15 tipů na levné dárky ke dni dětí od 100 Kč do 550 Kč

Do článku jsem připravila tipy na levné hračky, knihy a hry pro děti ke dni dětí (ale také k narozeninám, k Vánocům nebo k svátku). Dárky jsem rozdělila do tří cenových kategorií: do 200 Kč, do 400 Kč a do 550 Kč.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

TIPY NA DÁRKY DO 200 KČ

Teeny Tys – malá plyšová hračka

Teeny Tys
Teeny Tys

Tento levný a maličkatý plyšáček Teeny Tys je u dětí moc oblíbený. Mají ho všechny děti ve školce. 🙂 Na výběr je z několika druhů. My máme doma hned tři plyšáčky. Nejlepší je verze bez chlupů, kterou vidíte na obrázku, protože takový plyšák se neopere a nezničí se tak rychle. Verze s dlouhým chlupem je sice krásná, ale chlupy se rychle poničí. Plyšák se špatně shání.

Rapa kovová tramvaj

Nádherná a kvalitní tramvaj je velká tak akorát do dvou malých dětských ručiček. Tramvaj má zpětný chod (setrvačník). Nemá otevírací dveře, nehlásí žádný zvuk, ale není drahá a je hezky provedená. Pro malé nadšence dopravních prostředků to je překrásný dárek. Tramvaj máme z e-shopu Dudlu.cz, kde pořídíte další krásné hračky – dřevěný kalendář s hodinami nebo krásnou motorickou hru Akrobati.

TIPY NA DÁRKY DO 400 KČ

Pokéball

Pokémoni přebývají v Poké ballu. Každé dítě chce Poké ball. Každé. Pro zjednodušení si Poké ball představte jako plastový kulatý míč, který se otevírá. Nejoblíbenější je červený Poké ball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Poké ball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Poké ballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Velký výběr Poké ballů najdete zde. Zajímá vás o Poké ballu více informací? Podívejte se do článku: Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ

Petit Collage Znovupoužitelné samolepky (samolepky se scénou)

Děti si oblíbily samolepkové sešity. Znovupoužitelné samolepky se scénou jsou trošku něco jiného. Princip je samozřejmě stejný. Děti odlepují samolepky z blistru a lepí je na papír. V tomto případě to je rozkládací scéna, na kterou mohou vytvořit podle své fantazie příběh. Záleží na tom, jakou scénu koupíte. My máme doma auta a stroje a dinosaury. Pořídit můžete také svět mořské víly, bylo nebylo, svět zvířat, město. Jak scéna vypadá? Tvrdý lesklý karton je dvakrát přeložen (dva lomy). Po rozložení se vytvoří dlouhá řada. Samolepek mají děti k dispozici 100. Po rozložení scény si děti vyberou, kterou stranu chtějí skládat. Papír lze polepit z obou stran a na každé straně jsou jiné aktivity. Samolepky lze dobře znovu odlepit a zase nalepit znovu. U tohoto sešitu se odlepují dobře, nejsou příliš velké. Tyto nádherné samolepky se scénou jsem pořídila na Dudlu.cz.

SAMOLEPKY SE SCÉNOU na DUDLU.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Víceúčelový kalendář s hodinami v českém jazyce

Přesně tyto hodiny s kalendářem mají děti ve školce, a tak jsem si řekla, že je také pořídím. Školka mi ušetřila spoustu času hledáním vhodného kalendáře, za což jsem moc ráda, protože co jsem se letmo dívala, je řada krásných kalendářů v angličtině, magnetických kalendářů a hodin i různých kalendářů z tvrdého papíru. Nevěděla bych, který vybrat. Mně se líbila myšlenka dřevěného kalendáře s hodinami. Rozměry jsou akorát, kalendář lze připevnit na zeď, je v češtině a nabízí vše, co děti potřebují.

Na dřevěné desce najdete:

Hodiny – hodiny jsou přehledné, ručičky se otáčejí, jsou dobře rozlišeny, na ciferníku jsou přehledně napsány minuty i hodiny.
Počasí – děti mohou posouvat čtverečkem na slunce, mráček, vítr, déšť nebo sníh.
Dny v týdnu – lze vybrat příslušný den v týdnu od pondělí až do neděle.
Dny v měsíci – děti čtverečkem označí, kolikátý den v měsíci je.
Měsíc – lze označit aktuální měsíc od ledna až do prosince.
Čtvero ročních období – ručičkou je možné ukázat na to, jaké roční období aktuálně je – jaro, léto, podzim, zima.

Krásné dřevěné hodiny jsem pořídila na Dudlu.cz. Tyto hodiny jsou v českém jazyce, a jestli hledáte cenově dostupný kalendář, který obsáhne počasí, dny v týdnu, dny v měsíci, hodiny i čtvero ročních období, mohli by vás hodiny zaujmout.

HODINY na DUDLU.CZ

Karolínka a její příběhy – naučná kniha pro předškoláky

Chyběla mi nápaditá a originální knížka o obyčejné holčičce, která poznává svět. O holčičce, která se chystá do první třídy, je zvědavá a ráda by všechno věděla a znala. A tak jsem takovou knihu vytvořila. Kniha Karolínka a její příběhy je určena pro všechny předškoláky a oblíbí si ji také prvňáčci. Holčička Karolínka s bráškou Jonášem poznává okolní svět, učí se pojmenovat barvy, tvary, poznat pravou a levou stranu, od maminky a tatínka dostane svou první aktovku, navštíví divadlo a společně s Jonášem stráví den na příměstském táboře. Moderní knížka vypráví čtrnáct příběhů dvou sourozenců, s nimiž se děti ztotožní a mohou se naučit všechno, co budou potřebovat před nástupem do první třídy. A mnohem víc.

Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)
Karolínka a její příběhy (kniha 144 stran)

Kniha silná, má 144 stran, a ve čtrnácti kapitolách se děti s Karolínkou a jejím bráškou Jonášem dozví, jak to vypadá na naučné stezce, co je to knihkupectví, jak se pouští drak, jak se píše dopis pro Ježíška a další zajímavosti. Každá kapitola je zaměřená na jednu znalost, kterou by měl předškolák vědět. Některé kapitoly jdou ještě dál a děti se naučí i něco navíc. Na konci každé kapitoly je otázka k tématu, některé kapitoly obsahují pomůcky na učení, shrnutí nebo zábavné prvky jako počítání v obrázku, jak vypadá vstupenka nebo obrázky s popisky. Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY V E-SHOPU

Vilac motorické puzzle akrobati

Jestli máte rádi dřevěné hračky, budou se vám akrobati zamlouvat. Tato krásná hračka slouží k procvičení jemné motoriky a také trpělivosti. 🙂 V papírové krabici najdete dvanáct dřevěných figurek akrobatů, kteří jsou připraveni na jednoduchou nebo složitější balanční hru. A pozor! Není to tak snadné, jak se zdá. Nejprve děti trénují snadnější pozice akrobatů. Mohou postavit akrobaty do jedné řady jako základnu, na níž postaví druhou řadu. Tím snadná hra končí. Jako těžší úroveň se staví další, třetí, řada. Toto už tak snadné není. Akrobat může spadnout a shodí s sebou téměř všechny pracně naskládané figurky. Vůbec nejtěžší je postavit čtyři pět nebo dokonce šest řad. Akrobaty můžete stavět jako pyramidu. To znamená, že ve spodní části bude 5 postaviček, dále 3 a 1. Nebo můžete do spodní části umístit tři postavičky a dále vrstvit na sebe 2 nebo 1 akrobata. Toto je velmi těžké. Akrobaty můžete postavit také vzhůru nohama či šikmo. Hračka nabízí nespočet možností, jak poskládat akrobaty na sebe. Vilac motorické puzzle akrobati jsem pořídila v e-shopu Dudlu.cz. Alternativním názvem k hračce Akrobati jsou Siláci.

AKROBATI VILAC na DUDLU.CZ

Desková hra Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)

Desková hra zachycuje Dlouhého, Širokého, Bystrozrakého, černokněžníka, princeznu a prince při zpáteční cestě z hradu na zámek. Po cestě čeká na hráče spousta nástrah, které musí překonat. Princip hry tkví v házení kostkou a posouvání panáčků vpřed o příslušný počet políček. Hrací pole dekoruje obrázek, na kterém je rozprostřena trasa s kolečky a také s čísly. Pokud se postavička zastaví na čísle, plní úkol (jedno kolo neházet, dvě kola neházet, posunout se vpřed). Úkoly jsou napsané v pravidlech. Herní plán jako takový je velmi hezký a původní hře odpovídá pouze přibližně. Není stejný. Řekla bych, že vypadá o poznání lépe. Dřevěné postavičky jsou si trošku podobné, více než tomu je například u Smolíčka Pacholíčka. Dlouhý při hře může více padat než ostatní figurky. Kostka vypadá jako ta původní. Celkově se mi moderní pojetí retro edice líbí více než původní stará verze.

Retro edice se mi líbí více než klasická edice, ve které nejsou figurky, ale natištěné papírové karty. V pravidlech mi trošku chybí, jak se figurka dostane do cíle, pokud hráč nehodí přesný počet políček na kostce. Dlouhý může při hře padat (obzvláště, pokud děti neustále strkají do herního plánu 🙂 ). V pravidlech není napsané, jaké postavičky jsou součástí hry, což je škoda, protože ne každý pozná podle figurek (kromě ústředních postav), o koho se jedná. I tak je hra hezká a za pořízení stojí. Děti baví a těší se na ní. Takže mohu vřele doporučit. Hra je dobře dostupná a pořídíte ji na Alza.cz, kde je nejlevnější (v době sepisování recenze vyšla na 369 Kč), na Knihy Dobrovský a také na Mall.cz.

Podívej se do svého těla

Knížka je určena pro předškoláky i děti na prvním stupni základní školy, myslím, že přibližně do deseti let věku. Děti se prostřednictvím okének doslova a do písmene podívají do svého těla. Martínek je v necelých pěti letech fascinován okénky i obrázky. Za sebe říci, že tohle je jedna z nejlepších knih, jakou nakladatelství Svojtka vydalo. Je skvělá, naučná, zábavná, krásná a mně a dětem se moc líbí. Děti se dozví řadu zajímavostí a zábavnou formou poznají základní informace o svém těle. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička. Kniha je velmi dobře dostupná. Pořídíte ji v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Dostupná je například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

PODÍVEJ SE DO SVÉHO TĚLA NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

Seva Klasik Jednička

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ

Desková hra Veselý rybolov (Retro edice)

Princip hry je snadný. Hráči musí pochytat co nejvíce ryb. V této hře jsou ryby naznačeny žlutými kroužky. Jakmile hráč získá kroužek, navlékne ho na figurku a donese jej na své stanoviště (přesná pravidla jsou rozpracována níže). Tato hra je skvělá. Není dlouhá, není těžká a děti baví. Součástí je také malá brožurka ryb, ve které se děti mohou dozvědět více o českých rybách. Hrací plán je z tvrdého kartonu, pokreslený retro obrázky rybníka s rybami a také s vyznačenými cestičkami, po kterých putují figurky. Příjemně mě překvapily dřevěné figurky a dřevěná hrací kostka. Kroužky jsou ze žlutého plastu. Škoda, že hra neobsahuje jeden náhradní kroužek. Hra je vhodná pro děti už od tří let věku. Je snadná, hraje se okolo dvaceti minut a malé děti velmi baví. Jestli máte doma hru Smolíček pacholíček v retro edici nebo deskovou hru Dlouhý, Široký a Bystrozraký, bude se vám tato hra zamlouvat. Je to zase trošku něco jiného.

Veselý rybolov jsem sehnala v e-shopu Dudlu.cz, kde mají velký výběr společenských her pro děti. Hra je moc hezká, neznala jsem ji a jsem ráda, že jsem ji pořídila. Je to oddechová hra pro předškoláky i ještě o trošku mladší děti. Je vhodná pro děti od tří až čtyř let a bude bavit i sedmileté děti.

VESELÝ RYBOLOV na DUDLU.CZ

Z pohádky do pohádky (retro edice)

Zajímavě koncipované retro hra je určena pro děti od šesti let věku. Hrajeme s dětmi ve věku čtyři a pět let a zvládají hru dobře. Pro takto staré děti jsou vhodné také hry Smolíček pacholíček, Člověče nezlob se, Černý Petr nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Cílem hry je dostat se ze startu, který je označen šipkou, až do hradu. Cesty jsou spletité a na hráče čeká spousta překážek a také vedlejších cest, které se od hlavní cesty odklánějí. Cesty nejsou propojené a figurky se dle instrukcí podle návodu vrací zpět (nebo postupují vpřed) na hlavní či vedlejší cestu. Vše závisí na tom, na která políčka se figurka postaví. Figurky se pohybují po herním plánu podle toho, kolik čísel padne na kostce. Vyhrává ten, kdo dojde jako první do hradu, kde je ukrytý zlatý poklad.

Dětská společenská hra je v této retro edici velmi dobře dostupná. Hru lze koupit také v klasické verzi, ale pozor, vypadá úplně jinak. Figurky nejsou dřevěné, ale papírové a grafika je zcela odlišná. Záleží jen na vás co se vám bude víc zamlouvat. Retro edici Z pohádky do pohádky koupíte na 4kids.cz a také v e-shopu Veselý drak.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY na VESELY-DRAK.CZ

Kvído Písmenka v kostce od Albi

Cílem hry je odpovědět správně na vylosované otázky, posbírat jako první všech šest žetonů a vyhrát. Hra Písmenka v kostce slouží k procvičení abecedy a také k procvičení paměti. Hra se hodí pro děti od 5 do 8 let. Na každé ze 60 hracích karet je napsané jedno písmeno abecedy. Na každé kartě jsou k příslušnému začátečnímu písmenu nakresleny obrázky. Hráči se 15 sekund dívají na kartu, poté ji otočí a odpoví na otázky, které jsou napsány na rubové straně karty. Pokud hráč všechny otázky zodpoví správně, získá bod, který položí na svou bodovací kartu. Body mohou hráči získat také při bonusovém kole, které také je zaměřeno na paměť. Hra je kvalitně a hezky zpracovaná. Papírové žetony jsou pevné, karet je hodně, všechny karty jsou velmi pevné. Až mě překvapilo, jak je krabička naplněná až k hornímu víčku. Poctivé provedení, krásné obrázky a skvělý nápad dělají z hry Písmenka v kostce perfektní hru vhodnou pro předškoláky, prvňáčky i druháky. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč. Hra je skvělá. Zábavná, snadná a zároveň si při ní děti procvičují paměť a písmena. Děti a rodiče hrají hru spolu. Navíc díky praktickému balení v papírové krabičce je hra skladná a můžete ji snadno zabalit do kufru a odvézt s sebou na dovolenou.

PÍSMENKA V KOSTCE na ALBI.CZ

TIPY NA DÁRKY DO 550 KČ

Paměťová hra Myší domeček

Myší domeček patří do edice “Albi exclusive” a koupíte ji pouze v e-shopu Albi.cz nebo v kamenných prodejnách Albi. Nikde jinde se sehnat nedá. Myší domeček je paměťová hra, kterou mohou hrát už pětileté děti. Princip je snadný. Do domečku se hodí dřevěné žetony s obrázky, přikryje se víko domku, rozsvítí se svítilna. Děti koukají okénkem do domečku a hledají žetony. Snaží si zapamatovat, ve které místnosti se žetony nachází, načež pomocí ANO/NE odpovídají na otázky. Kdo nasbírá nejvíce bodů, vyhrál. Kvalita provedení je dobrá. Karton je pevný, hra hezky drží pohromadě. Skládání domečku je logické, vše má své místo. Nápad moc chválím. Hra nabízí něco jiného, je hezká, dětem se líbí. I když není zrovna snadná. 🙂 Hru koupíte pouze na Albi.cz. Právě je zde v akci. 🙂 Určitě ji mohu jen doporučit.

MYŠÍ DOMEČEK na ALBI.CZ

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pracovní sešity i oblékání panenek (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička. Nezapomeňte na Karolínku. Moderní knížku pro předškoláky Karolínka a její příběhy koupíte v mém e-shopu.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart