BLOGCESTUJEME

Tipy na dovolenou s dětmi: Severní Čechy – Tiské stěny

Tiské stěny jsou jedním z nejkrásnějších míst v Severních Čechách. Právem patří do Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Z Prahy se k nim dostanete autem přibližně za hodinu. Pokud byste chtěli v této oblasti setrvat déle, můžete si sehnat ubytování v jednom z větších měst, například Děčín, Teplice, Ústí nad Labem, a rozhlédnout se po okolí.

Jak vybrat ubytování

Ubytování najdete přes internet. Nízké ceny ubytování souvisí s tím, jestli budete hledat ubytování s předstihem nebo na poslední chvíli.

 • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
 • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
 • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
 • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
 • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.
 • Doporučuji apartmány, kde je dětské hřiště součástí areálu a také apartmány bez koberce, protože písek nevyluxujete, nemáte-li k dispozici vysavač. 🙂

Tiské stěny (skály)

K Tiským skalám dojedete autem. Zaparkovat můžete na parkovišti přímo před vstupem do Tiských stěn u kostela Sv. Anny. Parkoviště je hodně malé a můžete se stát, že zde nebude místo. Platí se zde za jedno auto (cca 50 Kč). Pokud by na parkovišti nebylo volno, budete muset jet na vzdálenější místo a kus cesty dojít. Druhý vstup do stěn je u Turistické chaty. Oba vstupy jsou od sebe vzdáleny přibližně 3 kilometry. Do Tiských stěn se platí vstupné, které si zakoupíte v dřevěném stánku hned u vchodu do skal. Pokud se do stěn vydáte později odpoledne, je stánek zavřený a neplatíte nic. Celodenní vstupné pro dospělého je 30 Kč, pro děti 15 Kč. Podle ceníku platí i děti do 3 let věku.

Tiské stěny

Tiské stěny

Tiské stěny leží v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a můžete se zde vypravit na výlet takzvaným skalním městem, které tvoří pískovcové skály. Ve skalách můžete zvolit dva okruhy na procházku. Cesty jsou značeny barvami, skály čísly. Potkáte zde také horolezce, kteří trénují lezení po skalách.

Tiské stěny

Tiské stěny

Můžete se vypravit na okruh „Malé tiské stěny“, který nabízí krásné výhledy na okolní kopce a ve kterém uvidíte devatenáct skalních útvarů. Okruh s názvem „Velké tiské stěny“, který vede až k Turistické chatě. Zde je druhý vstup do skal. Cesty jsou značeny. 🙂

Na co nezapomenout, když zařizujete dovolenou s dětmi

TIPY

 • Nezapomeňte se pojistit proti odpovědnosti za škodu. Podívejte se na podrobný článek, který vám s výběrem cestovního pojištění pomůže.
 • Pokud poletíte do zahraničí letadlem, můžete si pojistit letenky ihned po jejich zaplacení.
 • Jestli máte ubytování se stornopoplatky, můžete si ubytování pojistit. Spoluúčast bývá okolo 10 % až 20 %.
 • Do zahraničí si můžete zaplatit také cestovní zdravotní pojištění. Zvažte tuto možnost zejména, cestujete-li do USA.
 • Cestovní pojištění se vám může hodit také v Africe, Asii, Austrálii a Americe.

Podívejte se, kde jsme ještě byli.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, tvůrkyně blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.