Tipy na dovolenou s dětmi: Severní Čechy – Děčín

Malebné město Děčín leží v Severních Čechách. Autem sem dojedete za hodinu a deset minut z Prahy. Můžete zde strávit pár dní, vydat se na výlety po okolí, nebo si prohlédnout město.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak vybrat ubytování

Ubytování najdete přes internet. Když budete hledat s dostatečným předstihem, určitě si vyberete. Na poslední chvíli by to mohl být problém. Ubytování v Děčíně je poměrně drahé, až jsem sama byla překvapená, jak se ceny zvedly.
  • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
  • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
  • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
  • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
  • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.

Tipy na výlet

S dětmi jsme navštívili vše, co úměrně jejich věku navštívit šlo. Byli jsme v zoo, na hřištích, jezdili jsme na výlety po okolí.

Zoo Děčín

Jedna z našich prvních zastávek byla v Zoo, která se nachází na Pastýřské stěně (adresa: Žižkova 1286/15, 405 02 Děčín).  Zoo je malá, vstupné pro dospělého stojí 100 Kč a děti do tří let nic neplatí. Není bezbariérová. My jsme jeli se dvěma kočárky a dostali jsme se na většinu zvířat, ale kočáry jsme nesli přes schody, kameny. Zoo leží na prudkém kopci, kam jsme kočárky vytlačili. Nahoru vyjedete také autem, ale může se stát, že odpoledne nezaparkujete. V zoo jsou dvě hřiště spíše pro starší děti. Po cestě na děti čekají hádanky, zajímavosti a broukoviště (dřevění houpací brouci). Na konci prohlídky narazíte na občerstvení – nedoporučuji vůbec. Matěj si dal kafe, které nestálo za moc a ještě bylo dost drahé. Možná, že jídlo bude o něco lepší, ale podle „vůně“ přepáleného tuku bych si neobjednala nic. Ani salát, který neměli. Pěkná zoo není bezbariérová, pro malé děti je ideální. Bezbariérové: NE

Hlavní nádraží

Na nádraží se Martínek koukal na mašinky a docela ho to bavilo. Je to taková odpočinková aktivita, pro děti nesmírně zajímavá, kterou vyplníte pár minut, pokud potřebujete. Nádraží se nachází v Podmoklech (adresa: Čsl. mládeže 89/4) a je hodně frekventované. Po povodních z roku 2002 prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Bezbariérové: ANO

Kvádrberk a Stoličná hora

Na „Kváďák“ jsme šli hned druhý den po příjezdu. V lesoparku se nachází jedno hřiště (hned dole), děti mohou hledat po lesních pěšinkách, co je napadne. Lesopark je poměrně frekventované a oblíbené místo, ale na Děčín velké, a tak v něm naleznete klid. Do lesoparku  se dostanete z ulice Wolkerova nebo Loubská. Čeká vás pořádná cesta do kopce, která není na kočárky stavěná. Nejprve budete stoupat přímo rovně po pěkné kamenité cestě. Když tato cesta skončí, následuje mírná rovinka. Pokud byste chtěli, můžete se na tuto rovinu dostat také autobusem. Jezdí sem autobus do stanice „Nemocnice“. Odtud budete dále pokračovat až na vrcholek stoličné hory. Cesta se stáčí a kopíruje vrstevnice. Celý lesopark je rozsáhlý a po cestách můžete dojít například k vodárně nebo na Labskou stráž. Bezbariérové: NE
Děčín

Děčín

Děčínský zámek, dlouhá jízda a Růžová zahrada

Uvnitř na zámku jsme s dětmi nebyli. Pokud máte větší děti, nebo máte možnost jít bez nich, prohlídku doporučuji. Byla jsem uvnitř hned poté, co zámek otevřeli, a prohlídka se mi moc líbila. Růžová zahrada je pro turisty pozoruhodné místo. Vstupné stojí 20 Kč a podíváte se na zahradu plnou růží s krásným výhledem. Zahrad u zámku je hned několik, ale ty ostatní jsou zdarma. S kočárkem se dovnitř dostanete, ale musíte jej vynášet po schodech. Zahrady nejsou bezbariérové. Bezbariérové: NE
Křížová ulice

Křížová ulice

Plavecký areál

V Děčíně je velký plavecký areál, do kterého můžete se staršími dětmi zajít. Areál je otevřený celý rok. V létě zde bývá dosti plno. Vstupné se platí podle denní doby. Také záleží, zda navštívíte vnitřní bazén nebo klasické venkovní koupaliště.

Děčínský Sněžník

Na Sněžník se dostanete autobusem přes Jalůvčí a Maxičky, nebo můžete využít vlastní dopravu autem. Příjezdové cesty jsou opět z Maxiček nebo od Jílového. My jsme přijeli od Jílového, protože cesta z Maxiček byla uzavřená. Zaparkovali jsme na placeném parkovišti a k rozhledně jsme došli pěšky. Cesta byla dobrá, zpočátku asfaltová. Příjezdovou cestu využívají auta na zásobování restaurace, která na rozhledně je. Procházka to je příjemná. Mysleli jsme si, že se k rozhledně dostaneme za čtvrt hodiny, ale cesta trvala skoro hodinu. Bezbariérové: ANO

Dětská hřiště

V Děčíne je dětských hřišť několik, ale málokterá stojí za to. Dětská hřiště najdete na Střelnici, na Kvádrberku – tato dvě nejsou nic moc. Pěkné hřiště je nedaleko Mariánské louky a krásné hřiště u kruhového objezdu na cestě z Podmokel na směrem k zámku.

Kam na jídlo a zmrzlinu

Cukráren a zmrzlináren potkáte hodně, ale nejlepší zmrzku dostanete u Franze Josefa (jmenuje se FJ1). Tak se tomu lidově říká. Zmrzlinárna se nachází nedaleko dlouhé jízdy. My jsme chodily na točenou zmrzlinu někdy i dvakrát denně (malá 10 Kč, střední 15 Kč, velká 20 Kč). Kopečková zmrzlina vypadala na to, že obsahuje azobarviva. V Děčíně seženete dobrý a velký kebab v pizzerii u Tahira. Velký kebab stojí 70 Kč, malý 50 Kč.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart