Tipy na dovolenou s dětmi: Jižní Čechy – Český Krumlov

Do Českého Krumlova se dostanete autobusem, vlakem i autem. Cesta se nám zdála velmi dlouhá, protože v té době opravovali silnici z Prahy do Českých Budějovic, a i když bylo v Českém Krumlově nesmutečně mnoho turistů, hned jsme věděli, že výlet stál za to.

Obsah

Jak vybrat ubytování

V Českém Krumlově jsou ceny ubytování velmi vysoko, ale naštěstí se mi podařilo najít poměrně pěkný a čistý rodinný penzion, který se nacházel na okraji centra města.

  • Pokud cestujete se dvěma dětmi, volte apartmán s alespoň jednou ložnicí a rozkládací pohovkou.
  • Užitečná rada, která vám při výběru ubytování poslouží: hlavně, ať je bydlení pro rodiny s dětmi účelně zařízené.
  • Máte extrémně živé děti? Pojistěte se proti odpovědnosti za škodu. My jsme to neudělali a celou dovolenou jsem si vyčítala, že jsem je měla za pár korun pojistit. Příště jedeme jen s pojištěním.
  • Dětské postýlky jsou problém. Téměř všude. Máte svou cestovní postýlku i s matrací? Neváhejte si ji vzít s sebou.
  • S sebou přibalte pytle na odpadky a nůžky. V ubytování nebývají a mohly by se vám hodit.
  • Doporučuji apartmány, kde je dětské hřiště součástí areálu a také apartmány bez koberce, protože písek nevyluxujete, nemáte-li k dispozici vysavač. 🙂

Tipy na výlet

Když jsme byli v Českém Krumlově, bylo Martínkovi půl roku. Prošli jsme město křížem krážem, ale dovnitř do zámku jsme se neodvážili, abychom nerušili ostatní turisty. Martínka chození po městě moc nebavilo.

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Překrásný zámek je dominantou města. Jestli nechcete dovnitř, můžete si užít procházky pod zámkem, v parku, na I. a II. zámeckém nádvoří,  a v blízkém okolí. Vstupné do zámku se liší podle toho, jaký okruh si zaplatíte. Pro dospělého se pohybuje od 150 Kč do 200 Kč. Děti do 6 let neplatí nic. Na zámku se chovají dva medvědi.

Český Krumlov

Český Krumlov

Jestli budete cestovat s miminkem, můžete se po historické čtvrti pohybovat s kočárkem, ale nosítko je pohodlnější. V Českém Krumlově vás bude, vyjma krásných památek, doprovázet také řada turistů, což dětem nemusí být příjemné. Martínkovi to příjemné nebylo.

Procházka po městě

Historické centrum města nesmíte vynechat. Procházky úzkými uličkami okolo obchůdku se vám budou velmi líbit. Když jsme v Českém Krumlově byli, právě zde byli slavnosti, na kterých jsme viděli dobové vaření, mohli jsme se podívat, jak lidé žili a jak trávili volný čas. Bohužel bylo velké teplo, i když jsme sem přijeli v září. Teploměr ukazoval nad 30 °C, a to bylo na malé historické město s rozpálenými kamennými ulicemi příliš.

Otočné hlediště

Dále jsme navštívili otočné hlediště, které za návštěvu jistojistě stojí. Podíváte se na něj zdarma a dostanete se do něj podle ukazatelů, půjdete-li na obchůzku zámku. Značení historických památek je v Českém Krumlově dobré, vystačíte si s ukazateli nebo s mobilním telefonem. Nebudete potřebovat speciální mapu.

Otáčivé hlediště

Otočné hlediště

Latrán

Ve čtvrti Latrán jsme se byli podívat na kostel sv. Jošta, Budějovickou bránu a také Minoritský klášter.

Kde se v Českém Krumlově najíst

Jestli nebudete mít v ubytování plnou penzi, zpozorněte. V Českém Krumlově se můžete najít v restauracích, které jsou velmi drahé, nebo si můžete koupit jídlo v obchodě, jenže supermarkety s běžným zbožím, jsou na okraji města. Pokud pojedete autem, nebude to pro vás problém a můžete dojet pohodlně na nákup, kdy budete potřebovat. Jestli se do Českého Krumlova vydáte vlakem nebo autobusem, zjistěte si ještě před odjezdem, jak se dostanete do obchodu. V historickém centru města jsme našli jeden COOP. To bylo vše. Pokud cestujete s malými dětmi autobusem nebo vlakem, a potřebujete speciální pleny, mléko, případně další speciální výživu, raději si ji vezměte s sebou.

Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

Zámek Hluboká

Pokud pojedete směrem do Prahy, můžete se zastavit po cestě zpět na Zámku hluboká. My jsme si udělali krásnou procházku v zámeckém parku. Parkování u zámku se platí, ale můžete nechat auto ve městě, kde zaparkujete zdarma.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart