12 tipů na krásné a dražší hračky pro děti k Vánocům

Do článku jsem připravila tipy na krásné a dražší hračky pro děti k Vánocům nebo k narozeninám. Cena je vyšší než 1000 Kč.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: Albi tužka

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku “zapnutí”, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku. K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ. Recenzí je zde hodně a postupně přibývají.

Jaké druhy knih máte na výběr?

  • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
  • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají, Když roboti brebentí
  • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
  • Tip do školky – Pohádkové učení, Předškolákem v cukuletu
  • Pro školáky – Přírodověda, Vlastivěda – zeměpisná část, Vlastivěda – dějepisná část, Putování magickou Prahou
  • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Svět zvířat, Můj svět

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například na Knihydobrovsky.cz. Dále můžete Albi tužku zakoupit v hračkárně Bambule, kde můžete využít slevu pro členy klubu. Tužka je dostupná také na Albi.cz (zde je trošku dražší).

ALBI TUŽKA na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 2: Magnetická stavebnice Magformers a Limmys

Na hranách každého čtverce a trojúhelníku jsou rozmístěny magnety, díky nim dílky drží u sebe. Postavit toho můžete hodně – velké srdce, raketu, domeček, míč, zkrátka, co vás napadne. My máme stavebnici o velikosti 30 dílků. Prodává se ještě menší – 14 dílků. Aby bylo možné ze stavebnici postavit něco pořádného, zdá se mi 30 dílků tak akorát. Za výhodnou cenu pořídíte stavebnici Magformers na Amazon.de (zde je na výběr velké množství druhů) nebo na Pinkorblue.cz.

Stavebnice Magformers je kvalitní, ale příliš drahá. Proto jsem dětem koupila ještě další stavebnici značky Limmys. Tato značka nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality. Stavebnici jsem pořídila na německém Amazonu, vzala jsem dvě stejné sady po 74 kusech. V sadě jsou i kolečka, aby bylo možné složit autíčko. Hračka se zdá bytelná. Pozor: Pokud budete kupovat magnetickou stavebnici jiných značek! Některé stavebnice jsou nekvalitní – magnety u sebe nedrží, také jsem viděla, že některá kolečka se ulamují. Magformers a Limmys jsou kvalitní, přičemž Limmys je tedy o velké poznání levnější.


Tip č. 3: Kuličková dráha VTech Marble Rush Rocket Set M100E

Vtech Kuličková dráha Blesk -Raketa zaujme kluky i holky. Je kvalitní, plastová, balení obsahuje 10 kuliček a 79 různobarevných stavebních dílků. Dětem jsem ji koupila k narozeninám a byl to jednoznačně nejlepší dárek. Dráha obsahuje návody, lze ji složit různými způsoby – tři způsoby jsou uvedeny v návodu a ostatní si můžete vymyslet. Dílky do sebe zapadají dobře, dráha je pevná. Do rakety můžete vložit baterie, lze nastavit tři úrovně zvuků – vypnuto, hudba, zvuk rakety a zvukové efekty. Dráha se líbí menším dětem, které budou potřebovat pomoc dospělého při stavění a také při hraní, nebo školákům, kteří zvládnou postavit a obsluhovat dráhu zcela sami. Dráha nabízí různé interaktivní prvky – není to pouze dráha, ale obsahuje hrací raketu, terč, vrtulku, vystřelovač kuliček. Super.

Stoprocentně doporučuji. Kuličkovou dráhu můžete s německým návodem zakoupit na německém Amazonu (já tam nakupuji pravidelně). Nebo ji seženete na 4kids.cz. K dostání je také větší Adventure set.


Tip č. 4: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Hračka se hodí pro děti od 18 měsíců, ale spíše si s ní budou hrát děti od dvou a půl let, které plně využijí její funkce. Garáž je bezpečná, nemá ostré hrany. Rok a půl staré dítě může mít potíže s obsluhou výtahu. Hračka je vyrobena ze dřeva a z plastu. Plast je zastoupen ve větší míře, než jsem čekala. Na druhou stranu je zpracování velmi kvalitní, garáž se neponičí ani při nešetrném zacházení. Autíčka, která jsou součástí balení, se nezničí ani po vyprání v pračce. Lze na ně vylít nápoje, namočit je do kečupu a následně drhnout jarem a houbičkou. Vydrží všechno. Balení obsahuje samotnou garáž, skluzavku pro auta, kterou je nutné na garáž připevnit a také tubus s výtahem, který se též ke garáži připevní. Uchycení je snadné. Děti zvládly připevnit výtah samy, pomohla jsem jim pouze se skluzavkou, která se nacvakne do dvou zdířek a je to hotové. Dále balení obsahuje dvě malinká autíčka – modré a červené, a také žlutý nákladní vyklápěcí vagon. Garáž pořídíte například na Allegro.cz nebo na 4kids.cz. Garáž má tři patra, jeden výtah skluzavku (sjezd) pro auta a také sklopnou rampu, která se musí přidržet, aby mohlo autíčko sjet buď na nákladní vagon, nebo na koleje. Výtah se ovládá otočným kolečkem a staví ve dvou patrech.

GARÁŽ na 4KIDS.CZ


Tip č. 5: Domeček prasátko Peppa Big Bloxx Peppa Pig a domeček dědečka

Domeček prasátka Peppy slavil u dětí velký úspěch. Kostičky jsme poskládali do dvoupatrového malého domečku, ve kterém má Peppa s Tomem postýlku a maminka s tatínkem tráví volný čas na terase nebo v kuchyni. Koupila jsem dětem dva domečky – domeček prasátka Peppy a domeček dědečka. U domečku dědečka je velká škoda ta, že v domečku chybí také babička, jinak jsem žádnou chybu nenašla. Domečky mají děti moc rády – hraje si s nimi dvouleté i šestileté dítě. Tři děti se dvěma domečky dobře vyhrají a hezky si je při hraní rozdělí. Každý domek je jiný, oba mají zahradu a dobrý přístup jak na zahradu, tak dovnitř do domečku. Krásné domečky jsem koupila na Amazon.de – byly zde za nízkou cenu.

BIG BLOXX na AMAZON.DE


Tip č. 6: LEGO DUPLO

Snad každé dítě miluje LEGO DUPLO. Doma máme 15 sad a děti si s nimi rády hrají pořád. Stále se v obchodech objevují nové a nové sady a ty staré se přestávají prodávat. Velký úspěch má sada s vláčkem, který jezdí a vydává zvuky, koleje, které rozšiřují železnici a umožní vláčku, aby jezdil po celém bytě. 🙂 Vybírat můžete krásné sady pro holčičky (Minie, Hello Kity, Gábin kouzelný domek, Ledové království) nebo sady pro kluky (Spidey, nákladní vlak, letiště, závodní auta).

LEGO DUPLO koupíte výhodně v e-shopu Muzeumlega.cz (doprava zdarma na vše do PPL parcelshopu), kde bývají výhodné akce na vybrané sety stavebnic. Velký výběr DUPLO najdete také na Bambule.cz, kde mají členové klubu Bambule slevu.

Ke krásným sadám, které máme doma patří LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak, který se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku. Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí. Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou. Sadu koupíte na Muzeumlega.cz.

LEGO DUPLO na MUZEUMLEGA.CZ


Tip č. 7: BRIO Požární stanice

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka. Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní. Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí. Požární stanici koupíte na Pinkorblue.cz nebo na 4kids.cz.

POŽÁRNÍ STANICE na PINKORBLUE.CZ


Tip č. 8: Brio Builder – stavebnice sada s motorem

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem. Stavebnice je dostupná na 4kids.cz a také na Pinkorblue.cz, kde na ni bývají často akce a slevy.

BRIO na 4KIDS.CZ

Vyzkoušet můžete také stavebnici Brio se světlem. Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Děti od šesti až sedmi let věku si stavění užijí naplno. Samy umí vymyslet, jak bude jejich vymyšlená hračka vypadat a umí ji i sestavit. Stavebnice neobsahuje návody. Pouze jeden leták se třemi modely.

Krásnou montážní stavebnici koupíte na 4kids.cz (nebo se můžete podívat také na Allegro.cz). Stavebnice je bezvadná, děti jsou z ní nadšené a líbí se jim ještě více než stavebnice s motorem, i když ta je také nádherná a skvělá. Rozhodně mohu jen doporučit jako skvělý dárek k Vánocům nebo k narozeninám. Stavebnice bývají před Vánoci vyprodané (osobní zkušenost).

STAVEBNICE BRIO SE SVĚTLEM na 4KIDS.CZ


Tip č. 9: VTech Kidizoom Smartwatch DX2

Hodinky VTech DX 2 jsem koupila dvoje – jedny máme v černé a druhé v zelené barvě. Toto jsou naše čtvrté chytré hodinky. První dvoje hodinky se rozbily přibližně po 3 týdnech – prasklý displej bez nároku na reklamaci. Proto jsem se rozhodla koupit hodinky VTech, které jsou sice dražší, ale zatím se nezničily. K hodinkám jsem koupila plastový kryt, který je přímo na tyto hodinky určen a prodávají ho pouze na Amazon.de. Tento kryt hodinky chrání před poškrábáním a také před prasknutím displeje. Po předchozí zkušenosti s hodinkami značky Technaxx a Carneo jsem se rozhodla pro ověřenou značku. A dobře jsem udělala. Avšak ochrana displeje tímto plastovým krytem je opravdu důležitá. Mnoho dětských hodinek nenabízí tuto možnost, a tak se hodinky mohou prakticky ihned rozbít. Téměř nikde se o tom nepíše. Pokud se displej mechanicky poškodí, nemáte nárok na reklamaci a hodinky můžete vyhodit do koše. Nejdou totiž opravit (pokud je opravit lze, tak je oprava tak drahá, že se finančně nevyplatí).

Teď k samotným hodinkám VTech. Máme německou verzi, která je za vynikající cenu dostupná na Amazon.de. Hodinky ale můžete koupit v české verzi a v akci například na Alza.cz a také na Bambule.cz (akce a slevy platí pro členy klubu). V hodinkách je nastaven pouze jeden jazyk (pro českou verzi platí, že lze přepínat mezi češtinou a slovenštinou). Není možné jazyk změnit. Proto je důležité vědět, jakou verzi hodinek kupujete. POZOR: Pokud koupíte hodinky v Polsku na Allegro, bude software v polštině nebo v angličtině. Dále je důležité vědět, jaký model hodinek kupujete. Verze těchto hodinek je označena jako DX2 a má dva fotoaparáty. K dispozici je ještě starší verze hodinek DX7, která má pouze jeden fotoaparát a menší displej. Chytré hodinky Vtech DX2 nabízí spoustu her, umí přečíst čas, mají krokoměr a parádní filtry na fotografie. Děti je milují. Do hodinek lze stáhnout nové hry skrze program, který si nainstalujete do počítače. Je to trošku zdlouhavější, ale můžete hodinky obohatit o nové hry, pozadí, ciferníky. Vnitřní paměť je omezena na 256 MB a nejde rozšířit, ale ze zkušenosti to stačí. Kvalita fotografií není příliš vysoká a do paměti se vejde poměrně dost věcí. Hodinky nemají slot na SIM kartu. Ale podle zkušeností se hodinky se SIM kartou často zasekávají (záleží na tom, zda dítě skutečně potřebuje hodinky na volání). Hodinky využijí děti od 5 do přibližně 9 let (podle vlastní zkušenosti). Pro čtyřleté děti jsou hry ještě těžké a starší děti si hodinky více užijí.

Za mě to jsou nejlepší hodinky, které lze koupit stran poměru ceny a kvality (pokud budete kupovat německou verzi na Amazonu) a nebo českou verzi v akci či ve slevě. Vřele doporučuji koupit ochranný plastový kryt. Vtech nabízí také další modely chytrých hodinek, které jsem ale v České republice zatím neviděla – jsou dostupné na Amazonu a tudíž pouze v němčině – například VTech My First KidiWatch.

VTECH DX2 na BAMBULE.CZ


Tip č. 10: Tamagotchi Pix s foťákem

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 11: Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není. Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles.

Stavebnice je za nízkou cenu dostupná na 4kids.cz. Já jsem ji pořídila kdysi na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ


Tip č. 12: Dřevěné sáňky s ohrádkou

Dřevěné sáňky s ohrádkou

Tato retro klasika nemůže pod stromečkem chybět. Sáňky s ohrádkou jsou vhodné i pro nejmenší děti, které se o opěradlo mohou opřít a užít si jízdu na saních ještě více. Sáňky koupíte v e-shopu Cistedrevo.cz.

SÁŇKY S OHRÁDKOU na CISTEDREVO.CZ

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart