Tipy na dovolenou s dětmi: Slovensko – Poprad

V Popradu jsme se zastavili pouze na dvě noci. Prohlédli jsme si město a poté jsme se vydali na Popradské pleso a na Hrebienok. Oba výlety zvládnete také s kočárkem, přesto je komfortnější dítě celou dobu nést v nosítku.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak vybrat ubytování

Ubytování najdete přes internet. Snad u každého ubytování se objevovaly stornopoplatky a kvalita pokojů v Popradu a okolí nebyla příliš valná. Když budete hledat s dostatečným předstihem, určitě si vyberete. Na poslední chvíli by to mohl být problém.
  • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
  • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
  • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
  • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
  • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.
  • Doporučuji apartmány, kde je dětské hřiště součástí areálu a také apartmány bez koberce, protože písek nevyluxujete, nemáte-li k dispozici vysavač. 🙂

Tipy na výlet

S dětmi jsme podnikli dva velké výlety, při kterých jsme je museli nést nebo vézt v kočárku. Filka v 10 měsících chodit ještě neuměl a Martínek ve dvou letech do kopce chodit nechtěl. Vybrali jsme si výlet na Popradské pleso a na Hrebienok.

Popradské pleso a výlet s kočárkem

Na Popradské pleso se dostanete i s kočárkem. Auto můžete nechat na parkovišti u Popradského plesa. Parkoviště je  plesu nejblíže, ale přesto se nachází asi 4,5 km od něj. Celodenní parkovné stálo 5 eur (červen 2018). Poplatek se nevztahuje na parkoviště Štrbského plesa. Tam musíte platit zvlášť. Poplatek se vztahuje na jedno osobní auto a kolik vás v něm bude, to je hlídači úplně jedno. 🙂 Od parkoviště vede k Popradskému plesu asfaltová cesta až nahoru. Cesta nemění charakter a je po celých pět kilometrů stejná, široká. Hodí se pro vozíčkáře s průvodcem a pro kočárky. Při tlačení do kopce se hodně nadřete. Já bych kočárek nevytlačila. Zkoušela jsem a vydržela jsem to asi pět minut. Jednodušší je dát dítě do nosítka a vynést jej nahoru. Cesta nám zabrala přibližně 90 minut. Stavěli jsme, měnili jsme Filkovi plínku, fotili jsme, děti jedly, pily, protáhlo se nám to. Po cestě potkáte jedno odpočívadlo. Okolo plesa jsme se prošli, každý zvlášť. Jeden držel stráž u kočárku se spícím Martínkem, který jsme zaparkovali u restaurace. Obchůzka kolem plesa se pro malé děti nehodí. Půjdete po nepravidelných kamenech, což mi nepřišlo bezpečné. Šla jsem  s Filkou v nosítku a docela jsem se bála, abych někde nespadla a Filkovi se něco nestalo. Výlet to je krásný a pro rodinu s dětmi ideální. Vyrazili jsme brzy ráno, na cestě k plesu moc lidí nebylo, rodiny s dětmi jsme potkávali teprve po zpáteční cestě. Byla to nádherná procházka.

Na Hrebienok, s kočárkem a nosítkem

Popojeli jsme autem do Starého Smokovce. Ve městečku zaparkujete prakticky kdekoli, kde je značka P. Placených parkovišť je ve Starém Smokovci velmi mnoho. Parkovné stojí 5 eur na celý den. My jsme na placeném parkovišti zakotvili ve tři odpoledne, ale proto, že se za parkování platí pouze do pěti hodin (poté zdarma), tak na parkovišti už žádný hlídač nebyl. Vzali jsme kočárek, obě děti, nechali  auto na parkovišti a vypravili jsme se k lanovce, která vedla na Hrebienok. Klasická rodina by vystála frontu na lístky a v klidu by vyjela lanovkou nahoru. Jenže my klasická rodina nejsme. Napojili jsme se na asfaltovou cestu, která vede oklikou za lanovkou, a vydali se vzhůru na Hrebienok směr Bilíkova chata. Kopec to byl pořádný, slunce svítilo, bylo vedro. Martínek odmítal chodit, po cestě ztratil klobouk a celou cestu si stěžoval, že by se raději koukal na auta. Zkrátka, jako doma. 🙂
Výlet na Hrebienok

Výlet na Hrebienok

Ze Starého Smokovce jsme se na Hrebienok dopravili za 70 minut. Po cestě jsme potkali výletníky na elektrokolech. Pravděpodobně je ve Smokovci půjčují, protože jsme jich viděli hned několik. Na Hrebienku na vás čeká restaurace a krásná vyhlídka. K ní se ze Smokovce dostanete pohodlně lanovkou za pár minut. Nahoru vede asfaltová cesta a také prašná lesní cesta, kterou můžete využít, pokud nechcete brát kočárek. Většina turistů jede lanovkou. Po asfaltové cestě jsme šli my, jeden cyklista a čtyři elektrokola. To bylo všechno. Ceny lanovky se liší dle toho, zda je všední den nebo víkend. Ve všední den zaplatíte za zpáteční jízdu pro dospělého 9 eur, pro dítě 6 eur, o víkendu stojí zpáteční cesta pro dospělého 11 eur, pro dítě 8 eur (2018).

Hrebienok: Vstup na lanovku. My jsme šli klasicky, pěšky.

Starý Smokovec je pěkné malé městečko, a pokud budete hledat ubytování, mrkněte se tam. My jsme bydleli v obci Horka, která byla ode všeho hodně daleko, a nebylo to moc praktické.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart