Tipy na dovolenou s malými dětmi: Rakousko – Solnohradsko (Salcbursko) a Horní Rakousy

Do Rakouska jsme jeli přes šest hodin. Mám pro vás několik málo tipů, které by vám mohli při pobytu v Horních Rakousech pomoci.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak vybrat ubytování

Ubytování najdete přes internet. Když budete hledat s dostatečným předstihem, určitě si vyberete. Na poslední chvíli by to mohl být problém. Ubytování v Rakousku je poměrně drahé, navíc všude musíte zaplatit poplatek za úklid, který se pohybuje okolo 50 eur za pobyt. U ubytování bývá tento poplatek zmíněný velmi malým písmem.

  • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
  • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
  • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
  • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
  • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.

Kde jsme se ubytovali

Možná, že vás zajímá, kde jsme našli ubytování. Do Rakouska jsme jeli vlastním autem, nikoli vlakem, takže jsme volili ubytování v dobré dojezdové vzdálenosti ode všeho. Nakonec jsme zakotvili ve vesničce Eben im Pongau v apartmánu Kesselgrub. Ve vesnici je obchod, dětské hřiště, zastávka vlaku a také velké přírodní koupaliště. Jako výchozí bod je to skvělé místo, pokud vám neprší. Odtud se můžete vydat dále na výlety. Velkou výhodou pro nás také byla na rakouské poměry nízká cena pěkného a čistého ubytování v apartmánech.

Přírodní koupaliště bylo v září již zavřené.

Přírodní koupaliště bylo v září již zavřené.

Tipy na výlet

Ať už se ubytujete v Eben im Pongau, nebo v dražších střediscích, například v Altenmarkt im Pongau, Ramsau am Dachstein nebo Schladming, můžete vyrážet na krásné výlety. Pěší turistiky je zde poměrně dost. Záleží jen na vás, jak to s malými dětmi zvládnete. S těmi staršími to půjde úplně v pohodě. Cesty jsou krásné, značené, neměli byste mít problém se orientovat. My jsme na cestě do kopců potkali řadu ukazatelů, které byly našimi pomocníky.

Salzburg

Určitě si nenechte ujít krásné starobylé město Salzburg, které za návštěvu stoprocentně stojí. Můžete se projít po starém městě, vydat se na pevnost Hohensalzburg, nebo si ji alespoň hezky prohlédnete z mostu. Ve městě jsou krásná dětská hřiště, my jsme se procházeli hodně po centru, byli jsme se podívat na rodný dům W.A.Mozarta, zámek Mirabell a také jsme prošli zahrady. Dětská hřiště jsou na nábřeží u řeky Salzach. Jestli pojedete autem a budete řešit parkování, my jsme zaparkovali u Penny Marketu nedaleko centra na Robinigstraße 4-20.  Tady je také větší Interspar, kde si můžete nakoupit a dojít si na toaletu. V centru města je poměrně hodně turistů, ale návštěva města stojí za to.

Salzburg

Salzburg

Wolfgangsee

Krásné jezero se rozprostírá v oblasti Salzkammergut. K Wolfgansee se dostanete autem, zaparkujete na několik málo minut bezplatně přímo u jezera. Zde se vám naskytnou krásné výhledy na okolí. Můžete se zde také opalovat. Podél jezera jsou malá městečka, například Sankt Gilgen nebo Sankt Wolfgang im Salzkammergut.

Pěší výlety

V místě Eben im Pondal, Altenmarkt im Pongau, Ramsau am Dachstein nebo Schladming můžete chodit na pěší výlety. My jsme se vydali na výlet rovnou za nosem, bez mapy, jen po značkách. Nebylo těžké jít podle ukazatelů. Uvidíte podle cedulek, jak dlouho půjdete. Počítejte jenom s tím, že se pořádně projdete do kopce. 🙂 Výhledy rozhodně stojí za to. Vyráželi jsme z Eben im Pongau Edtsiedlung směrem na Haidsiedlung.

 

Schladming

Skvělé turistické letovisko ocení rodiče se staršími dětmi zejména, když bude lít jako z konve. Ve Schladmingu je velký bazén se skluzavkami. Nebyli jsme v něm, protože děti byly v době našeho výletu hodně malé. Z letoviska se můžete vydat vzhůru na Ramsau am Dachstein, odkud uvidíte krásné scenerie a malovanou krajinu.

Schönau am Königssee

Nedaleko rakouských hranic, v Německu, leží krásné místo zvané Schönau am Königssee. Zde se můžete projít u krásného jezera Königssee, vyjet si loďkou a udělat si krásný celodenní výlet. Kočárek na vybraných místech u jezera projede, na loďku bych ho raději nebrala. Nevím, jestli se mohou kočárky převážet. Možná, že to není ani možné. Zaparkujete přímo u jezera. Parkovné se platí v řádu několika eur (tuším, že to je pět eur). My jsme od odjíždějících turistů dostali zdarma lístek na celodenní parkování. Jezero je poměrně velká turistická atrakce, takže počítejte s tím, že se zde vše platí. Toalety jsou zdarma přímo na parkovišti.

TIPY NA CESTU

  • Nezapomeňte se pojistit proti odpovědnosti za škodu. Podívejte se na podrobný článek, který vám s výběrem cestovního pojištění pomůže.
  • Pokud poletíte do zahraničí letadlem, můžete si pojistit letenky ihned po jejich zaplacení.
  • Jestli máte ubytování se stornopoplatky, můžete si ubytování pojistit. Spoluúčast bývá okolo 10 % až 20 %.
  • Do zahraničí si můžete zaplatit také cestovní zdravotní pojištění. Zvažte tuto možnost zejména, cestujete-li do USA.
  • Cestovní pojištění se vám může hodit také v Africe, Asii, Austrálii a Americe.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou dovolenou. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart