15 tipů na halloweenské tvoření pro děti

Do článku jsem připravila tipy na halloweenské tvoření pro děti. Vyrobte čarodějnice, duchy nebo strašidla.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Duchové z ruličky od toaletního papíru

Z ruliček od toaletního papíru a z krepového papíru jsme vytvořili snadné duchy. Vyrábět mohou děti už okolo čtyř let věku. Tvoření bude bavit také prvňáčky nebo druháky. Starší děti by už nemuselo zajímat. Z krepového papíru jsem nastříhala proužky přibližně 1,5 cm silné a 35 cm dlouhé. Děti nalepily na ruličku od toaletního papíru bílý papír. Nakreslily oči a pusu a ze spodu na ruličku nalepily proužek krepového papíru přehnutý na polovinu. Nakonec jsem na ruličky od toaletního papíru přilepila provázek, aby bylo možné ruličky pověsit.


Strašidla – tvoření pro malé děti

Vyrábět mohou už tříleté děti. Práce s barvou není těžká a když mají děti připravené jednotlivé části k lepení, mohou vytvořit strašidlo podle své fantazie. Tvoření bude bavit i děti v první a ve druhé třídě. Bílý papír A4 jsme přehnuli na polovinu. Na polovinu papíru děti nanesly barvu, přiklopily druhou polovinou a uhladily rukou. Vznikl barevný tvar, který jsme nechali uschnout. Mezitím jsem připravila jednotlivé části na strašidlo z barevného papíru – klobouk, oči, ruce, nohy, pusu, mašličku. Po zaschnutí barev děti ozdobily strašidlo. Nakonec také vyrobily stejným způsobem jednu dýni.


Čarodějnice – tvoření pro malé děti

Vyrábět mohou už tříleté děti, které budou potřebovat pomoc dospělého. Školáci zvládnou vytvořit čarodějnice sami. Na čtvrtku jsme natiskali otisky ruky. Po uschnutí barvy jsem otisky vystřihla, aby byly samostatně, ale můžete natiskat na jednu čtvrtku méně otisků, aby okolo nich bylo více místa. Z barevného papíru jsem připravila klobouky, pusu, nos a pihu. Děti namalovaly vlasy, nalepily oči a pusu a také klobouk. Čarodějnici můžete přidělat také bradavice, pihy nebo nos.


Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU


Muumie z papíru a bavlnky

Toto tvoření se zdá být velmi snadné, ale je vhodné přibližně pro děti od sedmi let věku. Malé děti mohou mít problémy omotat bavlnku kolem mumie. Z kartonu jsem vystřihla panáčka, na kterého jsem nalepila černý papír. Děti omotaly panáčka bílým provázkem (nebo bavlnkou), na panáčka jsme nalepili oči a mumie byla hotová.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

DIY Halloweenské závěsné dekorace pro děti

Tvořit mohou malé děti od dvou let, které budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Děti, které chodí do školy, zvládnou vytvořit dekorace zcela samy. PDF jsem čtyřikrát vytiskla. Společně s dětmi jsme jej vybarvili vodovkami a nechali jsme jej uschnout. Vybarvit jej můžete podle fantazie. My jsme zvolili za dominantní barvy oranžovou, černou a bílou. Když byly papíry suché, vystřihli jsme obrázky. Netopýra podle přerušovaných čar, dýni a ducha podle plných čar. Připravila jsem tenké provázky, obrázky jsme natřeli lepidlem, na obrázek jsme přiložili provázek a navrch opět obrázek. Ze čtyř papírů jsme vytvořili čtyřikrát závěsné dekorace, které jsme připevnila na dvě špejle. Ty jsem k sobě slepila izolepou a připevnila jsem je zespodu na stínidlo lustru. Celý článek + PDF ZDARMA


Strašidla jako otisky z podzimního listí

Dopoledne jsem venku nasbírala spadané listí. Vybírala jsem spíše menší – lípa, dub a javor. Listy je vhodné sbírat ten den, kdy je budete natírat, aby neuvadly. Děti natřely vždy jeden list bílou barvou a obtiskly jej na papír. Natíraly z té hladké strany. Na papír natiskaly několik lístečků, poté jsme nechali barvu zaschnout. Na závěr nakreslily na otisky oči a otevřenou pusu a strašidla byla hotová.


Strašidýlka z papírových kapesníků

Z jednoho kapesníčku hnětl Martínek kuličku a položil ji doprostřed druhého kapesníčku. Vytvořil hlavičku, kterou jsme podvázali nití. Nakonec na hlavičku nakreslil oči a pusu.


Veselá barevná strašidla

Na čtvrtku jsem nakreslila strašidla. Můžete namalovat veselou nebo strašidelnou verzi. Martínek papír vybarvil podle fantazie. Děti mohou použít černou barvu, kombinaci černého a barevného pozadí, nebo zcela pestrobarevné pozadí. Záleží na tom, co se jim bude nejvíc líbit.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Hebký rej strašidel

Z odličovacích tamponů jsem vystříhala strašidýlka. Martínek je nalepil na černý papír podle fantazie a nakreslil jim oči a pusu.


Razítkujeme korkem: Bílá strašidla

Na černý papír jsem žlutou pastelkou nakreslila dvě strašidla. Martínek razítkoval korkem, který namáčel do bílé barvy a postupně vytvořil dvě strašidla. Když barvy uschly, nakreslil oči a pusu. Zvolil červenou a zelenou temperu. Použít můžete jakoukoli barvu.


Roztomilé strašidlo

Na čtvrtku jsem nakreslila obrys strašidla. Děti jej vystřihly. Z vaty jsem vyrobila kuličky. Děti na strašidlo nanesly tekuté lepidlo, hezky po celé ploše, a postupně jej zaplnily kuličkami. Nakonec přilepily oči a pusu a strašidlo bylo hotové. Ze zadní strany jsem nalepila provázek, abychom si jej mohli pověsit do pokojíčku.


PDF ZDARMA: Halloweenský strašidelný dům

Tvoření není zcela snadné. Děti mají velký prostor pro fantazii, mohou stříhat (to je v tomto úkolu velmi těžké) a lepit. Tvoření se hodí pro děti od čtyř až pěti let. Starší děti zvládnou samy vystřihnout všechny prvky, které bude potřeba nalepit na strašidelný dům. Čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. PDF jsem vytiskla a děti se pustily do práce. Vybarvit můžete úplně celý obrázek – dům i pozadí. Fantazii se meze nekladou. Vybarvili jsme oba dva listy – dům a také přílohu k vystřižení. Když papíry uschly, společnými silami jsme část k vystřižení vystřihli. Stříhání je těžké a čtyřleté nebo pětileté děti samy nezvládnou vše nastříhat a připravit. Nakonec jsme ozdobily dům podle fantazie. Celý článek + PDF ZDARMA

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

DIY čarodějnice z ruličky od toaletního papíru

Tvoření se hodí pro děti od čtyř let. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Čarodějnici mohou vyrábět i osmi či desetileté děti, které si s ní hravě poradí a zvládnou ji zcela samy. Nejprve jsem připravila doplňky – vyrobila jsem klobouky a také košťata. Děti by je samy neslepily. Školáci mohou tyto propriety vytvořit zcela samy. Když jsem měla vše nachystané, pustili jsme se do práce. Děti vybarvily ruličku od toaletního papíru černou barvou. Když rulička uschla, nalepily na ni růžový papír jako obličej a také vlasy z krepového papíru. Vlasy jsme lepily lepidlem v tyčince. Tekuté lepidlo by pustilo barvu z krepového papíru a vše bychom měli obarvené. Nakreslili jsme pusu, nos a tváře. Nakonec jsme přilepili izolepou klobouk a také koště. Čarodějnice byla hotová.


Jednoduchá čarodějnice: Tvoření pro děti

Z barevného papíru jsme slepili jednoduchou čarodějnici, kterou jsme nalepili na vybarvenou čtvrtku. Výkres to je snadný a malé děti bude tvoření moc bavit. Vybarvili jsme čtvrtku vodovkami. Můžete si pozadí udělat podle svého (například z barevného papíru). Čtvrtku jsme nechali uschnout. Mezitím jsem připravila barevné papíry. Velký trojúhelník jako tělo, obličej z růžového papíru, vlasy, oko a koště. Filka slepil čarodějnici a nalepil ji na barevný podklad.


Netopýr z ruličky od toaletního papíru

Z černého papíru jsme vystřihli obdélník, který děti nalepily na ruličku od toaletního papíru. Dále jsme připravili křídla a nohy. Z červeného papíru jsme vystřihli pusu a z bílého jsme nachystali oči. Děti nalepily na černou ruličku křídla, oči, pusu a nohy a netopýr byl hotový. Netopýra můžete zavěsit hlavou dolů do dětského pokoje jako závěsnou dekoraci.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart