13 tipů na květinové tvoření pro děti

Do článku jsem připravila tipy na květinové tvoření pro děti. Můžete si vybrat snadné lepení, PDF omalovánky zdarma nebo tvoření temperou, tiskání korkem či tvorbu zajímavých koláží. U každého tipu najdete odkaz na celý článek, ve kterém je dále uveden celý postup. Hezkou zábavu.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jednoduché květinové dekorace z barevného papíru (3-8 let)

Z barevného papíru jsme vytvořili krásné zelené jarní dekorace s kytičkami. Stačí složit papír do harmoniky, přilepit lepidlem kytičky a je to. Lepit kytičky zvládnou i tříleté děti. Složení harmoniky je složitější a děti budou potřebovat pomoc dospělého. Děti školou povinné zvládnou harmoniku samy vytvořit.

CELÝ ČLÁNEK

Omalovánka květinová víla II: PDF k vytištění zdarma (5-10 let)

V PDF jsou tři listy omalovánky květinové víly. Květinová víla vypadá na první pohled všude stejně, ale na každém listu má trošku jiné šaty. Vybarvovat mohou děti od pěti (možná už od čtyř) let i školáci. Pro starší děti je určena květinová víla s menšími květy, pro pětileté děti je vhodná omalovánka s většími květy.

CELÝ ČLÁNEK

Květinová víla: Omalovánka v PDF ke stažení zdarma (3-10 let)

Tříleté děti mohou vybarvovat jednodušší omalovánku, starší děti se mohou pustit do vybarvování složitější omalovánky nebo dotvořit květinové víle vlasy z kytiček z barevných papíru. Součástí PDF jsou omalovánky pro malé děti s velkými kytičkami, omalovánky pro starší děti s malými kvítky a také hlava květinové víly, která slouží k vlastnímu dotvoření – dolepení vlasů a vybarvení.

CELÝ ČLÁNEK

Banner Cute Zvířátka

DO E-SHOPU

DIY ozdobné kytičky do květináče pro babičku (3-7 let)

Vyrábění je určeno pro děti ve školce. Martínek ve čtyřech letech zvládl vytvořit kytičky zcela sám. Uměl si nastříhat papír, nalepit slzičky z proužků papíru a vytvořit kytičku. Filkovi ve třech letech stříhání nešlo. Zvládl sám lepení slziček a kytičku nalepil úplně sám. Lepení mohou vyzkoušet děti od dvou a půl let. Děti si při lepení procvičí jemnou motoriku.

CELÝ ČLÁNEK

Dárek pro babičku: Snadné DIY Ozdoby do květináče (3-7 let)

Vyrábění jsem koncipovala tak, aby ozdoby uměl vyrobit ve dvou letech a pěti měsících také Filka. Ten byl šťastný, že může lepit a vyrábět, že je velký jako Martínek a že tvoří dárek pro babičku. Vytvořit ozdoby do květináče je velmi snadné. Vytvořili jsme tři druhy ozdob do květináče – berušku, srdce a tulipán. Každá ozdoba se něčím odlišuje. Ozdobičky si můžete přizpůsobit podle svého, lze je vyrábět i se staršími dětmi. Já jsem se snažila o co nejjednodušší postup.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

DIY jarní louka za soumraku (4-8 let)

Vyrábění je vhodné pro děti alespoň od čtyř let a více. Martínek v čerstvých pěti letech tak tak zvládl obrázek vytvořit. Filka Papír sice vybarvil, ale nadřel se (a ještě do něj skoro vydřel díru 🙂 ). Děti si u tvoření procvičí práci se štětcem, mohou kombinovat barvy, aby šly hezky za sebou, mohou také stříhat a procvičí si jemnou motoriku při lepení malých částí. Starší děti, které již chodí do školy, mohou místo lepených květin nakreslit kytičky tuší nebo se pokusit o jemnou kresbu třeba černou temperou. Motýlky s 3D efektem je potřeba vždy přilepit z barevného papíru.

CELÝ ČLÁNEK

DIY narozeninové přání, které vyrobí i malé děti (3-8 let)

Vytvořili jsme narozeninové přání. Titulní stranu zdobilo červeno oranžové pozadí se žlutými a červenými srdíčky. Vnitřek přání byl tvořen kytičkami ve váze (nebo v obalu). Výroba přání se hodí pro děti od tří let. Filka ve dvou a tři čtvrtě letech hezky lepil i vybarvoval. Potřeboval pomoc s nalepením vázy na květiny. Martínek zvládl vytvořit přáníčko téměř sám.

CELÝ ČLÁNEK

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru) (3-8 let)

Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili vázičku. Z barevných papírů jsem vystřihla kytičky, které Martínek slepil k sobě. Ještě před slepením vložil mezi kytičky papírová brčka. Lepení se hodí pro děti od tří let. Filka měl ve dvou a půl letech s lepením co dělat. Dobře zvládl ozdobit vázičku, ale vyrobit kytičky pro něj bylo poměrně složité.

CELÝ ČLÁNEK

Vyrábíme rozkvetlý šeřík a ovocný strom (3-8 let)

Vytvořili jsme jarní obrázek rozkvetlého ovocného stromu a rozkvetlého šeříku, protože těch je v našem okolí velmi mnoho. Tvoření stromu bylo pro děti snadné, šeřík představoval velký oříšek. Lepení stromu se hodí pro děti od tří let. Filka ve dvou a půl letech lepil kytičky i na kmen stromu a nechtěl si nechat poradit, že tam nerostou. 🙂 Šeřík zvládnou nalepit čtyřleté a starší děti. Martínek s lepením ve čtyřech letech velmi zápolil, potřeboval poradit.

CELÝ ČLÁNEK

Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku (3-6 let)

Vytvořili jsme obrázek jarní louky. Snažila jsem z barevného papíru vytvořit co nejvěrnější podobu květin, které rostou na jaře. Nejprve jsme si řekli, jak se která kytička jmenuje, jak roste, a poté je děti lepili na papír. Kytičky jsme také hledali venku a opakovali jsme si názvy podle obrázku. Perfektní je, když si vezmete obrázek ven. Můžete najít několik květinek podle výkresu. Lepení se hodí pro děti od dvou a půl až tří let. Filka ve dvou a půl letech zvládl nalepit kytičky na papír, ale myslím, že jejich názvy mu šly jedním uchem tam a druhým ven. Martínek si zapamatoval kytičky také proto, že jsme je venku hledali a podrobněji prohlíželi.

CELÝ ČLÁNEK

Malujeme temperou: Letní louka plná vlčích máků (3-8 let)

Čtvrtku děti vybarvily modrou barvou. Martínek si tradičně zkoušel stínování a Filka si maloval, jak ho napadlo. Poté na čtvrtku za pomocí ruličky od toaletního papíru natiskaly děti zvlněné tvary jako vlčí máky, a následně je vybarvily červenou temperou. Doplnily stonky a také černé středy. Toto tvoření zvládnou i tříleté děti. Díky ruličce od toaletního papíru je malování výrazně jednodušší. Filka ve třech letech vytvořil hezký obrázek. Nejtěžší pro něj bylo vybarvit pozadí. Martínek v pěti letech udělal hotové umělecké dílo.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (3-10 let)

Vytvořili jsme 3D obraz květin ve váze. Na obrázku vyčnívá barevná váza, kterou jsme vyrobili z kusu kartonu, temper a soli. Děti okolo vázy nalepily květiny, dotvořily je barevnými středy z kuliček papíru. Celý obrázek jsem nalepila na karton z krabice od vysavače. Barvit vázu a lepit květinky zvládnou děti okolo dvou a půl let věku. Možná budou potřebovat drobnou pomoc dospělého. Čtyřleté děti dokáží vyrobit obrázek téměř samy.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní louka: Tip na tvoření pro děti temperou a korkem (3-8 let)

Malování a tiskání zvládnou i tříleté děti. Filka mě ve třech letech velmi překvapil tím, jak hezky sám maloval stébla trávy a stonky kytiček. Martínek v pěti letech moc pěkně sám namaloval celý obrázek.

CELÝ ČLÁNEK

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart