4 tipy na kvalitní magnetické stavebnice pro děti

Hledáte magnetickou stavebnici pro děti? Do článku jsem připravila tipy na magnetické stavebnice pro děti.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

EP Line Magnetic Sheet (od 3 let)

Hezká magnetická stavebnice zaujme děti od tří let věku. Možná spíše starší děti. Tato stavebnice je velmi podobná stavebnici Magformers. Při nákupu této stavebnice dejte pozor. Počet dílků magnetické stavebnice je počítán i s výplněmi magnetických kostek, a tak je magnetických kostiček na stavění vždy méně, než je uvedeno na krabici (na rozdíl od Magformers, kde žádné výplně nejsou a počet dílků na krabici odpovídá počtu magnetických dílků). Příklad: Ep Line Magnetic Sheet 30 dílků obsahuje 12 magnetických dílků a zbytek jsou výplně. Stavebnici koupíte například na 4kids.cz.
Orientační cena: 700 Kč za 46 dílků (ne ale magnetických)

EP Line Magnetic Sheet na 4KIDS.CZ


🏆Magnetická stavebnice Magformers Rainbow (od 3 let) 🏆

Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, a díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků (zde počet magnetických dílků skutečně odpovídá, výplně zde nejsou). Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Pro dvě děti máme dohromady jednu stavebnici. Součástí balení je návod, kde je dobře ukázáno, co lze postavit a jak. V návodu je vyobrazeno několik hotových výtvorů i stručný postup. Děti (3 a 5 let) umí podle návodu stavět samy, ale vybírají si spíše to jednodušší. Stavebnici seženete za příznivou cenu na Pinkorblue.cz. Dostupná je také
Orientační cena: 1000 Kč za 30 magnetických dílků (1700 Kč za 62 magnetických dílků)

MAGFORMERS na PINKORBLUE.CZ


Valtech LLC Magna Tiles (od 4 let)

Valtech LLC Magna Tiles
Valtech LLC Magna Tiles

Krásná magnetická stavebnice má dílky vyplněné plastem. Výplně nejdou vyndat. Magnety jsou dostatečně pevné a dílky do sebe hezky zapadají. Vybrat si můžete z několika různých balení. Stavebnice je krásná, kvalitní, ale není zrovna levná. Stavebnice je dobře dostupná a koupíte ji na Mall.cz.
Orientační cena: 2500 Kč za 48 magnetických dílků

MAGNA TILES na MALL.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


🏆Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice (od 5 až 6 let)🏆

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není.

Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles. Geomag vyrábí hodně druhů těchto magnetických stavebnic. Já jsem vzala EKO verzi, která je pestrobarevná, ale vybírat můžete z celé řady jiných sad – oranžovou, se třpytkami, modrou, malou, velkou. Stavebnici jsem pořídila na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek. Doporučuji.
Orientační cena: 1000 Kč za celou sadu

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ

Závěr

Magnetické stavebnice jsou parádní. Děti si na nich procvičí jemnou motoriku, prostorovou představivost a také je zabaví na hodně dlouho. Kvalitní stavebnice jsou dražší, ale magnety dobře drží a ze stavebnice se snadněji a hezky staví. Levné stavebnice (například Playtive Junior z Lidlu) mají slabé magnety a špatně drží.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart