Tipy na dovolenou s dětmi: Severní Čechy – Tiské stěny

Tiské stěny jsou jedním z nejkrásnějších míst v Severních Čechách. Právem patří do Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Z Prahy se k nim dostanete autem přibližně za hodinu. Pokud byste chtěli v této oblasti setrvat déle, můžete si sehnat ubytování v jednom z větších měst, například Děčín, Teplice, Ústí nad Labem, a rozhlédnout se po okolí.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak vybrat ubytování

Ubytování najdete přes internet. Nízké ceny ubytování souvisí s tím, jestli budete hledat ubytování s předstihem nebo na poslední chvíli.
  • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
  • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
  • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
  • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
  • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.
  • Doporučuji apartmány, kde je dětské hřiště součástí areálu a také apartmány bez koberce, protože písek nevyluxujete, nemáte-li k dispozici vysavač. 🙂

Tiské stěny (skály)

K Tiským skalám dojedete autem. Zaparkovat můžete na parkovišti přímo před vstupem do Tiských stěn u kostela Sv. Anny. Parkoviště je hodně malé a můžete se stát, že zde nebude místo. Platí se zde za jedno auto (cca 50 Kč). Pokud by na parkovišti nebylo volno, budete muset jet na vzdálenější místo a kus cesty dojít. Druhý vstup do stěn je u Turistické chaty. Oba vstupy jsou od sebe vzdáleny přibližně 3 kilometry. Do Tiských stěn se platí vstupné, které si zakoupíte v dřevěném stánku hned u vchodu do skal. Pokud se do stěn vydáte později odpoledne, je stánek zavřený a neplatíte nic. Celodenní vstupné pro dospělého je 30 Kč, pro děti 15 Kč. Podle ceníku platí i děti do 3 let věku. Tiské stěny leží v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a můžete se zde vypravit na výlet takzvaným skalním městem, které tvoří pískovcové skály. Ve skalách můžete zvolit dva okruhy na procházku. Cesty jsou značeny barvami, skály čísly. Potkáte zde také horolezce, kteří trénují lezení po skalách.
Tiské stěny

Tiské stěny

Můžete se vypravit na okruh „Malé tiské stěny“, který nabízí krásné výhledy na okolní kopce a ve kterém uvidíte devatenáct skalních útvarů. Okruh s názvem „Velké tiské stěny“, který vede až k Turistické chatě. Zde je druhý vstup do skal. Cesty jsou značeny. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart