28 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 6 do 8 let

Vybíráte dárky k Vánocům pro šestileté nebo osmileté děti? Do článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a které jsou krásným dárkem pro malé školáky. V závorce za produktem uvádím orientační cenu hračky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: Brio Builder – stavebnice sada s motorem (1700 Kč)

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem. Stavebnice je dostupná na 4kids.cz.

BRIO na 4KIDS.CZ

Tip č. 2: Společenská hra pro malé děti: Smolíček (retro edice) (370 Kč)

Hra Smolíček se podle výrobce hodí pro děti od tří let do šesti až sedmi let. Jestli Smolíčka neznáte, překvapí vás snadný, ale skvělý princip hry. Na kolečka se rozestaví předměty, přiklopí se stromeček a každý z hráčů po jednom hází kostkou. Jejich úkolem je najít totožný předmět pod stromečkem jako na kostce. Pod jedním stromečkem je schovaný Smolíček. Když ho někdo najde, hra končí. Poté se spočítají body a vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů. Hra Smolíček v retro edici se trošku odlišuje od hry, kterou si pamatuji z dětství. Kytičky se mi zdají jiné, stejně jako mi přijde, že figurky jsou trošku menší než v původní verzi. Provedení je pěkné, ale figurky by mohly být větší, kytičky by mohly vypadat ještě trošku lépe. Škoda je, že není součástí alespoň jeden náhradní stromeček a jedna kytička. Celou recenzi najdete v článku Společenská hra pro malé děti: Smolíček Pacholíček (retro edice).

Společenská hra pro malé děti: Smolíček Pacholíček (retro edice)
Společenská hra pro malé děti: Smolíček Pacholíček (retro edice)

Pořídila jsem retro edici, která obsahuje berušky, kytičky, hříbečky a muchomůrky. V prodeji je ale ještě další verze Smolíčka, v níž najdete kolečka s obrázky veverek, berušek, hříbečků, žabek, ptáčků a hříbků. Seznam prodejců Smolíčka najdete zde. Hru můžete koupit do 400 Kč na 4kids.cz.

Společenská hra SMOLÍČEK na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Tip č. 3: Albi tužka (1200 Kč)

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku „zapnutí“, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku.

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení
Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ.

Jaké druhy knih máte na výběr?

  • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
  • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají a Když roboti brebentí
  • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
  • Tip do školky – Zvířátka v ZOO, Pohádkové bytosti, Zvířátka na statku, Pohádkové učení
  • Pro školáky – Hravé dějiny české, Člověk a příroda, Moje první čísla
  • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Moje první písmena, Svět zvířat

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Knihy jako takové jsou vyhotoveny ve vazbě leporelo – mají tvrdé listy, stejně jako desky. Rohy jsou zahnuté. Klasická Albi kniha stojí od 360 Kč do 400 Kč. Menší knížky jsou levnější – záleží na titulu. Celou recenzi na Albi tužku najdete zde. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například v Knihách Dobrovský.

Albi tužka v KNIHÁCH DOBROVSKÝ za 1099 Kč

Tip č. 4: Poké ball (400 Kč)

Každé dítě chce Poké ball (nebo Pokéball). Každé. Nejoblíbenější je červený Pokéball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Pokéball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Pokéballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Pokéballem neuděláte chybu. Velký výběr Pokéballů najdete zde. Některé druhy Poké Ballů vychází v limitované edici, o kterou bývá velký zájem.

Originální Poké ball koupíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Tento e-shop se specializuje na Pokémon karty, hry a Pokémon hračky a figurky. Najdete zde velký výběr nejen Poké Ballů, ale také plyšových hraček, interaktivních Pokémonů a Pokémon karet.

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 5: Albi robot Botley (1100 Kč)

Martínek dostal robota od babičky k pátým narozeninám. Robot je určen pro děti od pěti let věku. Pro takto malé děti je ovládání poměrně dost těžké. Pětileté dítě zvládne základní práci s robotem a na pokročilejší funkce si bude pomalu zvykat a bude se je učit velmi pomalu. Myslím, že i osmileté děti bude robot bavit. Robot funguje na dálkové ovládání a také je potřeba navolit, na který mód bude fungovat. Zapíná se přepínacím tlačítkem, které je umístěno na spodní straně robota. Tímto přepínačem lze navolit mód OFF, LINE a CODE. Mód OFF je pro vypnutí robota, módem LINE se robot přepíná tak, aby jezdil po černé čáře a módem CODE se přepíná, aby rozuměl základům programování. Robot se po přepnutí módu CODE dále ovládá dálkovým ovladačem.

Recenze a návod Albi robot Botley
Recenze a návod Albi robot Botley

Robot je hůře dostupný je krásný a stojí za pořízení. Má ale jednu nevýhodu, a tou je poměrně malý počet desek v balení. Součástí balení je pouze šest oboustranných desek. Zkoušeli jsme si desky doma vyrobit. Na bílý papír jsme nakreslili silnou černou čáru, po které by robot jezdil, ale bohužel ji jeho senzory nezachytily. Celý článek o robotovi najdete v článku Recenze a návod Albi robot Botley.

Tip č. 6: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek (400 Kč)

Předškoláci si budou v knize se zájmem prohlížet, žel neporozumí ještě všemu co je v ní napsáno. Jistě zaujme děti na prvním stupni základní školy. Děti si velmi rozšíří obzory. Obrazový atlas světa nenahradí ten klasický, není učebnicí, přesto je skvělou pomůckou a doplněním ke klasickým knížkám. Atlas nejvíce ocení děti od 5 až 6 let až do 9 let (a možná i starší děti, to nevím). Atlas je rozdělen do osmi kapitol. Každou kapitolu tvoří jeden dvojlist. První kapitola se letmo zabývá tím, co je to atlas. I na této stránce najdete zajímavosti a odklápěcí okénka. Kapitoly se věnují Severní Americe, Africe, Jižní Americe, Asii, Austrálii a Oceánii, Antarktidě. Celý článek si můžete přečíst zde: Recenze: Obrazový atlas světa – Podívej se pod obrázek.

Atlas je velmi dobře dostupný. Pořídíte jej v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Obrazový atlas světa seženete za poměrně slušnou cenu na Booktook.cz. Dostupný je také například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

Atlas na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Tip č. 7: Edo, ty neposedo (300 Kč)

Kniha je určena pro předškoláky a prvňáčky (druháky). Martínek v necelých pěti letech ještě spoustu věcí z knížky nechápe a nerozumí jim, ale k tomu doroste. Zatím trénujeme základní a běžné věci: dobrý den, na shledanou, děkuji. Co je správné a co správné není. Školáci si mohou sami číst text v bublinách. Knížka se zabývá základní etiketou. Jednoduchou formou ukazuje, co se ve společnosti dělá, co nevadí, co je zakázané nebo co se nesmí. Děti provází sloník Eda a opičák Pepa. Na každé straně jsou zachyceny tematické situace: v divadle, v restauraci, na plovárně, v nemocnici, v autobuse i doma. Děti se naučí, že je slušné pozdravit, poděkovat, poprosit, ale také, že je dobré se zeptat, zda nepotřebuje někdo s něčím pomoci, pustit v autobuse sednout a že se nečůrá do vody. Situací je v knize vykresleno mnoho. Obrázky jsou pěkné, přehledné a místy zajímavé. Doplňují je krátké básničky. Na celý článek se můžete podívat zde: Recenze knihy Edo, ty neposedo.

Bohužel se zásoby tenčí a knížka není dobře dostupná. Jestli uvažujete o jejím pořízení, platí lepší teď než později, protože zásoby se tenčí. Kniha je zcela vyprodaná v Knihách Dobrovský, v knihkupectví Kosmas není dostupná v e-shopu a je možné si ji zakoupit pouze na prodejně. Koupit ji zatím lze v knihkupectví BookTook za méně než 300 Kč.

Edo, ty neposedo na BOOKTOOK

Tip č. 8: Podívej se do svého těla (300 Kč)

Knížka je určena pro předškoláky i děti na prvním stupni základní školy, myslím, že přibližně do deseti let věku. Děti se prostřednictvím okének doslova a do písmene podívají do svého těla. Martínek je v necelých pěti letech fascinován okénky i obrázky.

Vazba leporelo je velmi hezky udělaná. Kniha má zaoblené rohy, tvrdé desky, které jsou na omak sametové, obrázky jsou vyvedeny parciálním lakem. Okénka v knize přesně sedí na svém místě, avšak je možné, že okénko může malé dítě utrhnout. Kniha se nehodí pro děti do tří let. Celou recenzi najdete v tomto článku.

Kniha je velmi dobře dostupná. Pořídíte ji v malých knihkupectvích i ve velkých internetových obchodech. Podívej se do svého těla seženete za poměrně slušnou cenu na Booktook.cz. Dostupný je také například v internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský.

PODÍVEJ SE DO SVÉHO TĚLA NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

Tip č. 9: Dětské kolo Core Nipper 20″ super lehké (8900 Kč)

Kolo přišlo nesmontované a doma jsme jej museli složit. Nebylo to těžké. Pokud si na složení kola netroufáte, pomohou vám za drobný poplatek v nějaké prodejně či servisu kol, ale když jsme to zvládli my, zvládnete to také. Překvapilo mě, jak je dětské kolo lehké. Zkoušela jsem jej zvážit na váze na kufry a váží necelých 8 kilogramů i se zvonkem. Na kole jsou převody od 1 do 6. Jednička je určena na jízdu do kopce, šestka na jízdu po rovině. Martínek dostal v pěti letech své první kolo. Jak jsem psala výše, s výběrem jsem otálela, vybírala jsem dlouho a ještě jsme na kolo museli čekat. Na druhou stranu dostal hned parádní nové a krásné kolo, na které nasedl a jel. Hned. Za tohle jsem moc ráda. Kolo jezdí krásně, snadno se ovládá. Převodovka splývá s rukojetí řídítek, takže se dítěti lehce za jízdy otáčí. Kolo má dvě brzdy a obě dvě jsou na řídítkách – na každé straně řídítek je jedna brzda, jedna na přední a jedna na zadní kolo. Součástí není stojánek na kolo ani blatníky, kryt na kolo a ani zvonek. Celou podrobnou recenzi najdete v tomto odkaze.

Tip č. 10: Pokémon Battle Academy 2022 recenze (750 Kč)

Tato hra pro dva hráče patří do Pokemon Trading Card Game (Pokemon TCG) a je vhodná pro úplné nováčky i pro dávné fanoušky TCG, kteří se mohou k této hře opět vrátit. Hra Pokemon Battle Academy vyšla poprvé v roce 2020 a pro rok 2022 se dočkala aktualizace. Obsahuje tři různé balíčky karet po 60 kartách (celkem to je 3×60 karet). V této nové verzi disponuje každý hráč jedním balíčkem předpřipravených karet s tématikou Pikachu a Cinderace. Pikachu a Cinderace jsou začátečnické, předem seřazené výukové balíčky. Hráči, kteří hrají poprvé, se mohou řídit průvodcem hrou. Pokročilejší balíček Eevee přináší podrobnější strategie a umožňuje hráčům zlepšovat se. V krabici je vše, co potřebujete ke hře – velká metalická mince, mince poškození a karta s kódem k odemknutí dalších vychytávek v online hře TCG LIVE. Nejdůležitější je samotná deska. Battle Academy vypadá jako desková hra. Součástí hry je přehledný tutoriál v angličtině, podle kterého můžete hrát svůj první zápas krok za krokem. Karty jsou naskládány v určitém pořadí a každý balíček má vlastní obrázkový tutoriál.

Pokémon Battle Academy 2022 pořídíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Battle Academy jsou předpřipravené balíčky Pokémon V, které jsou určeny pro začátečníky. Další předpřipravené hry najdete zde.

POKÉMON BATTLE ACADEMY na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 11: LEGO pro kluky (500 Kč)

Jestli hledáte LEGO pro menší děti, doporučuji LEGO Creator (cena 250 Kč). Pořídila jsem auto, letadlo a dvě motorky na setrvačník. Z auta se dá složit ještě jiné auto a také letadlo – LEGO Creator 31100 Sporťák. Z letadla (LEGO Creator 31099 Vrtulové letadlo) lze sestavit vrtulník a ještě jiné letadlo. Motorky (200 Kč kus) na setrvačník si děti hodně přály – jsou to Kaskadérské motorky s raketovým pohonem.

Filkovi jsme také koupili LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan. Hračka to je překrásná, vhodná od pěti let, ale zdá se mi na sestavení hodně těžká. plnohodnotný karavan pro panenky, akorát je menší. Uvnitř jsou sedačky, volant, zadní dveře lze otevřít a sedačky se stolečkem je možné vyndat. Součástí jsou také postavičky i s miminkem a nosítkem, snídaně a drobné kostičky jako například volské oko. LEGO je krásné, koupila jsem ho na Mall.cz, kde mají velký výběr.

Tip č. 12: Recenze: Víceúčelový kalendář s hodinami v českém jazyce (350 Kč)

Přesně tyto hodiny s kalendářem mají děti ve školce, a tak jsem si řekla, že je také pořídím. Školka mi ušetřila spoustu času hledáním vhodného kalendáře, za což jsem moc ráda, protože co jsem se letmo dívala, je řada krásných kalendářů v angličtině, magnetických kalendářů a hodin i různých kalendářů z tvrdého papíru. Nevěděla bych, který vybrat. Mně se líbila myšlenka dřevěného kalendáře s hodinami. Rozměry jsou akorát, kalendář lze připevnit na zeď, je v češtině a nabízí vše, co děti potřebují.

Na dřevěné desce najdete:

Hodiny – hodiny jsou přehledné, ručičky se otáčejí, jsou dobře rozlišeny, na ciferníku jsou přehledně napsány minuty i hodiny.
Počasí – děti mohou posouvat čtverečkem na slunce, mráček, vítr, déšť nebo sníh.
Dny v týdnu – lze vybrat příslušný den v týdnu od pondělí až do neděle.
Dny v měsíci – děti čtverečkem označí, kolikátý den v měsíci je.
Měsíc – lze označit aktuální měsíc od ledna až do prosince.
Čtvero ročních období – ručičkou je možné ukázat na to, jaké roční období aktuálně je – jaro, léto, podzim, zima.

Krásné dřevěné hodiny jsem pořídila na Dudlu.cz. Tyto hodiny jsou v českém jazyce, a jestli hledáte cenově dostupný kalendář, který obsáhne počasí, dny v týdnu, dny v měsíci, hodiny i čtvero ročních období, mohli by vás hodiny zaujmout.

HODINY na DUDLU.CZ

Tip č. 13: Vilac motorické puzzle akrobati (400 Kč)

Jestli máte rádi dřevěné hračky, budou se vám akrobati zamlouvat. Tato krásná hračka slouží k procvičení jemné motoriky a také trpělivosti. 🙂 V papírové krabici najdete dvanáct dřevěných figurek akrobatů, kteří jsou připraveni na jednoduchou nebo složitější balanční hru. A pozor! Není to tak snadné, jak se zdá. Nejprve děti trénují snadnější pozice akrobatů. Mohou postavit akrobaty do jedné řady jako základnu, na níž postaví druhou řadu. Tím snadná hra končí. Jako těžší úroveň se staví další, třetí, řada. Toto už tak snadné není. Akrobat může spadnout a shodí s sebou téměř všechny pracně naskládané figurky. Vůbec nejtěžší je postavit čtyři pět nebo dokonce šest řad. Akrobaty můžete stavět jako pyramidu. To znamená, že ve spodní části bude 5 postaviček, dále 3 a 1. Nebo můžete do spodní části umístit tři postavičky a dále vrstvit na sebe 2 nebo 1 akrobata. Toto je velmi těžké. Akrobaty můžete postavit také vzhůru nohama či šikmo. Hračka nabízí nespočet možností, jak poskládat akrobaty na sebe.

Vilac motorické puzzle akrobati jsem pořídila v e-shopu Dudlu.cz. Alternativním názvem k hračce Akrobati jsou Siláci.

AKROBATI VILAC na DUDLU.CZ

Tip č. 14: Desková hra Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice) (400 Kč)

Desková hra zachycuje Dlouhého, Širokého, Bystrozrakého, černokněžníka, princeznu a prince při zpáteční cestě z hradu na zámek. Po cestě čeká na hráče spousta nástrah, které musí překonat. Princip hry tkví v házení kostkou a posouvání panáčků vpřed o příslušný počet políček. Hrací pole dekoruje obrázek, na kterém je rozprostřena trasa s kolečky a také s čísly. Pokud se postavička zastaví na čísle, plní úkol (jedno kolo neházet, dvě kola neházet, posunout se vpřed). Úkoly jsou napsané v pravidlech. Herní plán jako takový je velmi hezký a původní hře odpovídá pouze přibližně. Není stejný. Řekla bych, že vypadá o poznání lépe. Dřevěné postavičky jsou si trošku podobné, více než tomu je například u Smolíčka Pacholíčka. Dlouhý při hře může více padat než ostatní figurky. Kostka vypadá jako ta původní. Celkově se mi moderní pojetí retro edice líbí více než původní stará verze.

Retro edice se mi líbí více než klasická edice, ve které nejsou figurky, ale natištěné papírové karty. V pravidlech mi trošku chybí, jak se figurka dostane do cíle, pokud hráč nehodí přesný počet políček na kostce. Dlouhý může při hře padat (obzvláště, pokud děti neustále strkají do herního plánu 🙂 ). V pravidlech není napsané, jaké postavičky jsou součástí hry, což je škoda, protože ne každý pozná podle figurek (kromě ústředních postav), o koho se jedná. I tak je hra hezká a za pořízení stojí. Děti baví a těší se na ní. Takže mohu vřele doporučit. Hra je dobře dostupná a pořídíte ji na Alza.cz, kde je nejlevnější (v době sepisování recenze vyšla na 369 Kč), na Knihy Dobrovský a také na Mall.cz.

Tip č. 15: Vyškrabování Scratch Books – Zvířata a Dinosauři

Z e-shopu Hravaskolka.cz jsem pořídila dva sešity na vyškrabování, protože děti vyškrabování moc baví. Už dříve jsme vyráběli vyškrabovací obrázky a velikonoční dekorace. Tohle je ale trošku jiné vyškrabování a hodí se už pro čtyřleté děti. Princip tkví v tom, že na krásný barevný papír s obrázkem potažený lesklým laminem (pro lajky na lesknou čtvrtku) je nanesena černá barva. Děti barvu seškrabují. Mohou si samy určit, co s listy budou dělat. Možností se nabízí hned několik:

  1. Seškrábou celý obrázek a odkryjí všechna barevná pole.
  2. Do černé vrstvy vyškrábou ornamenty, čáry, vybarví jen některá políčka. Tvoří podle své vlastní fantazie.
  3. Děti vytvoří obrázek podle vlastní fantazie, odkryjí jen některá pole a nakonec postupně seškrábou celý obrázek.

Cena odpovídá kvalitě zpracování. Papír je pevný (čtvrtka), obrázky jsou překrásné, děti šťastné, jen ty černé drobky. 🙂 Ale ty se vyluxují. Vyškrabování najdete na Hravaskolka.cz, kde na vás číhá řada dalších krásných pracovních sešitů – samolepkové sešity, malování vodou.

VYŠKRABOVÁNÍ na HRAVASKOLKA.CZ

Tip č. 16: Seva Klasik Jednička (400 Kč)

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ

Tip č. 17: Desková hra Veselý rybolov (Retro edice) (350 Kč)

Princip hry je snadný. Hráči musí pochytat co nejvíce ryb. V této hře jsou ryby naznačeny žlutými kroužky. Jakmile hráč získá kroužek, navlékne ho na figurku a donese jej na své stanoviště (přesná pravidla jsou rozpracována níže). Tato hra je skvělá. Není dlouhá, není těžká a děti baví. Součástí je také malá brožurka ryb, ve které se děti mohou dozvědět více o českých rybách. Hrací plán je z tvrdého kartonu, pokreslený retro obrázky rybníka s rybami a také s vyznačenými cestičkami, po kterých putují figurky. Příjemně mě překvapily dřevěné figurky a dřevěná hrací kostka. Kroužky jsou ze žlutého plastu. Škoda, že hra neobsahuje jeden náhradní kroužek. Hra je vhodná pro děti už od tří let věku. Je snadná, hraje se okolo dvaceti minut a malé děti velmi baví. Jestli máte doma hru Smolíček pacholíček v retro edici nebo deskovou hru Dlouhý, Široký a Bystrozraký, bude se vám tato hra zamlouvat. Je to zase trošku něco jiného.

Veselý rybolov jsem sehnala v e-shopu Dudlu.cz, kde mají velký výběr společenských her pro děti. Hra je moc hezká, neznala jsem ji a jsem ráda, že jsem ji pořídila. Je to oddechová hra pro předškoláky i ještě o trošku mladší děti. Je vhodná pro děti od tří až čtyř let a bude bavit i sedmileté děti.

VESELÝ RYBOLOV na DUDLU.CZ

Tip č. 18: Z pohádky do pohádky (retro edice) (400 Kč)

Zajímavě koncipované retro hra je určena pro děti od šesti let věku. Hrajeme s dětmi ve věku čtyři a pět let a zvládají hru dobře. Pro takto staré děti jsou vhodné také hry Smolíček pacholíček, Člověče nezlob se, Černý Petr nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Cílem hry je dostat se ze startu, který je označen šipkou, až do hradu. Cesty jsou spletité a na hráče čeká spousta překážek a také vedlejších cest, které se od hlavní cesty odklánějí. Cesty nejsou propojené a figurky se dle instrukcí podle návodu vrací zpět (nebo postupují vpřed) na hlavní či vedlejší cestu. Vše závisí na tom, na která políčka se figurka postaví. Figurky se pohybují po herním plánu podle toho, kolik čísel padne na kostce. Vyhrává ten, kdo dojde jako první do hradu, kde je ukrytý zlatý poklad.

Dětská společenská hra je v této retro edici velmi dobře dostupná. Hru lze koupit také v klasické verzi, ale pozor, vypadá úplně jinak. Figurky nejsou dřevěné, ale papírové a grafika je zcela odlišná. Záleží jen na vás co se vám bude víc zamlouvat. Retro edici Z pohádky do pohádky koupíte nejlevněji na 4kids.cz a také na Alza.cz.

Tip č. 19: Tamagotchi Pix s foťákem (1500 Kč – 1700 Kč)

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 20: Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice (1000 Kč)

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není. Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles.

Stavebnici jsem pořídila na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ

Tip č. 21: Albi Encyklopedie pro školáky (650 Kč)

Kniha je určena pro děti starší šesti let, ale podle mě je na ně ještě moc těžká a ocení ji spíše sedmileté až osmileté děti. Encyklopedie (možná bych řekla spíše kniha) pro školáky je rozdělena do 17 různých kapitol. Knihou děti provází rozpustilí duchové. Děti se mohou v knize seznámit tématy jako je vesmír, neživá příroda, počasí a podnebí, rostliny, živočichové, přírodní rekordy, lidské tělo, doprava, literatura a hudba, film a divadlo, umění, architektura a památky, jídlo, sport, Česká republika, věda a vynálezy, dějiny 20. století.

Knihu seženete snad v každém knihkupectví. Dobře je dostupný v Knihách Dobrovský a také v knihkupectví Booktook.

ENCYKLOPEDIE PRO ŠKOLÁKY na KNIHY DOBROVSKÝ

Tip č. 22: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (1700 Kč)

Chytré hodinky Carneo Tik Tok jsou překrásným dárkem pro děti už okolo osmi let věku. Hodinky zaujmou i výrazně starší děti, a díky přiloženému černému řemínku je mohou nosit i teenageři. Tyto hodinky budou mít děti i několik let. Díky možnosti vyměnit řemínek za jinou barvu nebo vzor a také promyšleným funkcím a různému nastavení displeje je využijí i náctiletí. Hodinky jsou zabaleny v pevné krabičce, na ciferníku je nasazen modrý řemínek (u holčičích hodinek to je růžový řemínek). V krabičce dále najdete návod, kabel na nabíjení a náhradní černý řemínek. Řemínek je vyroben z jemného silikonu, který je na dotek příjemný, neškrtí a lze jej dobře očistit. Zapíná se klasicky, jak jsme u hodinek zvyklí a sedí skvěle na dětskou i na dospělou ruku (vyzkoušeno).

Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?
Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?

Ciferník hodinek je dostatečně velký, zaoblený. Dotykový displej nabízí intuitivní a snadné ovládání. Rozlišení displeje je 240×240 px. Hodinky je nutné pravidelně nabíjet, k čemuž slouží přiložený kabel. Nabíjení je rychlé a při normální zátěži vydrží hodinky nabité i pět dní. Při vyšší zátěži je nutné nabíjet hodinky častěji. Hodinky jsou lehké, váží pouze 22 gramů. Hodí se pro děti odhadem od osmi let věku (nejdříve od druhé až třetí třídy ZŠ) až do nástupu na střední školu (odhadem do 15 let věku). Smart technologie nabízí propojení s mobilním telefonem. Hodinky se propojí skrze bluetooth a akceptují IOS i Android. Nastavit lze také jazyk – vybrat si můžete češtinu, slovenštinu, němčinu, angličtinu a maďarštinu. Hodinky jsem pořídila v e-shopu Irisimo.cz, kde mají velký výběr dětských hodinek i hodinek pro dospělé. Zboží odeslali ihned krásně zabalené. Doprava je zdarma. Mohu stoprocentně doporučit. Irisimo je autorizovaný prodejce hodinek Carneo.

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

Tip č. 23: Pokémon plyšáci (400 Kč – 650 Kč)

K oblíbeným a TOP hračkám patří Pokémon plyšové hračky. K nejžádanějším patří Pokémon plyšáci Snorlax, Charmander, Pikachu, Dragonite, Pikachu, Eevee. Doma máme čtyři Pokémon plyšáky a budeme pořizovat další. Společnost nám dělá Pikachu, Pichu, Bulbasaurus a Pancham. Kupovat budu ještě Eevee a Piplupa. Ti jsou krásní a děti si je moc přejí. Na výběr máte několik motivů plyšových Pokémonů v různých velikostech a barvách. Nejmenší plyšoví Pokémoni měří přibližně 8-10 centimetrů a připevňují se na klíče (klíčenka). K nejoblíbenějším patří plyšové hračky o rozměrech cca 20 nebo 30 centimetrů. My máme ten menší rozměr. Vybírat můžete i z tzv. Silver version. To jsou plyšové hračky, které jsou ušité ze stříbrné látky (v silver version jsou také akční figurky). Některé plyšové hračky jsou zobrazeny v několika pozicích – klasická postavička, spící postavička.

POKÉMON PLYŠÁCI na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 24: Trihorse Autíčko Finger Car (550 Kč – 800 Kč)

Trihorse Autíčko Finger Car 
Trihorse Autíčko Finger Car 

Dřevěné autíčko je skvělou pomůckou na soustředění. Hračka je vyrobena z kvalitního dřeva a na horní straně má dvě prohlubně. Děti s autem mohou jezdit jedním prstem. To pomáhá rozvíjet soustředění, motorické a kreativní schopnosti dětí. K autíčku můžete dokoupit různé doplňky – mapa, dráha, náhradní joystick a náhradní kola. Na výběr jsou různé designy autíček. Tuto hračku pořídíte na Trihorse.cz.

Tip č. 25: Kvído Písmenka v kostce od Albi

Cílem hry je odpovědět správně na vylosované otázky, posbírat jako první všech šest žetonů a vyhrát. Hra Písmenka v kostce slouží k procvičení abecedy a také k procvičení paměti. Hra se hodí pro děti od 5 do 8 let. Na každé ze 60 hracích karet je napsané jedno písmeno abecedy. Na každé kartě jsou k příslušnému začátečnímu písmenu nakresleny obrázky. Hráči se 15 sekund dívají na kartu, poté ji otočí a odpoví na otázky, které jsou napsány na rubové straně karty. Pokud hráč všechny otázky zodpoví správně, získá bod, který položí na svou bodovací kartu. Body mohou hráči získat také při bonusovém kole, které také je zaměřeno na paměť. Hra je kvalitně a hezky zpracovaná. Papírové žetony jsou pevné, karet je hodně, všechny karty jsou velmi pevné. Až mě překvapilo, jak je krabička naplněná až k hornímu víčku. Poctivé provedení, krásné obrázky a skvělý nápad dělají z hry Písmenka v kostce perfektní hru vhodnou pro předškoláky, prvňáčky i druháky. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč. Hra je skvělá. Zábavná, snadná a zároveň si při ní děti procvičují paměť a písmena. Děti a rodiče hrají hru spolu. Navíc díky praktickému balení v papírové krabičce je hra skladná a můžete ji snadno zabalit do kufru a odvézt s sebou na dovolenou.

PÍSMENKA V KOSTCE na ALBI.CZ

Tip č. 26: Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu je nejlepší hra, kterou doma máme. Bez nadsázky. Pro děti je nesmírně zajímavá a rodiče baví (na rozdíl od jiných dětských her, které mohou být po čase monotónní). Hra zabaví celou rodinu a je fakt super. Hra je určena pro 2 až 4 hráče. Každý hráč si vybere jednu barvu, za kterou hraje. Hráči hází kostkou s sbírají zásoby – dřevo, meč, ananas, ovci a pytel s pískem. Výměnou za zásoby mohou hráči na předem namalovaná stanoviště postavit lodě nebo doupata. Cílem hry je umístit na hrací plochu všechny lodě a doupata. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě (doprava zdarma). Určitě stojí za pořízení. Je to krásný dárek.

OSADNÍCI Z KATANU na ALBI.CZ

Tip č. 27: Ubongo Junior

Když jsem úplně poprvé viděla tuto hru, nechápala jsem, proč patří k nejprodávanějším deskovým hrám. Jenže jakmile jsme ji vyzkoušeli, hned jsem pochopila, proč to tak je. Napětí, sranda a zábava, soutěživost a hlavně je třeba zapojit myšlení. Hra Ubongo Junior je určena pro 2 až 4 hráče, ale je možné tuto hru hrát také sám. Pokud je vás doma více než pět, můžete pořídit klasické Ubongo a někteří členové mohou hrát klasické Ubongo pro dospělé, děti mohou hrát Ubongo pro děti. Cílem hry je poskládat na papírovou podložku dvě (respektive tři) vybrané kostky co nejrychleji. Kostky, které se skládají, jsou nakresleny na papírové kartě. Prostor pro skládání je vymezen bílou barvou. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát se složitější nebo jednodušší kartou. Pokud hráč složí v limitu kostky na bílou plochu, vezme si ze sáčku diamant. Vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů (liší se od hry Ubongo pro dospělé). Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Ubongo Junior stojí za pořízení. Je to krásná hra pro předškoláky i děti na prvním stupni. Navíc na ni můžete plynule navázat hrou pro starší děti a dospělé Ubongo.

Tip č. 28: Hra Karak

Hráči hry Karak prozkoumávají katakomby hradu Karak, bojují s nestvůrami a hledají truhly s pokladem. Tato hra je nádherně provedená, cenově dostupná, napínavá. Všech hracích žetonů i podložek je dostatek. Hráči staví během hry katakomby hradu Karak. Prozkoumávají podzemí a hledají zde truhly s pokladem, které je třeba odemykat pomocí klíčů. Poklady hlídají nestvůry, hráči s nimi bojují a musí zvítězit. V podzemí vládne mocný drak. Hra je u konce, když draka některý z hráčů porazí. Samotným vítězem hry se stane ten, kdo nasbíral nejvíce pokladů.

Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Hra Karak je nádherná a děti moc baví. Určitě stojí za pořízení a vyzkoušet ji můžete například v letní půjčovně deskových her Albi. Kdyby se vám hra zalíbila, můžete za pár stokorun koupit rozšíření (další destičky a postavy).

KARAK na ALBI.CZ

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart