Tipy na dovolenou s dětmi: Jižní Čechy – Český Krumlov

Do Českého Krumlova se dostanete autobusem, vlakem i autem. Cesta se nám zdála velmi dlouhá, protože v té době opravovali silnici z Prahy do Českých Budějovic, a i když bylo v Českém Krumlově nesmutečně mnoho turistů, hned jsme věděli, že výlet stál za to.

Obsah

Jak vybrat ubytování

V Českém Krumlově jsou ceny ubytování velmi vysoko, ale naštěstí se mi podařilo najít poměrně pěkný a čistý rodinný penzion, který se nacházel na okraji centra města.

  • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
  • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
  • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
  • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
  • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.
  • Doporučuji apartmány, kde je dětské hřiště součástí areálu a také apartmány bez koberce, protože písek nevyluxujete, nemáte-li k dispozici vysavač. 🙂
nahoru ↑

Tipy na výlet

Když jsme byli v Českém Krumlově, bylo Martínkovi půl roku. Prošli jsme město křížem krážem, ale dovnitř do zámku jsme se neodvážili, abychom nerušili ostatní turisty. Martínka chození po městě moc nebavilo.

nahoru ↑

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Překrásný zámek je dominantou města. Jestli nechcete dovnitř, můžete si užít procházky pod zámkem, v parku, na I. a II. zámeckém nádvoří,  a v blízkém okolí. Vstupné do zámku se liší podle toho, jaký okruh si zaplatíte. Pro dospělého se pohybuje od 150 Kč do 200 Kč. Děti do 6 let neplatí nic. Na zámku se chovají dva medvědi.

Český Krumlov

Český Krumlov

Jestli budete cestovat s miminkem, můžete se po historické čtvrti pohybovat s kočárkem, ale nosítko je pohodlnější. V Českém Krumlově vás bude, vyjma krásných památek, doprovázet také řada turistů, což dětem nemusí být příjemné. Martínkovi to příjemné nebylo.

nahoru ↑

Procházka po městě

Historické centrum města nesmíte vynechat. Procházky úzkými uličkami okolo obchůdku se vám budou velmi líbit. Když jsme v Českém Krumlově byli, právě zde byli slavnosti, na kterých jsme viděli dobové vaření, mohli jsme se podívat, jak lidé žili a jak trávili volný čas. Bohužel bylo velké teplo, i když jsme sem přijeli v září. Teploměr ukazoval nad 30 °C, a to bylo na malé historické město s rozpálenými kamennými ulicemi příliš.

nahoru ↑

Otočné hlediště

Dále jsme navštívili otočné hlediště, které za návštěvu jistojistě stojí. Podíváte se na něj zdarma a dostanete se do něj podle ukazatelů, půjdete-li na obchůzku zámku. Značení historických památek je v Českém Krumlově dobré, vystačíte si s ukazateli nebo s mobilním telefonem. Nebudete potřebovat speciální mapu.

Otáčivé hlediště

Otočné hlediště

nahoru ↑

Latrán

Ve čtvrti Latrán jsme se byli podívat na kostel sv. Jošta, Budějovickou bránu a také Minoritský klášter.

nahoru ↑

Kde se v Českém Krumlově najíst

Jestli nebudete mít v ubytování plnou penzi, zpozorněte. V Českém Krumlově se můžete najít v restauracích, které jsou velmi drahé, nebo si můžete koupit jídlo v obchodě, jenže supermarkety s běžným zbožím, jsou na okraji města. Pokud pojedete autem, nebude to pro vás problém a můžete dojet pohodlně na nákup, kdy budete potřebovat. Jestli se do Českého Krumlova vydáte vlakem nebo autobusem, zjistěte si ještě před odjezdem, jak se dostanete do obchodu. V historickém centru města jsme našli jeden COOP. To bylo vše. Pokud cestujete s malými dětmi autobusem nebo vlakem, a potřebujete speciální pleny, mléko, případně další speciální výživu, raději si ji vezměte s sebou.

Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

nahoru ↑

Zámek Hluboká

Pokud pojedete směrem do Prahy, můžete se zastavit po cestě zpět na Zámku hluboká. My jsme si udělali krásnou procházku v zámeckém parku. Parkování u zámku se platí, ale můžete nechat auto ve městě, kde zaparkujete zdarma.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart