23 tipů na DIY jarní tvoření pro děti

Do článku jsem připravila tipy na krásné jarní tvoření pro děti. U každého tipu najdete odkaz na celý článek a podrobnější návod. Hezkou zábavu. 🙂

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Včelky v úlu za pomocí bublinkové fólie a barevného papíru

Na čtvrtku děti natiskaly pomocí bublinkové fólie plástve. Z barevného papíru jsme slepili včelky a děti je nalepily na připravené plástve. Tiskání bublinkovou fólií je snadné a zvládnou ho už dvouleté děti. Aby bylo tvoření pro takto malé děti ještě jednodušší, můžete z bublinkové folie vyrobit jakési razítko s úchytem. Starší děti tiskají normálně vystřiženou fólií bez úchytu. Lepení včeliček je náročnější na jemnou motoriku. Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého. Čtyřleté a pětileté děti zvládnou nalepit včelu samy.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní louka: Tip na tvoření pro děti temperou a korkem

Malování a tiskání zvládnou i tříleté děti. Filka mě ve třech letech velmi překvapil tím, jak hezky sám maloval stébla trávy a stonky kytiček. Martínek v pěti letech moc pěkně sám namaloval celý obrázek. Snadná malba přinesla krásný výsledek. Děti si procvičily práci se štětcem a také si vyzkoušely vnímání různých odstínů zelené. Filka ve třech letech kreslil krásně a moc mě překvapilo, jak se od posledního malování zlepšil. Obrázek nám zdobí nástěnku.

CELÝ ČLÁNEK

Pracovní listy Jaro
Pracovní listy Jaro

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Květinová víla: Omalovánka v PDF ke stažení zdarma

Tříleté děti mohou vybarvovat jednodušší omalovánku, starší děti se mohou pustit do vybarvování složitější omalovánky nebo dotvořit květinové víle vlasy z kytiček z barevných papíru.

CELÝ ČLÁNEK

Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti

Vyrábění se hodí pro tříleté děti. Filku ve třech letech výroba rybky a akvária moc bavila. Zajímala také pětiletého Martínka. Ten si u tohoto úkolu procvičil také obtahování a obtahoval na těle rybky šupiny.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní obraz nakreslený temperou, štětcem a ruličkou od toaletního papíru

Malování se hodí pro děti, které trénují práci se štětcem a zároveň umí vybarvovat pastelkami, a je vhodné přibližně od tří let. Filka ve třech letech uměl vytvořit obrázek sám. Musela jsem mu ale vysvětlovat, co a jak má udělat. Martínek v pěti letech zvládl udělat obrázek úplně sám, bez většího vysvětlování.

CELÝ ČLÁNEK

Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti

Tvoření se hodí pro děti od tří až čtyř let. Překvapilo mě, jak šlo malování a lepení tříletému Filkovi hezky od ruky. Martínkovi v pěti letech šla práce jako po másle a malování ho moc bavilo. Děti byly při sestavování obrázku velmi překvapené a s výsledkem hodně spokojené.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

DIY papíroví motýlci jako ozdoba na kolíčku

Výroba motýlka se hodí pro děti od tří let. Ještě menší děti budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Starší děti zase zvládnou vyrobit motýlka zcela samy. Filka ve třech letech hezky lepil, ale se stříháním potřeboval moji pomoc. Martínek v čerstvých pěti letech motýlka vystřihnul sám, sám ho nalepil a moc mě u vyrábění nepotřeboval.

CELÝ ČLÁNEK

DIY čarodějnice z ruličky od toaletního papíru

Tvoření se hodí pro děti od čtyř let. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Čarodějnici mohou vyrábět i osmi či desetileté děti, které si s ní hravě poradí a zvládnou ji zcela samy.

CELÝ ČLÁNEK

DIY jarní louka za soumraku

Vyrábění je vhodné pro děti alespoň od čtyř let a více. Martínek v čerstvých pěti letech tak tak zvládl obrázek vytvořit. Filka Papír sice vybarvil, ale nadřel se (a ještě do něj skoro vydřel díru 🙂 ). Děti si u tvoření procvičí práci se štětcem, mohou kombinovat barvy, aby šly hezky za sebou, mohou také stříhat a procvičí si jemnou motoriku při lepení malých částí. Starší děti, které již chodí do školy, mohou místo lepených květin nakreslit kytičky tuší nebo se pokusit o jemnou kresbu třeba černou temperou. Motýlky s 3D efektem je potřeba vždy přilepit z barevného papíru.

CELÝ ČLÁNEK

Svítí sluníčko: Zábavné lepení pro nejmenší

Lepení se hodí pro děti od dvou let. Filku velmi bavilo vytvářet sluníčko a lepit okolo něj mráčky. Martínek měl z výtvoru také radost. Na bílý papír jsme nalepili žluté sluníčko, okolo něj mráčky a výkres byl hotový.

CELÝ ČLÁNEK

DIY včelky z korkových zátek jako ozdoby do květináče

Z obyčejných korkových zátek, temper a kousku barevného papíru jsme vytvořili zdařilé a roztomilé včeličky. Dále jsme využili nalepovací oči, které nejsou nezbytně nutné. Jako křídla jsme použili papírový svačinový sáček (lze vzít i bílý pečící papír – ten jsme neměli).

CELÝ ČLÁNEK

Snadný motýlek z ruličky od toaletního papíru

Lepení se hodí i pro malé, tříleté, děti. Filka vyráběl motýlka z velké části sám. Pomohla jsem mu se stříháním, protože to mu zatím ve třech letech ještě moc nejde.

CELÝ ČLÁNEK

Barevní motýlci: Jarní DIY tvoření pro nejmenší děti

Práce s barvou je určena pro děti nejdříve od dvou let. Děti by neměly barvy strkat do pusy. Použít můžete také prstové barvy nebo domácí prstové barvy (tipy a recept), které sice nevydrží příliš dlouho pro archivaci obrázku, ale malé děti si s nimi užijí spoustu srandy. My jsme kreslili temperami a akrylovými barvami.

CELÝ ČLÁNEK

DIY jarní dekorace na okna: Motýlci na louce

Z barevného a bílého papíru jsme vyrobili velké motýlky. Z pečícího papíru a z kousků krepového papíru děti vytvořily tulipánky, které jsem nalepila pod motýlky (jako louku).

CELÝ ČLÁNEK

Jarní dekorace na okna pro děti od 2,5 let

Lepení dekorací se hodí pro všechny děti, které milují kreativní činnost a rádi lepí. Výrobu dekorací zvládnou děti od 2,5 let. Možná, že budou potřebovat pomoc rodiče. Vytvořili jsme berušky, šneky a tulipány. Berušek jsme celkem vyráběli šest, dva šneky a šest tulipánů. Martínek lepil na berušky tečky, šnekovi ozdobil ulitu a na bílé tulipány nalepil kousky barevných papírů dle libosti. Tvoření ho bavilo.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní dekorace na okna (od 2,5 let)

Vytvořili jsme jarní dekorace na okna – motýlky (bělásky a žluťásky), kytičky se žlutými středy a pestrobarevné tulipány. Dekorace jsem nalepila na okno. Děti byly nadšené. Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou letech vyrobil motýlka i kytičky. Dekorace do okna byla trošku opatlaná od lepidla, ale na okně to není vůbec vidět. 🙂 Tříleté a starší děti zvládnou udělat velmi zdařilé dekorace.

CELÝ ČLÁNEK

Jarní stromy: Tipy na kreativní odpoledne

Vytvořili jsme dva obrázky jarních stromů, na kterých raší lístečky. Nejprve děti nalepily zelené lístky na bílý papír. Toto tvoření už znaly, protože na podzim lepily na stromy červené a oranžové listy. Ve druhém výkresu tiskaly na papír lístky pomocí houbičky, která se používá například na mytí nádobí. Vyráběné se hodí pro děti od dvou let. Děti, které nebaví lepení, mohou vyzkoušet práci s houbičkou. Filku ve dvou a půl letech tato část bavila úplně nejvíc. Tiskal houbičkou, chtěl tvořit listy, a kdybych mu výkres nevzala, tiskal by určitě ještě teď. 🙂

CELÝ ČLÁNEK

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5 let)

Vytvořili jsme 3D obraz květin ve váze. Na obrázku vyčnívá barevná váza, kterou jsme vyrobili z kusu kartonu, temper a soli. Děti okolo vázy nalepily květiny, dotvořily je barevnými středy z kuliček papíru. Celý obrázek jsem nalepila na karton z krabice od vysavače.

CELÝ ČLÁNEK

Co kvete na jaře? Jarní louka na papíře i venku

Vytvořili jsme obrázek jarní louky. Snažila jsem z barevného papíru vytvořit co nejvěrnější podobu květin, které rostou na jaře. Nejprve jsme si řekli, jak se která kytička jmenuje, jak roste, a poté je děti lepili na papír. Kytičky jsme také hledali venku a opakovali jsme si názvy podle obrázku. Perfektní je, když si vezmete obrázek ven. Můžete najít několik květinek podle výkresu.

CELÝ ČLÁNEK

Motýlci z kartonu: Jarní dekorace na pověšení

Vytvořili jsme motýlky ze zbytků kartonu. Na jednu stranu děti nalepily barevný papír, druhou stranu ozdobily barvami a houbičkou. Tiskání houbičkou je moc bavilo. Nakonec na motýlky nalepily kousky alobalu, které odráží světlo a hází odlesky. Vyrábění se hodí pro děti od dvou, možná až od dvou a půl let. Filka ve dvou a půl letech zvládl tiskat houbičkou zcela sám. Děti budou potřebovat pomoc se stříháním. Lepení a barvení je bude moc bavit.

CELÝ ČLÁNEK

Vyrábíme rozkvetlý šeřík a ovocný strom

Vytvořili jsme jarní obrázek rozkvetlého ovocného stromu a rozkvetlého šeříku, protože těch je v našem okolí velmi mnoho. Tvoření stromu bylo pro děti snadné, šeřík představoval velký oříšek. Lepení stromu se hodí pro děti od tří let. Filka ve dvou a půl letech lepil kytičky i na kmen stromu a nechtěl si nechat poradit, že tam nerostou. 🙂 Šeřík zvládnou nalepit čtyřleté a starší děti. Martínek s lepením ve čtyřech letech velmi zápolil, potřeboval poradit.

CELÝ ČLÁNEK

DIY Jarní kytičky ve váze (z brčka, ruličky od toaletního papíru)

Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili vázičku. Z barevných papírů oboustranné kytičky, které Martínek slepil k sobě. Ještě před slepením vložil mezi kytičky papírová brčka. Lepení se hodí pro děti od tří let. Filka měl ve dvou a půl letech s lepením co dělat. Dobře zvládl ozdobit vázičku, ale vyrobit kytičky pro něj bylo poměrně složité.

CELÝ ČLÁNEK

Beruška s překvapením z krabičky od sirek

Lepení se hodí pro děti od dvou, dvou a půl let. Filka ve dvou a půl letech vyrobil jednodušší model berušky, Martínek ve čtyřech letech nalepil složitější berušku. Oběma se výsledek líbil. Lepení bylo poměrně snadné a časově nenáročné. Vyrobili jsme berušky z krabiček od sirek. Do krabičky jsme schovali malé bonbonky, drobná autíčka z Kinder vajíčka, vejdou se do ní samolepky, magnetky nebo pro holčičky prstýnky. Vyrábění ozdobné krabičky je nejen skvělou zábavou pro děti, ale také hezkým obalem na drobný dárek. Máte-li doma chalupářské zápalky, můžete využít větší krabičku, do které schováte větší předměty.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart