6 tipů na levné dárky pro děti za vysvědčení (1. stupeň ZŠ)

Co koupit dětem za vysvědčení? Připravila jsem tipy na krásné a levné dárky a knihy, které potěší děti od 6 do 10 let.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: Pexeso – Dopravní prostředky Albi Kouzelné čtení (200 Kč)

Pexeso nabízí zajímavou alternativu ke klasickému pexesu. Obě strany kartiček mluví. Fialová strana (rub) vydává zvuky. Strana s obrázky (líc) řekne hráči více informací o daném dopravním prostředku. Kartičky jsou vyrobeny ze silného papíru a před hraním se musí vymačkat z papírové šablony. Součástí balení je také návod. Albi tužku je potřeba zvlášť dokoupit. Pexeso se dle výrobce hodí pro děti od tří let, ale podle zkušenosti si myslím, že je na tříleté děti velmi těžké. Máme co dělat s téměř pětiletým, aby pexeso zvládl hrát. Děti školou povinné a předškoláci si hru užijí, i když se při ní musí soustředit a dávat bedlivý pozor. Děti se skrze hru učí rozeznávat zvuky. Pexeso pořídíte dobře online v knihkupectví, například na Knihydobrovsky.cz a se slevou na Albi.cz.

PEXESO KOUZELNÉ ČTENÍ na ALBI.CZ

Tip č. 2: Desková hra Logik Retro edice (200 Kč)

Hra Logik je skvělou zábavou pro dvě děti nebo pro dítě a jednoho rodiče. Mladší děti mohou hrát spolu ve dvojici, aby pro ně bylo seznámení se s hrou snazší. Jestli jste hru nikdy nehráli, stručně zmíním princip hry. Jeden hráč vytvoří tajenku z pěti barevných kolíků, kterou zakryje. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhádnout. Pomocí bílých a černých tyčinek se hráč v každém kroku dozvídá, u kterých barev se strefil.

Provedení retro hry Logik je poměrně kvalitní, až na barevné kolíčky, které jsou lehké a špatně drží. Překvapily mě dvě věci. Zaprvé velké rozměry krabičky. Hra je dostatečně velká, což je při hraní jistě výhoda. Za druhé jsem byla příjemně překvapená počtem barevných kolíčků. Je jich 160, což je opravdu hodně. Hra je zabalena v plastové krabičce s plastovým víčkem, které se vyndává, nezacvakne se a ani se nevysouvá. Kvůli obalu a velkým rozměrům si nemyslím, že by byla hra vhodná na cesty, ale kdybyste ji přibalili do kufru a víčko zalepili, tak by spadnout nemělo. Víčko by mohlo při nesprávné manipulaci prasknout. Manipulace s kolíčky je snadná. Občas je potřeba kolíček bedlivěji upevnit, aby nebyl nakřivo. Kolíčky jsou lehké a v otvorech se trošku hýbou, což je škoda.

Dětskou společenskou hru Logik retro edici jsem pořídila na Dudlu.cz. Zde mají velký výběr různých druhů provedení her Logik a kdyby se vám retro edice nezamlouvala, najdete zde třeba dřevěnou verzi nebo jednodušší a levnou hru Logik pro menší děti.

LOGIK na DUDLU.CZ

Tip č. 3: Pokéball (cca 380 Kč)

Pokémoni přebývají v Poké ballu. Každé dítě chce Poké ball. Každé. Pro zjednodušení si Poké ball představte jako plastový kulatý míč, který se otevírá. Nejoblíbenější je červený Poké ball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Poké ball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Poké ballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Velký výběr Poké ballů najdete zde. Zajímá vás o Poké ballu více informací? Podívejte se do článku: Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Tip č. 4: Albi kniha Hravá angličtina Kouzelné čtení (cca 380 Kč)

Na knížce je uvedeno, stejně jako na webu Kouzelného čtení, že se hodí pro děti od 6 do 12 let. Možná bych doplnila, že kniha se hodí nejen pro děti, ale pro všechny, kteří s angličtinou začínají a chtějí se zdokonalit různými pomůckami, například posloucháním této knížky. Hodí se také pro cizince, kteří se chtějí učit češtinu. V knize je možné přepínat mezi anglickou a českou verzí. Hravá angličtina je rozdělena do osmi kapitol. Každá dvoustrana představuje jednu kapitolu. Dvojstranu tvoří hlavní velký obrázek, ovládací panely jsou umístěny dole. V knížce najdete tyto kapitoly:

 •  At home – žáci se seznámí se základním vybavením domu, k čemu slouží a jak se jmenuje. Poznají také členy rodiny. Mohou si poslechnout doprovodný text, který je u každé kapitoly připojen.
 • At the cottage – jak to vypadá na chalupě a jak se nazývají předměty, se kterými se každý den setkáte?
 • At the ZOO –  návštěva v ZOO je bohatá na zajímavou slovní zásobu.
 • At the market – co se prodává na trhu a jak to na trhu chodí?
 • At school – jak vypadá hodina hudební výchovy a kdo se převléká za housenku? Zajímavé a hezky pojaté učení. Děti se dozví, jak se řeknou barvy, tvary, hudební nástroje a další zajímavé předměty.
 • At the park –  co se děje v parku? Můžete hrát badminton, dát si svačinu, jezdit na kole nebo na koloběžce, bruslit nebo si házet s míčem.
 • Spring, summer – v této kapitole si procvičí děti v anglickém jazyce, jak to vypadá na jaře a v létě.
 • Autumn, winter -v této kapitole si procvičí děti v anglickém jazyce, jak to vypadá na podzim a v zimě.

Knížka je perfektně dostupná. Seženete ji online nejen v knihkupectví, ale také v hračkárnách. V kamenné prodejně ji koupíte například v obchůdku s Albi knihami, nebo ve větším knihkupectví. Na výběr máte samostatnou knížku nebo sadu s tužkou. Knihu koupíte v knihkupectví Dobrovský nebo v akci na Albi.cz.

ALBI HRAVÁ ANGLIČTINA na ALBI.CZ

Tip č. 5: Albi kniha Hravá přírodověda Kouzelné čtení (cca 380 Kč)

Na knížce je uvedeno, stejně jako na webu Kouzelného čtení, že se hodí pro děti od 6 do 12 let. Martínek knihu dostane až ke čtvrtým narozeninám, možná, že ještě o něco později. Sama jsem z knížky velmi překvapená. Je překrásná, ilustrace jsou dokonalé, stejně jako celý koncept. Některé části knihy – otázky a vybrané druhy zvířátek – budou pro pětileté a šestileté děti těžké a hodí se spíše pro děti na druhém stupni. Publikace je skvělá v tom, že naučí malého školáka zajímavým věcem, rozšíří mu obzory, a zároveň zaujme jeho mladšího sourozence.

Kniha je rozdělena do osmi kapitol. Každá dvoustrana představuje jednu kapitolu. Dvojstranu tvoří velký obrázek, v levém dolním rohu najdete ovládací prvky. Děti provází celou knihou Vendelín, což je, zdá se, žalud, který „má pod čepicí“. 🙂 V knížce najdete tyto kapitoly:

 • Vendelínova mise – co je živá a neživá příroda? Jak roste strom. Děti se dozví zajímavosti o houbách, listech, poznají lesní zvířátka. Obsah oživí dialogy a podrobné i odbornější informace o zvířátkách.
 • Pod sněhovou peřinou – jak vypadá smíšený les v zimě? Co jí kos černý, srnka, kde se krmí ptáčci? Díky zajímavě namluveným textům se děti dozví podobné informace o zvířátkách, které jsou zajímavé i pro dospělého. Hezké je, že si mezi sebou povídají i zvířátka.
 • Kukátko a barvy kvítí – rozkvetla louka a Vendelín se vydal na průzkum květin a živočichů, kteří žijí v trávě. Děti se dozví, jak je složena květina, co je koruna, jak vzniká semeno, plod, květina.
 • Pod vodou se cosi třpytí – na této dvojstraně děti zjistí, jak se žije vodnímu ptactvu a rybám. Dozví se, jak se pohybuje ryba a proč se nepromočí peří ptákům, kteří plavou na vodní hladině. Na dvojstraně je plno zajímavostí, které nadchnou i dospělého.
 • Daleko je vidět z hor – Vendelín potkal v horách šelmu, kterou je rys ostrovid. Děti se dozví, že by se při bouřce neměly schovávat pod stromem nebo pod jeskynními převisy.
 • Mezi poli živo bývá – co se pěstuje na poli a co to pole je? Vendelín zkoumá, jaké zvířátka a rostlinky se vyskytují na poli. Texty jsou opět perfektní, zajímavé a poměrně podrobné.
 • Kdesi v nočním lese – jak to vypadá v noci v lese, kde roste kapradí a jehličnatý les? Víte, že křemenáč je ohrožená houba, která roste od května do října? Podobných zajímavostí uslyšíte celou řadu.
 • Není klíček jako klíček – i když se to podle názvu nezdá, kapitola se věnuje minerálům, kamenům. Vendelín našel klíček od truhly s pokladem, ve které se ukrývají drahé kameny.

Knížka je perfektně dostupná. Seženete ji online nejen v knihkupectví, ale také v hračkárnách. V kamenné prodejně ji koupíte například v obchůdku s Albi knihami, nebo ve větším knihkupectví. Kniha se prodává pouze samostatně.  Knihu koupíte na  Knihy Dobrovský a na Albi.cz.

ALBI HRAVÁ PŘÍRODOVĚDA na ALBI.CZ

Tip č. 6: Pokémon plyšáci (cca 450 Kč)

K oblíbeným a TOP hračkám patří Pokémon plyšové hračky. K nejžádanějším patří Pokémon plyšáci Snorlax, Charmander, Pikachu, Dragonite, Pikachu, Eevee. Doma máme čtyři Pokémon plyšáky a budeme pořizovat další. Společnost nám dělá Pikachu, Pichu, Bulbasaur a Pancham. Kupovat budu ještě Eevee a Piplupa. Ti jsou krásní a děti si je moc přejí. Na výběr máte několik motivů plyšových Pokémonů v různých velikostech a barvách. Nejmenší plyšoví Pokémoni měří přibližně 8-10 centimetrů a připevňují se na klíče (klíčenka). K nejoblíbenějším patří plyšové hračky o rozměrech cca 20 nebo 30 centimetrů. My máme ten menší rozměr. Vybírat můžete i z tzv. Silver version. To jsou plyšové hračky, které jsou ušité ze stříbrné látky (v silver version jsou také akční figurky). Některé plyšové hračky jsou zobrazeny v několika pozicích – klasická postavička, spící postavička.

POKÉMON PLYŠÁCI na VESELY-DRAK.CZ

Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek – AKTUÁLNĚ VYPRODÁNO

Na první pohled se zdá, že je knížka určena zejména malým dětem, ale není tomu tak. Předškoláci si budou v knize se zájmem prohlížet, žel neporozumí ještě všemu co je v ní napsáno. Jistě zaujme děti na prvním stupni základní školy. Děti si velmi rozšíří obzory. Obrazový atlas světa nenahradí ten klasický, není učebnicí, přesto je skvělou pomůckou a doplněním ke klasickým knížkám. Atlas nejvíce ocení děti od 6 let až do 9 let (a možná i starší děti, to nevím).

Atlas je velmi dobře dostupný. Pořídíte jej v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Obrazový atlas světa seženete za poměrně slušnou cenu například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

Obrazový atlas světa  na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled levných a užitečných dárků pro děti za vysvědčení. Dárky se hodí spíše pro děti na prvním stupni ZŠ.
PS: Nezapomeňte na Karolínku. Moderní knížku pro předškoláky Karolínka a její příběhy koupíte v mém e-shopu.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart