4 tipy na mikulášské tvoření s dětmi

Do článku jsem připravila snadné tipy na mikulášské tvoření s dětmi. Každý rok přidám nový tip na DIY tvoření Mikuláše, čerta nebo anděla. Krásnou zábavu.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

TIP Č. 1: 2v1 Mikuláš, čert a anděl z ruličky od toaletního papíru

Chtěla jsem děti překvapit. Lámala jsem si hlavu, jak vyrobit čerta, Mikuláše a anděla tak, aby vznikla pěkná postavička, která “něco” umí. Nakonec jsem sáhla po ruličce od toaletního papíru, barevných papírech a společně jsme vytvořili malé krabičky na sladkosti, kterým dominuje čert, Mikuláš a anděl. Výroba postaviček je určena pro děti od 3,5 až 4 let. S pomocí rodičů zvládnou malé děti postavičky slepit. Starší děti mohou tvořit a lepit úplně samy. Výroba postaviček se možná bude líbit paní učitelkám ve školce nebo v první a druhé třídě základní školy. Jeden den mohou děti vytvořit jednu z postaviček, nechat ji na okně, a druhý den, na Mikuláše, v krabičce najdou malou sladkost. 🙂

CELÝ ČLÁNEK

Pracovní listy Zima banner
Pracovní listy Zima

KOUPIT PDF V E-SHOPU

TIP Č. 2: DIY mikulášské pytlíky na nadílku

Děti ozdobily obyčejné svačinové sáčky barevným papírem. Každý lepil tři pytlíčky. Na jeden pytlíček nalepili ze přední strany Mikuláše, ze zadní strany mikulášskou punčochu. Na druhý pytlíček vytvořili anděla a na druhou stranu přišly hvězdičky a třetí pytlík ozdobil čert.

Dětem jsem části nastříhala. Pro Filku bylo lepení ve třech letech složitější, ale zvládl ho hezky. Trošku mu trvalo, než jednotlivé části přilepil. Pro Martínka bylo lepení ve čtyřech letech snadné. Místo lepení mohou děti pytlíčky pokreslit pastelkami. My jsme na výslovné přání stran lepení barevného papíru 🙂 zvolili tuto variantu. Tvoření se hodí také pro mladší školáky.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

TIP Č. 3: PDF zdarma: Zimní ozdobičky z Kinder vajíček (anděl, čert, Mikuláš)

Vytvořila jsem košilky, které děti vybarví, mohou je samy vystřihnout, nebo jim je vystřihnou rodiče, a rodiče je připevní na Kinder vajíčko. Nyní jsme vytvářeli košilky s motivy anděla, čerta a Mikuláše. Vybarvování může bavit děti od tří klidně až do sedmi osmi let. Starší děti mohou vyrobit košilku (vybarvit, vystřihnout a nalepit) úplně sami.

CELÝ ČLÁNEK

TIP Č. 4: PDF ZDARMA: 3D ozdoby Mikuláš, čert a anděl

Letos jsme pojali tvoření anděla, čerta a Mikuláše netradičně a vyrobili jsme roztomilé 3D ozdobičky, které můžete zavěsit na větvičku, postavit na parapet nebo s nimi hrát divadlo. V článku na vás čeká tip na tvoření a také PDF ke stažení zdarma. PDF stačí vytisknout, vybarvit, vystřihnout a slepit. Děti vybarvili omalovánku anděla, čerta  Mikuláše, ze které jme snadno vytvořili 3D papírové ozdobičky. Martínek byl velmi překvapený, že se dá z obyčejného papíru jednoduše složit čert do ručičky. Tvoření se hodí pro děti nejdříve okolo tří let.

CELÝ ČLÁNEK

Tipy na mikulášské tvoření s dětmi
Tipy na mikulášské tvoření s dětmi

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart