S čím si děti od 1 do 3 let nejraději hrají? Našich 5 nejoblíbenějších dřevěných hraček

Dnes jsem připravila článek o našich nejoblíbenějších dřevěných hračkách. Vybrala jsem šest nejlepších hraček pro děti do 3 let věku včetně. Možná vás překvapí, že hračky nepatří k nejdražším.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

🏆 Tip č. 1: Magnetická skládací pyramida Woody 🏆

Jedna z nejlepších hraček co se poměru ceny a kvality týče, kterou máme doma. Dřevěná magnetická pyramida se hodí pro roční batolata i pro tříleté děti. Když jsem pyramidu kupovala, nevěděla jsem, že bude mít takový úspěch. Na dřevěnou tyč děti vrství barevné kroužky, nic nového pod sluncem. Jenže u téhle pyramidy se kroužky dají rozdělit na dvě poloviny. Malí prckové skládají celé kroužky, starší batolata kroužky rozdělují a zase spojují. Není to pro ně nic snadného. Obzvlášť, mají-li všechny kroužky rozdělené na poloviny.

Poté, co kroužky hezky spojí, musí je navrstvit na tyč podle velikosti. Filku pyramida moc baví, rád kroužky rozebírá a zase skládá. Martínek ho u skládání opravuje, vysvětluje mu, jak kroužky správně patří podle velikosti. Když složí společně pyramidu, Martínek ji vezme do ruky a zatočí s ní. Pyramida se roztočí jako káča. Celou recenzi najdete v článku Jakou koupit skládací pyramidu? Magnetická dřevěná pyramida káča Woody.

Magnetická pyramida Woody.

Magnetická pyramida Woody.

 • Věk dítěte: Od 6 měsíců do 3 let včetně
 • Výrobce: Woody
 • Cena: 270 Kč – 370 Kč
 • Dostupnost: Online aktuální akce na Mall.cz za 289 Kč.
 • Hodnocení: Od hračky jsem neměla velká očekávání a moc mile mě překvapila. Máme ji už dva roky. Barva se sedřela velmi málo, rýhy se do dřeva netvoří a na to, jak je pyramida neustále zatěžovaná, si vede skvěle. Magnety se nepovolují ani po dvou letech.

Magnetická pyramida na MALL.CZ


🏆Tip č. 2: Haba hra s barvami🏆

Hru jsme dostali od babičky. Skvělá pomůcka na procvičení barev a jemné motoriky se mi moc líbí. Se stavebnicí si hraje Martínek i Filka, kterému ještě nebyly dva roky. Hra se skládá z 16 kroužků a 16 tyčinek, které děti skládají na dřevěnou desku. Jednoduchý a přitom geniální nápad je pohltí. Oba dva sedí a vkládají špalíky na desku, na které dále vrství kroužky.

Hra má několik úrovní. Nejjednodušší úroveň je určena pro dvouleté děti. Dítě přiřazuje kroužky a špalíky stejných barev k sobě (viz levá fotografie hned nad tímto odstavcem). Pro tříleté a čtyřleté děti se hodí hra, ve které si hrají s barvami a přiřazují kroužky a špalíky podle nějakého vzoru (viz pravá fotografie hned nad tímto odstavcem). Ten je potřeba dítěti ukázat. Děláme to tak, že stavíme spolu. Třetí způsob hraní umožňuje na sebe vrstvit špalíky a kroužky do komínku. Celou recenzi najdete v článku Procvičujeme jemnou motoriku: HABA hra s barvami, špalíky a kroužky.

HABA hra s barvami - vrstvení špalíků

HABA hra s barvami – vrstvení špalíků

 • Věk dítěte: Od 2 let do 6 let
 • Výrobce: Haba
 • Cena: 900 Kč
 • Dostupnost: Hračku lze zatím pořídit pouze na Agatinsvět.cz
 • Hodnocení: Krásná, jednoduchá a geniální hra se hodí pro děti, které se chystají do školky. Filka hru dostal od Ježíška, když mu byl rok a půl a hned si s ní hezky hrál. Barvy si skládal podle svého a používal ji na procvičení jemné motoriky. Velkou nevýhodou je horší dostupnost.

HABA na AGATINSVET.CZ

Tip č. 3: Dřevěný vláček a skládačka Jouéco

Skládací mašinku dostal Filka k prvním narozeninám od babičky. Vláčky tvoří velké kostky základních barev a tři vagónky. Když se je dítě naučí složit, jezdí s nimi po místnosti, projíždí pod židlí, pod stolem a má z toho velkou radost. Hračka rozvíjí představivost a batole si trénuje jemnou motoriku. Podobné mašinky koupíte také od značky Little Dutch nebo od výrazně levnější značky Woody. Mašinka se nezničí, je krásně provedena, kostky jsou dostatečně velké, proto se hodí i pro nejmenší děti.

 • Věk dítěte: Od 18 měsíců do 3 let
 • Výrobce: Jouéco (Johntoy)
 • Cena: 470 – 510 Kč
 • Dostupnost: Mašinku Jouéco koupíte online třeba v této lékárně. Není příliš dobře dostupná, za to je to krásná hračka pro batolata. Velmi podobnou mašinku značky Woody seženete za 299 Kč na Feedo.cz.
 • Hodnocení: Skládací mašinka je pro kluky perfektní. Nejprve hračka slouží k procvičení jemné motoriky. Jakmile se ji dítě naučí složit, vesele s ní jezdí všude možně.

Dřevěný vláček Jouéco

Tip č. 4: Dřevěná vláčkodráha Bigjigs procházející nádražím

Když jsem vybírala vláčkodráhu, trvalo mi to hodně dlouho. Prošla jsem snad všechny e-shopy na světě, prohlédla jsem si nespočet vláčkodráh, mašinek, doplňků, mostů, tunelů a nakonec jsem koupila vláčkodráhu procházející nádražím. Proč? Kvůli nádraží. Děti mohou jezdit na jakýchkoli kolejích a je jim jedno, co přesně to je za koleje, ale nádraží je zajímá hodně. Mohou mašinkami projíždět nahoru a dolů, jedou kolem dokola a zase zpátky. Jestli hledáte vhodnou vláčkodráhu pro děti, můžete se podívat na ty s ojedinělými prvky nebo cestami. Děti zajímají mosty, tunely, nádraží. Nádraží můžete rozebrat a opět sestavit. Střecha má dvě varianty – letní a zimní. Do sady patří postavičky, stromečky a mašinka se dvěma vagónky. Pořídila jsem ještě jednu vláčkodráhu Bigjigs s názvem “Moje první vláčkodráha”. Máme více kolejí, postaviček a navíc mašinku a dva vagónky. Při nákupu vláčkodráhy doporučuji zaměřit se nejen na pořizovací cenu, ale také na kvalitu provedení, aby se vláčkodráha hned nerozpadla.

 • Věk dítěte: Od 18 měsíců do 100 let 🙂
 • Výrobce: Bigjigs
 • Cena: 759 Kč – 1150 Kč
 • Dostupnost: Vláčkodráhu procházející nádražím seženete výjimečně. Právě teď ji mají v akci na Feedo.cz za 759 Kč (ke dni 21.6.2019). Původní cena se pohybuje okolo 1150 Kč. Také jsem ji kupovala na Feedo.cz ve slevě právě v letních měsících, kdy tam byl velký výprodej. Ne vždy je tato sada dostupná. Možná, že vám ze sortimentu značky Bigjigs padne do oka jiná vláčkodráha. Velký výběr najdete na Mall.cz.
 • Hodnocení: Skvělá vláčkodráha se hodí pro děti od 18 měsíců. Hrát s s ní mohou i dospělí. Lak se neolupuje, pokud vláčky neházíte za topení a necpete je vší silou pod gauč. To se potom lak na rozích mašinky nepatrně sloupne. I když s mašinkou nezacházíte zrovna v rukavičkách, nezničí se. Za necelých 800 Kč to je super obchod.

Vláčkodráhy Bigjigs  na MALL.CZ

Tip č. 5: Magnetická hra Djeco Ulov si rybičku

Krásné rybičky dostaly děti opět od babičky, která i přes všechny zákazy vytrvale nakupuje hračky všeho druhu. Rybičky jsou skvělé. Chytat umí i Filka, kterému ze začátku trvalo, než pochopil, že prut se nestrká do pusy, ale když zjistil, jak se ryby chytají, pustil se do práce. Balení obsahuje dva pruty a 12 rybiček. Rybičky se mi moc líbí. Jsou krásně barevné, krabička v designu moře má typický djecovský styl a je zkrátka perfektní. Balení rybiček není moc velké, a tak se hodí i na dovolenou. Na druhé straně si dokážu představit, že by ho děti ztratily, takže my vozíme vlastně jen vyrobené hry, ale zpátky k rybičkám. Uprostřed rybky je větší hladký magnet, na který se přichytí prut. Prut je dřevěný s provázkem a magnetkem obaleným v jakési plastové kotvě.

 • Věk dítěte: Od 18 měsíců.
 • Výrobce: Djeco
 • Cena: 450 Kč
 • Dostupnost: Velmi špatná. Nevím, kde babička hru koupila. Podobnou hru Rybaření od Djeco koupíte na 4kids.cz.
 • Hodnocení: Rybičky jsou skvělé, krásné, zábavné, žel  velmi špatně dostupné.

Rybaření na 4KIDS.CZ

Jaké jsou vaše nejoblíbenější dřevěné hračky? Nakoupili jste někdy špatně? Já ano. 🙁 A právě o tom je článek K Vánocům raději nekupujte: 8 hraček, které nemusí splnit očekávání. Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled našich nejoblíbenějších dřevěných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity, které najdete v mém e-shopu, a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám spoustu zábavy. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart