13 tipů na krásné a dražší hračky pro děti k Vánocům

Do článku jsem připravila tipy na krásné a dražší hračky pro děti k Vánocům nebo k narozeninám. Hračky jsou roztříděny podle věku. Cena je vyšší než 1000 Kč.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

OD 1 ROKU

🏆Tip č. 1: MAXI dřevěná kuličková dráha Trihorse🏆

Maxi kuličková dráha Trihorse je krásným dárkem k prvním i ke druhým narozeninám. Děti ji budou zbožňovat. S dráhou si vyhrají i sourozenci, kteří jsou věkově blízko u sebe. Barva na kuličkách se neloupe, hračka se neničí (nám už bohužel spadla na zem a nestalo se s ní vůbec nic). Kuličková dráha dobře slouží k rozvoji jemné motoriky. Dráha učí děti trpělivosti. Hračky typu Montessori představují tu správnou cestu pro rozvoj dítěte. Není nic lepšího na koncentraci dětské pozornosti než kuličková dráha. Dítě se soustředí na jednu aktivitu, u které pomalu vydrží delší a delší čas. Jestli máte doma malého neposedu, který každých 10 sekund střídá jinou aktivitu, mohla by jej kuličková dráha zaujmout na delší čas. U nás to funguje na sto procent. Při hraní dítě rozvíjí pohyb i logické myšlení.

Trihorse kuličková dráha MAXI - jezdítka
Trihorse kuličková dráha MAXI – jezdítka

Dráha přijde kompletně smontovaná a nemusíte nic štelovat. Jen ji vyndáte z krabice. Jak přijde dráha zabalená a co balení obsahuje, uvidíte ve videu. Všechny kuličky a kašpárci jsou samostatně zabalené, aby nepoškodily dráhu. Kuličkovou dráhu Trihorse pořídíte přímo v jejich e-shopu. Vybrat si můžete různé druhy kuličkových drah, ale k těm nejoblíbenějším patří kuličková dráha MAXI. Celou recenzi na tuto krásnou kuličkovou dráhu (+ video) najdete v článku: Recenze: Trihorse Maxi kuličková dráha.

VYUŽÍT MŮŽETE 10% SLEVU SE SLEVOVÝM KÓDEM MAMADODESTE10 (PLATÍ DO 31.12.2022).

KULIČKOVÁ DRÁHA TRIHORSE na TRIHORSE.CZ


OD 2 LET

Tip č. 2: Brio RC formule na dálkové ovládání

Formule se dle výrobce hodí pro děti od dvou let. Z hlediska bezpečnosti určitě ano. Nevím jen, jak dvouleté dítě zvládne ovládat autíčko pomocí dálkového ovládání. Filkovi dost dlouho ve třech letech trvalo, než zvládl formuli ovládat tak, aby dojel z místa A do místa B. Martínek ve čtyřech letech neměl s dálkovým ovladačem žádné potíže. Formule jezdí podle toho, jak ji ovládáte dálkovým ovladačem. Na něm jsou čtyři tlačítka: dopředu, dozadu, napravo a nalevo. Auto jede podle toho, kam určíte. Můžete mačkat pouze jedno tlačítko, nebo lze zmáčknout dvě tlačítka naráz (například dopředu a doprava). Autíčko se vydá po zvolené trajektorii. Auto by nemělo přijít do kontaktu s vodou, a pokud jej budete chtít umýt, můžete jej otřít trošku vlhkým hadrem.

Na první pohled mě zaujala kvalita auta, která je více než dobrá. Autíčko se nerozbilo, funguje tak, jak má a i když už několikrát ošklivě spadlo, nic se s ním nestalo. Formule je vyrobena z odolného plastu, stejně jako dálkové ovládání. Sedí v ní silueta dřevěného panáčka, u nějž je kovové opěrátko. To slouží na přenášení auta. Kola jsou plastová, ty zadní mají navíc gumy s drážkami. Baterie se ukládají do speciálního prostoru ve spodní části auta a ovládání. Kryt je zabezpečen šroubkem. Hračku koupíte na Pinkorblue.cz.

Tip č. 3: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Patrová parkovací garáž Brio s výtahem

Hračka se hodí pro děti od 18 měsíců, ale spíše si s ní budou hrát děti od dvou a půl let, které plně využijí její funkce. Garáž je bezpečná, nemá ostré hrany. Rok a půl staré dítě může mít potíže s obsluhou výtahu. Martínek ve čtyřech letech ke garáži postaví koleje a vyhraje si s ní na sto procent. Hračka je vyrobena ze dřeva a z plastu. Plast je zastoupen ve větší míře, než jsem čekala. Na druhou stranu je zpracování velmi kvalitní, garáž se neponičí ani při nešetrném zacházení. Autíčka, která jsou součástí balení, se nezničí ani po vyprání v pračce. Lze na ně vylít nápoje, namočit je do kečupu a následně drhnout jarem a houbičkou. Vydrží všechno.

Balení obsahuje samotnou garáž, skluzavku pro auta, kterou je nutné na garáž připevnit a také tubus s výtahem, který se též ke garáži připevní. Uchycení je snadné. Děti zvládly připevnit výtah samy, pomohla jsem jim pouze se skluzavkou, která se nacvakne do dvou zdířek a je to hotové. Dále balení obsahuje dvě malinká autíčka – modré a červené, a také žlutý nákladní vyklápěcí vagon. Garáž pořídíte například na 4kids.cz.

Garáž má tři patra, jeden výtah skluzavku (sjezd) pro auta a také sklopnou rampu, která se musí přidržet, aby mohlo autíčko sjet buď na nákladní vagon, nebo na koleje. Výtah se ovládá otočným kolečkem a staví ve dvou patrech. Celou recenzi najdete v článku Recenze: Patrová parkovací garáž Brio s výtahem.

Parkovací garáž Brio na 4KIDS.CZ

Tip č. 4: LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku. Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí.

Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou.

Mašinka funguje na čtyři tužkové baterie AAA. Baterie nejsou součástí balení. Doporučuji koupit do mašinky zcela nové baterie. S již použitými (například z vánočních světýlek), ale nevybitými, mašinka nejezdí. Dále doporučuji koupit baterií více, nebo do mašinky vsunout dobíjecí baterie. Nám čtyři tužkové baterie vydrží přibližně dva až tři týdny, poté je potřeba baterie vyměnit. Když mašinka svítí oranžově, signalizuje vybité baterie.  Aby se dala do pohybu, je potřeba na spodní straně lokomotivy zmáčknout tlačítko pro zapnutí. Mašinku položíte na koleje a rukou ji po kolejích posunete dopředu. Systém Push&Go funguje oběma směry – mašinka jezdí dopředu i dozadu, stačí do ní strčit, zatlačit, a pustit. Sama se rozjede. Při jízdě díky akčním kostkám vydává zvuky (houká), tankuje, svítí, couvá a umí také zastavit. Celou recenzi najdete v článku Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak.

Babička tuto sadu pořídila na 4kids.cz, kde stála 2599 Kč i s poštou. Tuto hračkárnu jsme si oblíbili, protože nedělá problémy, když se něco rozbije. Jednoduše pošle kurýra pro rozbitou věc, ten ji odveze, a eshop buď vrátí peníze, nebo pošle novou hračku (služba je zdarma). Jinak možností, kde tuto stavebnici pořídit, je více (Mall.cz, Alza – zde je trošku dražší za cca 2600 Kč).

Nákladní vlak DUPLO na 4KIDS.CZ


OD 4 LET (RESP. 3 LET)

Tip č. 5: Brio Builder – stavebnice sada s motorem (od 4 let)

Montážní stavebnice Brio s motorem

Montážní stavebnice Brio s motorem

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem. Stavebnice je dostupná v e-shopu 4kids.cz.

BRIO na 4KIDS.CZ

Tip č. 6: Hasičská požární stanice Brio (od 3 let)

Recenze hasičské požární stanice Brio

Recenze hasičské požární stanice Brio

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka. Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení. Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní. Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Recenze hasičské požární stanice Brio
Recenze hasičské požární stanice Brio

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí. Celou recenzi najdete v článku Recenze hasičské požární stanice Brio.

Hasičskou stanici jsem koupila na Pinkorblue, kde vyšla cenově nejlépe a ještě s dopravou zdarma (záleží na tom, jaká je právě akce nebo sleva), výhodně ji pořídíte také na 4kids.cz.

Hasičská požární stanice BRIO  na PINKORBLUE.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Tip č. 7: Albi tužka (od 3 let)

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku „zapnutí“, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku.

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ.

Jaké druhy knih máte na výběr?

  • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
  • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají a Když roboti brebentí
  • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
  • Tip do školky – Zvířátka v ZOO, Pohádkové bytosti, Zvířátka na statku, Pohádkové učení
  • Pro školáky – Hravé dějiny české, Člověk a příroda, Moje první čísla
  • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Moje první písmena, Svět zvířat

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Knihy jako takové jsou vyhotoveny ve vazbě leporelo – mají tvrdé listy, stejně jako desky. Rohy jsou zahnuté. Klasická Albi kniha stojí od 360 Kč do 400 Kč. Menší knížky jsou levnější – záleží na titulu. Celou recenzi na Albi tužku najdete zde. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například v Knihách Dobrovský nebo v akci na Albi.cz.

Albi tužka na Albi.cz

Tip č. 8: Chaseovo auto s motorkou v jednom (od 4 let)

Recenze Chaseovo auto s motorkou v jednom (Tlapková patrola)

Recenze Chaseovo auto s motorkou v jednom (Tlapková patrola)

Auto je poměrně dost velké a také celkem drahé. To byl jeden z důvodů, proč se mi nelíbilo, že ho babička kupuje, ale Martínek si ho tak přál, že mu ho zkrátka koupila. Auto je vyrobeno z plastu, svítí a houká, vystřeluje žluté žetony, po zmáčknutí tlačítka se rozevře a po stisknutí dalšího tlačítka vypustí motorku i s postavičkou Chase.

Recenze Chaseovo auto s motorkou v jednom (Tlapková patrola)

Recenze Chaseovo auto s motorkou v jednom (Tlapková patrola)

Značka Spin Master vyrábí poměrně kvalitní hračky, ale přesto mám trošku výhrady k uchycení části, ve které je houkačka. Za tuto část mají děti tendenci auto přenášet a bohužel část vypadává. Je nasazovací, což je spíše nevýhoda. Bojím se, aby se nezlomila. Jinak je kvalita hračky slušná. Přesto si myslím, že hračka je drahá a kdyby si ji Martínek tolik nepřál, nedostal by ji. Auto není vhodné pro děti mladší tří let, protože se může rozbít. Je v něm dosti částeček, které do sebe pasují tak, aby bylo možné auto rozevřít a aby mohla vyjet motorka. Auto je dobře dostupné a koupíte ho například na 4kids.cz a také na Bambule.cz.

CHASEOVO AUTO na BAMBULE.CZ


OD 6 LET

🏆Tip č. 9: Tamagotchi Pix s foťákem🏆

Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem - stojí za to?

Recenze: Tamagotchi Pix s foťákem – stojí za to?

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 10: Dětské kolo Core Nipper 20″ super lehké

Core Nipper 20" super lehké

Core Nipper 20″ super lehké

Kolo přišlo nesmontované a doma jsme jej museli složit. Nebylo to těžké. Pokud si na složení kola netroufáte, pomohou vám za drobný poplatek v nějaké prodejně či servisu kol, ale když jsme to zvládli my, zvládnete to také. Překvapilo mě, jak je dětské kolo lehké. Zkoušela jsem jej zvážit na váze na kufry a váží necelých 8 kilogramů i se zvonkem. Na kole jsou převody od 1 do 6. Jednička je určena na jízdu do kopce, šestka na jízdu po rovině. Martínek dostal v pěti letech své první kolo. Jak jsem psala výše, s výběrem jsem otálela, vybírala jsem dlouho a ještě jsme na kolo museli čekat. Na druhou stranu dostal hned parádní nové a krásné kolo, na které nasedl a jel. Hned. Za tohle jsem moc ráda. Kolo jezdí krásně, snadno se ovládá. Převodovka splývá s rukojetí řídítek, takže se dítěti lehce za jízdy otáčí. Kolo má dvě brzdy a obě dvě jsou na řídítkách – na každé straně řídítek je jedna brzda, jedna na přední a jedna na zadní kolo. Součástí není stojánek na kolo ani blatníky, kryt na kolo a ani zvonek. Celou podrobnou recenzi najdete v tomto odkaze.

Tip č. 11: Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není. Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles.

Stavebnici jsem pořídila na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ

Tip č. 12: Hodinky Carneo TIK TOK Boys

Recenze: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (girls)

Recenze: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (girls)

Chytré hodinky Carneo Tik Tok jsou překrásným dárkem pro děti už okolo osmi let věku. Hodinky zaujmou i výrazně starší děti, a díky přiloženému černému řemínku je mohou nosit i teenageři. Tyto hodinky budou mít děti i několik let. Díky možnosti vyměnit řemínek za jinou barvu nebo vzor a také promyšleným funkcím a různému nastavení displeje je využijí i náctiletí. Hodinky jsou zabaleny v pevné krabičce, na ciferníku je nasazen modrý řemínek (u holčičích hodinek to je růžový řemínek). V krabičce dále najdete návod, kabel na nabíjení a náhradní černý řemínek. Řemínek je vyroben z jemného silikonu, který je na dotek příjemný, neškrtí a lze jej dobře očistit. Zapíná se klasicky, jak jsme u hodinek zvyklí a sedí skvěle na dětskou i na dospělou ruku (vyzkoušeno).

Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?

Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?

Ciferník hodinek je dostatečně velký, zaoblený. Dotykový displej nabízí intuitivní a snadné ovládání. Rozlišení displeje je 240×240 px. Hodinky je nutné pravidelně nabíjet, k čemuž slouží přiložený kabel. Nabíjení je rychlé a při normální zátěži vydrží hodinky nabité i pět dní. Při vyšší zátěži je nutné nabíjet hodinky častěji. Hodinky jsou lehké, váží pouze 22 gramů. Hodí se pro děti odhadem od osmi let věku (nejdříve od druhé až třetí třídy ZŠ) až do nástupu na střední školu (odhadem do 15 let věku). Smart technologie nabízí propojení s mobilním telefonem. Hodinky se propojí skrze bluetooth a akceptují IOS i Android. Nastavit lze také jazyk – vybrat si můžete češtinu, slovenštinu, němčinu, angličtinu a maďarštinu. Hodinky jsem pořídila v e-shopu Irisimo.cz, kde mají velký výběr dětských hodinek i hodinek pro dospělé. Zboží odeslali ihned krásně zabalené. Doprava je zdarma. Mohu stoprocentně doporučit. Irisimo je autorizovaný prodejce hodinek Carneo.

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

Tip č. 13: Lidské tělo – magnetické výukové puzzle

Recenze: Lidské tělo - magnetické výukové puzzle

Recenze: Lidské tělo – magnetické výukové puzzle

Hračka (hra) Lidské tělo je ukryta v kufříku, ve kterém najdete magnetické puzzle a také výukové kartičky. Karty jsou v anglickém (francouzském, španělském, italském, chorvatském) jazyce. Nejsou v češtině. Mně to nevadí, budu je překládat (zatím je přeložené nemám – až budu mít, dám vědět sem do článku). Je trošku škoda, že kartičky nejsou v češtině, ale to se dá vyřešit. 🙂 Jsem ráda, že jsou také v angličtině, protože starší děti si mohou navíc procvičit jazyk.

  • Karty: V balení najdete pět oboustranných karet v pěti jazykových mutacích. Karty jsou vytištěny na tvrdším papíru (tvrdý přibližně jako čtvrtka). Na kartičkách je popsané lidské tělo, orgány, svaly, kostra a kosti, mozek, čelist, zuby, lebka. Skvěle zpracované, jen škoda pro nás vzdálených jazykových mutací.
  • Magnetická stavebnice: V kufříku najdete 100 dílů magnetické stavebnice, která je rozdělena do tří částí.
    • Magnetická stavebnice tělo: Děti skládají na vnitřní víko kufříku magnetky tak, aby složily lidské tělo. Vybrat si mohou z několika různých stavebnic – tělo, kostra, svaly, krevní oběh.
    • Magnetická stavebnice hlava (dvě varianty): Na hlavě mohou děti skládat jak vypadá mozek, svaly, jaké jsou lebeční kosti a části hlavy.

Magnetickou hru koupíte v e-shopu Hravaskolka.cz (jinde jsem ji neviděla), kde najdete další krásné hračky. My máme ještě z tohoto e-shopu nádherné vyškrabávací sešity. Hračky doručily rychle, za dva dny od objednání.

LIDSKÉ TĚLO na HRAVASKOLKA.CZ

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled krásných a dražších hraček a dárků. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pracovní sešity i omalovánky (najdete v mém e-shopu), a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička. Nezapomeňte na Karolínku. Moderní knížku pro předškoláky Karolínka a její příběhy koupíte v mém e-shopu.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart