezky hladká a opracovaná. Celkově jsem moc spokojená. Cena odpovídá kvalitě. Kdybych hračku koupila v supermarketu, byla by pravděpodobně výrazně lehčí, protože by na ni výrobce použil jiné dřevo. I když je deska malá, tak něco váží. Hra je fakt perfektní. 🙂

HRA HABA na AGATINSVET.CZ


Activity board

Activity board

Didaktická hračka Activity Board Montessori je ideální zábavou pro malé objevitele. Tato hračka děti zabaví na dlouhé desítky minut, podporuje rozvoj smyslů, dovedností a schopností dětí, a to zcela nenásilnou formou. Navíc podporuje jejich nezávislost a rozvíjí jak jemnou, tak hrubou motoriku. Tato hračka využívá Montessori principy, což umožňuje dětem aktivně prozkoumávat a experimentovat s jednotlivými částmi kostky. Kostka je vyrobena z přírodních materiálů, což zaručuje bezpečnost a ekologickou čistotu. Activity Board Montessori kostku může dítě vzít s sebou na výlet. Tato didaktická hračka je určena pro nejmladší děti od 1 roku věku. Hrací domeček je prostorný, kvalitní a děti z něj budou nadšení (nevýhodou je vyšší cena). Hračky typu activity board koupíte na Alza.cz – mají zde velký výběr.

ACTIVITY BOARD NA ALZA.CZ


Edukativní boxy a sady

Edukativní boxy a sady
Edukativní boxy a sady

Edukativní boxy s hračkami pro děti jsou dokonalým spojením zábavy a učení. Tyto boxy jsou přizpůsobeny věku dítěte. Hračky které obsahují, jsou vyrobené z přírodních materiálů inspirované Montessori pedagogikou. Děti se mohou hravou formou rozvíjet a objevovat svět kolem sebe. Edukativní hračkové boxy jsou skvělým způsobem, jak dát dětem zábavu a vzdělání. Navíc, díky kvalitním materiálům a Montessori inspiraci, mohou rodiče a děti společně objevovat krásu učení a rozvoje. Tyto boxy nejenže nabízejí hračky, ale také cestu k sebepoznání a osvojení si dovedností, které budou dětem prospěšné po celý život. Krásné edukativní sady a boxy od EliNeli koupíte na Alza.cz. Boxy jsou za stejnou cenu dostupné také na Agatinsvet.cz.

ELINELI SADY NA ALZA.CZ


Dřevěný labyrint

Dřevěný labyrint
Dřevěný labyrint

Krásný dřevěný labyrint zaujme děti od 2 let. Podobné labyrinty mají děti například ve školce nebo v dětské skupině. Vybrat si můžete ze dvou různých variant – farma nebo cirkus. Dřevěný labyrint pomáhá rozvoji jemné motoriky, děti zároveň zaujme a zabaví. Tuto hračku koupíte například v e-shopu Cistedrevo.cz.

DŘEVĚNÝ LABYRINT na CISTEDREVO.CZ


Kuličková mozaika

Kuličková mozaika

Nádherná mozaika rozvíjí dětskou představivost. Univerzální hračka zaujme děti od tří až čtyř let. Děti mohou podle předlohy skládat kuličky do tvarů či obrazců nebo mohou kuličky třídit podle barev do mističek. Děti si při hře nenásilnou formou procvičí jemnou motoriku. Hračku koupíte za příznivou cenu na Cistedrevo.cz.

KULIČKOVÁ MOZAIKA na CISTEDREVO.CZ


Magnetický kufřík s tvary

Magnetický kufřík s tvary
Magnetický kufřík s tvary

Kufřík s magnetickými dřevěnými tvary si zamilují děti i rodiče. Děti staví podle předlohy různé obrázky a složitější tvary. Vše je prakticky uloženo v magnetickém kufříku, který slouží také jako podložka pro stavění. Hra obsahuje kufřík, 42 magnetických tvarů se dřevem a 25 papírových předloh. Hru koupíte v e-shopu Cistedrevo.cz.

KUFŘÍK S TVARY na CISTEDREVO.CZ


Dřevěná motorická duha

Dřevěná motorická duha

Motorická duha ze dřeva rozvíjí dětskou představivost. Z duhy je možné postavit domky, dráhy nebo spirály. Hračka rozvíjí dětskou kreativitu, podporuje koordinaci ruka-oko. Motorickou duhu koupíte v e-shopu Cistedrevo.cz.

MOTORICKÁ DUHA na CISTEDREVO.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart