23 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 6 do 8 let

Vybíráte dárky k Vánocům či k narozeninám pro šestileté nebo osmileté děti? Do článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a které jsou krásným dárkem pro malé školáky. V závorce za produktem uvádím orientační cenu hračky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: Brio Builder – stavebnice sada s motorem

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ. Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. Stavebnici děti používají dva měsíce. Vypadá nerozbitně, motor se zatím nezničil. Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂 Podrobnou recenzi jsem sepsala do článku Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem. Stavebnice je dostupná na 4kids.cz a také na Pinkorblue.cz, kde na ni bývají často akce a slevy.

BRIO na 4KIDS.CZ

Vyzkoušet můžete také stavebnici Brio se světlem. Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Děti od šesti až sedmi let věku si stavění užijí naplno. Samy umí vymyslet, jak bude jejich vymyšlená hračka vypadat a umí ji i sestavit. Stavebnice neobsahuje návody. Pouze jeden leták se třemi modely.

Krásnou montážní stavebnici koupíte na 4kids.cz (nebo se můžete podívat také na Allegro.cz). Stavebnice je bezvadná, děti jsou z ní nadšené a líbí se jim ještě více než stavebnice s motorem, i když ta je také nádherná a skvělá. Rozhodně mohu jen doporučit jako skvělý dárek k Vánocům nebo k narozeninám. Stavebnice bývají před Vánoci vyprodané (osobní zkušenost).

STAVEBNICE BRIO SE SVĚTLEM na 4KIDS.CZ


Tip č. 2: Společenská hra Ponožkožrouti (od 6 let)

Společenská hra Ponožkožrouti má krásné provedení, je zajímavě koncipovaná a zabaví vás na hodně dlouho. Možná na úvod bych jen upřesnila věkovou hranici, pro kterou je hra určena. Na krabici je uvedeno, že je hra vhodná od šesti let věku. Poté, co jsme hru zkoušeli se mi zdálo, že hra je vhodná až tak od sedmi let věku. Záleží na konkrétním dítěti, jaké deskové hry hraje a jak je v tomto směru kované. Pravidla jsou komplikovanější a je potřeba, abyste si hru pořádně vyzkoušeli, než se pustíte do ostrého hraní. Doporučuji pro rodiny, které milují deskové hry a které hry hrají pravidelně a rádi.

Cílem hry je dát dohromady správné páry ponožek, zatímco příšerky se snaží ponožky odnést do svého doupěte. První skřítek, který složí správně tři páry ponožek, vyhrál hru.

 • Doba hraní: cca 20 minut (uvádí se 15-20 minut)
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 6 let (řekla bych, že až od 7 let)
 • Hra obsahuje: návod, žetony ponožek, figurky, kostky, herní plán, krabici, pravidla pro obměnu hry, látkový sáček

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například v knihkupectví Dobre-knihy.cz nebo v e-shopu Agatinsvet.cz.

JESTLI HLEDÁTE DALŠÍ TIPY NA SPOLEČENSKÉ HRY, PODÍVEJTE SE DO ČLÁNKU: TIPY NA SPOLEČENSKÉ HRY PRO DĚTI OD 6 ČI 7 LET.

PONOŽKOŽROUTI na DOBRE-KNIHY.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 3: Albi tužka

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku “zapnutí”, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku. K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky. Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ. Recenzí je zde hodně a postupně přibývají.

Jaké druhy knih máte na výběr?

 • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
 • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají, Když roboti brebentí
 • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
 • Tip do školky – Pohádkové učení, Předškolákem v cukuletu
 • Pro školáky – Přírodověda, Vlastivěda – zeměpisná část, Vlastivěda – dějepisná část, Putování magickou Prahou
 • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Svět zvířat, Můj svět

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například na Knihydobrovsky.cz. Dále můžete Albi tužku zakoupit v hračkárně Bambule, kde můžete využít slevu pro členy klubu. Tužka je dostupná také na Albi.cz (zde je trošku dražší).

ALBI TUŽKA na KNIHYDOBROVSKY.CZ


Tip č. 4: Poké ball

Každé dítě chce Poké ball (nebo Pokéball). Každé. Nejoblíbenější je červený Pokéball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Pokéball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Pokéballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Pokéballem neuděláte chybu. Velký výběr Pokéballů najdete zde. Některé druhy Poké Ballů vychází v limitované edici, o kterou bývá velký zájem.

Originální Poké ball koupíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Tento e-shop se specializuje na Pokémon karty, hry a Pokémon hračky a figurky. Najdete zde velký výběr nejen Poké Ballů, ale také plyšových hraček, interaktivních Pokémonů a Pokémon karet.

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 5: Kuličková dráha VTech Marble Rush Rocket Set M100E

Vtech Kuličková dráha Blesk -Raketa zaujme kluky i holky. Je kvalitní, plastová, balení obsahuje 10 kuliček a 79 různobarevných stavebních dílků. Dětem jsem ji koupila k narozeninám a byl to jednoznačně nejlepší dárek. Dráha obsahuje návody, lze ji složit různými způsoby – tři způsoby jsou uvedeny v návodu a ostatní si můžete vymyslet. Dílky do sebe zapadají dobře, dráha je pevná. Do rakety můžete vložit baterie, lze nastavit tři úrovně zvuků – vypnuto, hudba, zvuk rakety a zvukové efekty. Dráha se líbí menším dětem, které budou potřebovat pomoc dospělého při stavění a také při hraní, nebo školákům, kteří zvládnou postavit a obsluhovat dráhu zcela sami. Dráha nabízí různé interaktivní prvky – není to pouze dráha, ale obsahuje hrací raketu, terč, vrtulku, vystřelovač kuliček. Super.

Stoprocentně doporučuji. Kuličkovou dráhu můžete s německým návodem zakoupit na německém Amazonu (já tam nakupuji pravidelně). Nebo ji seženete na 4kids.cz. K dostání je také větší Adventure set.


Tip č. 6: VTech Kidizoom Smartwatch DX2

Hodinky VTech DX 2 jsem koupila dvoje – jedny máme v černé a druhé v zelené barvě. Toto jsou naše čtvrté chytré hodinky. První dvoje hodinky se rozbily přibližně po 3 týdnech – prasklý displej bez nároku na reklamaci. Proto jsem se rozhodla koupit hodinky VTech, které jsou sice dražší, ale zatím se nezničily. K hodinkám jsem koupila plastový kryt, který je přímo na tyto hodinky určen a prodávají ho pouze na Amazon.de. Tento kryt hodinky chrání před poškrábáním a také před prasknutím displeje. Po předchozí zkušenosti s hodinkami značky Technaxx a Carneo jsem se rozhodla pro ověřenou značku. A dobře jsem udělala. Avšak ochrana displeje tímto plastovým krytem je opravdu důležitá. Mnoho dětských hodinek nenabízí tuto možnost, a tak se hodinky mohou prakticky ihned rozbít. Téměř nikde se o tom nepíše. Pokud se displej mechanicky poškodí, nemáte nárok na reklamaci a hodinky můžete vyhodit do koše. Nejdou totiž opravit (pokud je opravit lze, tak je oprava tak drahá, že se finančně nevyplatí).

Teď k samotným hodinkám VTech. Máme německou verzi, která je za vynikající cenu dostupná na Amazon.de. Hodinky ale můžete koupit v české verzi a v akci například na Alza.cz a také na Bambule.cz (akce a slevy platí pro členy klubu). V hodinkách je nastaven pouze jeden jazyk (pro českou verzi platí, že lze přepínat mezi češtinou a slovenštinou). Není možné jazyk změnit. Proto je důležité vědět, jakou verzi hodinek kupujete. POZOR: Pokud koupíte hodinky v Polsku na Allegro, bude software v polštině nebo v angličtině. Dále je důležité vědět, jaký model hodinek kupujete. Verze těchto hodinek je označena jako DX2 a má dva fotoaparáty. K dispozici je ještě starší verze hodinek DX7, která má pouze jeden fotoaparát a menší displej. Chytré hodinky Vtech DX2 nabízí spoustu her, umí přečíst čas, mají krokoměr a parádní filtry na fotografie. Děti je milují. Do hodinek lze stáhnout nové hry skrze program, který si nainstalujete do počítače. Je to trošku zdlouhavější, ale můžete hodinky obohatit o nové hry, pozadí, ciferníky. Vnitřní paměť je omezena na 256 MB a nejde rozšířit, ale ze zkušenosti to stačí. Kvalita fotografií není příliš vysoká a do paměti se vejde poměrně dost věcí. Hodinky nemají slot na SIM kartu. Ale podle zkušeností se hodinky se SIM kartou často zasekávají (záleží na tom, zda dítě skutečně potřebuje hodinky na volání). Hodinky využijí děti od 5 do přibližně 9 let (podle vlastní zkušenosti). Pro čtyřleté děti jsou hry ještě těžké a starší děti si hodinky více užijí.

Za mě to jsou nejlepší hodinky, které lze koupit stran poměru ceny a kvality (pokud budete kupovat německou verzi na Amazonu) a nebo českou verzi v akci či ve slevě. Vřele doporučuji koupit ochranný plastový kryt. Vtech nabízí také další modely chytrých hodinek, které jsem ale v České republice zatím neviděla – jsou dostupné na Amazonu a tudíž pouze v němčině – například VTech My First KidiWatch.

VTECH DX2 na BAMBULE.CZ


TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU


Tip č. 7: Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos

Montážní auto můžete zakoupit od různých značek. My máme doma od značky Think Gizmos montážní auto s vrtačkou, do které je nutné vložit baterie. Vrtačka umí vrtat dvěma směry – jedním se šrouby zavrtají a druhým směrem se šrouby vyvrtají. Autíčko lze složit dvěma způsoby. Toto auto jsem pořídila na Amazon.de, kde je za poměrně dobrou cenu. K dispozici je zde více verzí, například formule Gilobaby nebo modré auto Gilobaby.

Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos
Montážní auto s vrtačkou Think Gizmos

Dětem jsem také objednala sadu dinosaurů Gilobaby (3v1), která obsahuje elektrickou vrtačku a šroubovák (sadu teprve dostanou). Sada dinosaurů je na Amazonu momentálně vyprodaná a koupíte ji na Allegro.cz nebo si na Amazonu můžete vybrat montážní dinosaury od jiného výrobce – zde.

Děti fascinuje elektrická vrtačka. Kdyby byl součástí pouze šroubovák, tak myslím, že by hračka neměla tak velký úspěch. 🙂 Líbí se mi, že autíčko lze složit více způsoby. Náš model svítí a vydává zvuky. Do modelu je nutné vložit malé baterie LR44. Model autíčka (dinosaurů) vyjde v zahraničí na cca 500 Kč až 600 Kč.


Tip č. 8: Seva Klasik Jednička

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnice je za nízkou cenu dostupná na Alza.cz nebo na 4kids.cz. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ


Tip č. 9: Tamagotchi Pix s foťákem

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 10: Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není. Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles.

Stavebnice je za nízkou cenu dostupná na 4kids.cz. Já jsem ji pořídila kdysi na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ


Tip č. 11: Albi Encyklopedie pro školáky

Kniha je určena pro děti starší šesti let, ale podle mě je na ně ještě moc těžká a ocení ji spíše sedmileté až osmileté děti. Encyklopedie (možná bych řekla spíše kniha) pro školáky je rozdělena do 17 různých kapitol. Knihou děti provází rozpustilí duchové. Děti se mohou v knize seznámit tématy jako je vesmír, neživá příroda, počasí a podnebí, rostliny, živočichové, přírodní rekordy, lidské tělo, doprava, literatura a hudba, film a divadlo, umění, architektura a památky, jídlo, sport, Česká republika, věda a vynálezy, dějiny 20. století. Knihu seženete snad v každém knihkupectví. Za nejnižší cenu jsem tuto knihu viděla na Bambule.cz (platí klubová cena), kniha je dostupná také na Knihydobrovsky.cz a na Albi.cz (zde je nejdražší).

ENCYKLOPEDIE PRO ŠKOLÁKY na BAMBULE.CZ


Tip č. 12: Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu je nejlepší hra, kterou doma máme. Bez nadsázky. Pro děti je nesmírně zajímavá a rodiče baví (na rozdíl od jiných dětských her, které mohou být po čase monotónní). Hra zabaví celou rodinu a je fakt super. Hra je určena pro 2 až 4 hráče. Každý hráč si vybere jednu barvu, za kterou hraje. Hráči hází kostkou s sbírají zásoby – dřevo, meč, ananas, ovci a pytel s pískem. Výměnou za zásoby mohou hráči na předem namalovaná stanoviště postavit lodě nebo doupata. Cílem hry je umístit na hrací plochu všechny lodě a doupata.

Hra je dostupná na Alza.cz, v e-shopu Dobre-knihy.cz v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě (doprava zdarma). Určitě stojí za pořízení. Je to krásný dárek.

OSADNÍCI Z KATANU na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 13: Ubongo Junior

Když jsem úplně poprvé viděla tuto hru, nechápala jsem, proč patří k nejprodávanějším deskovým hrám. Jenže jakmile jsme ji vyzkoušeli, hned jsem pochopila, proč to tak je. Napětí, sranda a zábava, soutěživost a hlavně je třeba zapojit myšlení. Hra Ubongo Junior je určena pro 2 až 4 hráče, ale je možné tuto hru hrát také sám. Pokud je vás doma více než pět, můžete pořídit klasické Ubongo a někteří členové mohou hrát klasické Ubongo pro dospělé, děti mohou hrát Ubongo pro děti. Cílem hry je poskládat na papírovou podložku dvě (respektive tři) vybrané kostky co nejrychleji. Kostky, které se skládají, jsou nakresleny na papírové kartě. Prostor pro skládání je vymezen bílou barvou. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát se složitější nebo jednodušší kartou. Pokud hráč složí v limitu kostky na bílou plochu, vezme si ze sáčku diamant. Vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů (liší se od hry Ubongo pro dospělé). Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Ubongo Junior stojí za pořízení. Je to krásná hra pro předškoláky i děti na prvním stupni. Navíc na ni můžete plynule navázat hrou pro starší děti a dospělé Ubongo.

UBONGO na ALBI.CZ


Tip č. 14: Zombie Kidz: Evoluce

Velmi hezká hra zaujme nejen milovníky Zombie. Cílem hry je vyhnat zombie ze školy a zamknout školu na čtyři zámky, protože všichni učitelé ze školy včetně školníka se proměnili v zombie. Hráči jsou v roli studentů, kteří chrání svou školu. Každý hráč hraje s jednou postavou studenta a s touto postavou vyhání zombie z místností školy. Když se podaří hráčům vyhnat ze školy všechny zombie, uzamknou místnosti zámkem. Do školy vedou čtyři vchody a každý vchod je třeba uzamknout jedním zámkem. Když studenti vyženou zombie ze školy, vyhrávají. Když zombie ovládnou nad studentu školu, prohráli jste.

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Vesely-drak.cz a Dobre-knihy.cz (nízká cena).

ZOMBIE KIDZ na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 15: Stavebnice Pokémon MEGA (LEGO)

Pokémon MEGA je stavebnice, která se velmi podobá stavebnici LEGO, i když značka LEGO jej nevyrábí. Vybrat si můžete z několika motivů, velikostí i z různých postaviček. Jednotlivé sady jsou krásné, precizně provedené a promyšlené. Skládačka Pokémon je tvořena z malých kostiček, skládá se podle návodu a je vhodná pro děti přibližně od 8 let věku. Některé dílky jsou hodně malé. Výrobcem této krásné stavebnice Pokémon Mega je firma Mattel. Koupit můžete několik různých provedení, ať jde o sérii Picnic, Jungle Ruins, Pikachu’s Beach Splash, Jungle Voyage, Bulbasaur’s Forest Fun nebo postavičky Pokémonů ze série Mega Construx.

POKÉMON MEGA na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 16: Stavebnice LEGO

Doma máme několik sad stavebnice LEGO – velká hasičská stanice, LEGO Creator a LEGO City – karavan, sada s Batmanem, lego stavebnice Ninjago. Lego potěší kluky i holčičky. Koupit můžete malou, střední či velkou sadu. Jakou sadu pořídit? Podívat se můžete na LEGO podle kategorií, které jsou uvedeny níže. Sady se často mění, staré ubývají a nové přibývají.

 • Lego Technic – náročnější stavebnice – mohou stavět děti i dospělí. Záleží na tom, jakou stavebnici pořídíte. Stavět lze podle přiloženého návodu. Obecně jsou tyto typy sad určeny pro pokročilejší stavitele. Snadnější sady mohou stavět už osmileté děti, ale možná, že budou při stavění potřebovat pomoc dospělého.
 • Lego City – několik modelů stavebnice Lego City máme doma (například hasičskou stanici s vrtulníkem nebo karavan). Čím větší stavebnice, tím složitější na postavení pro dítě je. S těmito stavebnicemi si děti rády hrají, protože sady bývají často na motivy hasičů, policistů, popelářů či vozidel.
 • Lego Friends – krásné lego pro holčičky. Zakoupit můžete domečky, zámky, kavárnu pro mazlíčky a další skvělé modely pro holčičky. Lego je jemné, zaoblené a hezky barevné.
 • Lego Creator – sady nabízí více možností složení – často to jsou 3 možnosti z jedné sady a vše je uvedeno v přiloženém návodu. Jednoduché modely se hodí pro děti od 5 nebo 6 let. Mám vyzkoušeno, že dítě zvládne jednoduchou sadu podle návodu samo postavit.
 • Lego na motivy filmu – K oblíbeným patří Mine Craft, Star Wars, Harry Potter, Vzhůru do oblak, Ninjago a další.

Lego často kupuji na Muzeumlega.cz, kde je doprava zdarma, často jsou zde výprodeje nebo akce. Nemají zde všechny sady, něco bývá vyprodané, ale pěkné kousky se zde dají najít. Lego za výhodnou cenu můžete sehnat například na Bambule.cz, kde můžete využít akce v rámci klubové ceny pro členy klubu Bambule.

LEGO na MUZEUMLEGA.CZ


Tip č. 17: Kniha Putování magickou Prahou

Kniha se hodí pro děti od 6 až 7 let věku, ale zaujme i desetileté a starší děti. Texty jsou srozumitelné, zajímavé a naučné. Během poslouchání textů mají děti uhádnout heslo, díky kterému získají kámen mudrců. V pravém dolním rohu najdete ovládací panel, který skrývá pokyny pro tužku. Pokud najdete tužkou na příslušnou ikonu, změní se úroveň vyprávění, případně se tužka přepne do jiného modu. Knihu namluvili: Vendula Fialová, Michal Holán, Jaromír Meduna. Putování magickou Prahou v 8 kapitolách a jedné mapě obsahuje přes 2900 zvukových stop.

Putování magickou Prahou pořídíte na Albi.cz nebo v knihkupectví Knihydobrovsky.cz. Na knihu zde bývají akce a slevy.

PUTOVÁNÍ MAGICKOU PRAHOU NA ALBI.CZ


Tip č. 18: Kouzelné čtení: Chytrý školák Prvouka od Albi

Kniha je vhodná pro děti nejdříve od šesti let věku, od první třídy základní školy. Kouzelné čtení využijí i děti ve třetí třídě. Kniha se dotýká různých témat, je bohatá na základní i podrobnější informace. Kniha má 32 tenkých stránek. Zaujalo mě grafické zpracování, při kterém je v knize zajímavě rozvržen text, fotografie a obrázky. Vlastně je tato kombinace pro prvouku nejvíce příhodná a trošku mi připomíná učebnici prvouky, kterou si pamatuji z dětství. Listy jsou tenké, neprosvítají. Desky ze čtvrtky jsou opatřeny laminem a dají se rozložit. I desky mluví. 🙂 Každá kapitola obsahuje název, klíčovou otázku a krátký odstavec textu. Poté jsou zde různé interaktivní naučné a zábavné části, které děti zaujmou a snáze si zapamatují problematické učivo i praktické informace, například základní informace o České republice, telefonní čísla na záchrannou službu, policii.

Knihu Prvouka koupíte na Albi.cz. Knihu zde seženete za skvělou cenu. Z prvouky jsem nadšená a moc se mi líbí. Je to vynikající nápad. Zpracování je překrásné, grafika poměrně zajímavá. Text je pro děti nesmírně přínosný, dobře si zapamatují potřebné informace. Kniha je skvěle namluvena. Zřetelně, srozumitelně, svižně. Z edice Chytrý školák máme doma ještě nádhernou knihu Vlastivěda. Recenzi najdete v článku: Recenze Kouzelné čtení: Chytrý školák Vlastivěda – dějepisná část od Albi.

PRVOUKA NA ALBI.CZ


Tip č. 19: HEADU 100 anglických slovíček Můj dům

Puzzle jsou vyhotoveny z velmi silného kartonu, který je z obou stran potištěný. Na jedné straně (líc) najdete klasicky obrázek ke skládání a na druhé straně (rub) je nakreslen jeden obrázek, u kterého je napsáno anglické slovíčko. Obrázek není na dílek přiřazen náhodou, ale odpovídá jednomu předmětu z lícové strany dílku. Na lícové straně některých dílků je navíc prostor pro nalepení samolepky s anglickým slovíčkem, které popisuje nějaký předmět. Děti se díky efektivnímu způsobu učení dozví a zapamatují si nová slovíčka. Z HEADU anglických puzzlí si můžete vybrat ještě variantu Město a Farma. Sama jsem nevěděla, co zvolit, líbily se mi všechny tři možnosti a pravděpodobně naši sbírku ještě rozšířím.

Puzzle jsou dobře k sehnání. Koupit je můžete na Knihydobrovsky.cz, nebo na Dobre-knihy.cz a nebo na Allegro.cz. Puzzle nemají český návod, obsahují pouze anglická slova a anglický návod na zadní straně kufříku.

HEADU MŮJ DŮM na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 20: VTech Switch & Go Dino

VTech Switch & Go Dino
VTech Switch & Go Dino

Tyto dinosaury dostanou děti k Vánocům, protože si je moc přály. Dinosaurus se přemění na auto, má displej, který se změní dle toho, jak se dinosaurus přeměňuje. Do hračky je nutné vložit baterie. Je kvalitní, plastová, vydává zvuky. Hračku jsem koupila na Amazon.de, kde vyšla levněji než u nás (a akci vyšel jeden dino na cca 16 eur).

SWITCH & GO DINO na AMAZON.DE


Tip č. 21: Chytré hodinky Tobi Little Tikes

Chytré hodinky Tobi máme troje – dvoje hodinky mají označení Tobi 2 a jedny hodinky označení Tobi (bez číslovky). Drobný rozdíl v hodinkách je. Hodiny Tobi mají lepší řemínek na zapínání a jedná se o starší model těchto hodinek. Hodinky mají trošku jiné hry, Tobi 2 jsou z pohledu dětí o trošku lepší, uživatelsky příjemněji. Hodinky jako takové nejsou špatné. Velmi kladně hodnotím to, že jsou odolné a displej ještě nepraskl (jak jsem již psala výše, u dvou jiných hodinek displej praskl v řádu několika dní či týdnů a hodinky byly na vyhození). Tyto hodinky drží, spadly na zem a přesto se nezničily. Mají fólii proti poškrábání displeje. Řemínek za moc nestojí a nejde vyměnit za jiný (pouze za další mizerný Tobi řemínek), to je nevýhoda. Řemínek lze sundat a hodinky můžete uložit do pouzdra s klipem, které lze připnout například ke kalhotám nebo jej můžete strčit jen tak do kapsy. Kladně hodnotím zajímavé hry (děti baví), hodinky mohou fungovat na principu Tamagoči – děti krmí robota Tobiho, vybavují mu byt, hrají si s ním. Není možné zapnout češtinu. Mezi dostupnými jazyky je němčina, angličtina, polština, italština. Co mi trošku vadí, tak je to, že hodinky vydávají různé zvuky v momentě, kdy to není žádoucí a určitě bych je nedoporučila do školy. Jsou spíše jako hračka, místo digihry nebo jako zpestření na cestu autem. V české republice jsou hodinky dosti drahé (cca 2500 Kč a upřímně řečeno za takovou cenu nestojí). Když je seženete levně, udělají dětem radost. Hodinky koupíte za lepší cenu například na Allegro.cz. Akce a slevy bývají také na Amazon.de (podzim 2023 – cca 25 eur).

TOBI na ALEGRO.CZ


Tip č. 22: Hot Wheels Nadupaný tahač GVG37

Mezi největší přání na letošní Vánoce je Hot Wheels Nadupaný tahač. Toto auto je vážně moc hezké. Tahač pojme nespočet autíček (přes 20) a navíc lze rozložit do dlouhé dráhy, kterou můžete propojit s dalšími dráhami Hot Wheels. Kvalita provedení je jako u ostatních hraček Hot Wheels, plast je středně měkký, ale vypadá, že něco vydrží. Součástí balení jsou tři malá autíčka. Nadupaný tahač jsou koupila na Amazon.de (v akci za 27 eur). Běžně se na Amazonu prodává za 39 eur, v ČR za cca 1100 Kč až 1300 kč. Za dobrou cenu jej pořídíte také na Allegro.cz. Některé nabídky a slevy mizí před očima – zvláště před Vánoci. V ČR koupíte auto například na 4kids.cz.

TAHAČ na ALEGRO.CZ


Tip č. 23: Vozidla s Tlapkovou patrolou

Z nových vozidel Tlapkové patroly jsem koupila: Motorku, Aqua Pups vodní tlapky, Dino Tlapkovou patrolu. Vezmu to postupně.

Motorka Tlapková patrola: Provedení hračky je dobré. Motorka jezdí a může se zvednout na zadní kolo. Obsahuje figurku, která jde vyjmout a zase umístit do motorky. Motorka je ale poměrně malá, čekala jsem, že bude větší. Koupila jsem ji na Amazon.de, kde se dá sehnat jedna hračka okolo 10 eur, což je přijatelná a adekvátní cena tomu, jak je motorka velká a jaké je kvality.

Aqua pups vodní tlapky: Vozidla Aqua pups jsou poměrně novým modelem a děti si je moc přály. Každý si vybral svou oblíbenou postavičku a tak máme doma Rockyho, Marshalla a Skye. Každé vozidlo má nějakou schopnost – otáčí se křídla, vysouvají se křídla, lze posouvat hák, každé vozidlo umí otevírat a zavírat okénko. Vozidla jsou kvalitní, dostatečně velká, ale za cenu 600 Kč (za kterou jsem je viděla u nás v obchodě, a zdaleka to nebyla nejvyšší cena) nestojí. Hračku s Marshallem jsem koupila na Amazon.de, kde je tato varianta dlouhodobě v akci za 13 eur. Ostatní modely jsem koupila na Allegro.cz.

Dino Tlapková patrola: Tato hračka je bestsellerem na německém Amazonu, kde stojí cca 13 eur a tato cena odpovídá kvalitě, velikosti a provedení hračky. Doma máme Skye a Zumu. Vozidlo Skye umí hýbat s křídly, vozidlo Zumy jezdí na setrvačník (stejně jako Marshall, Rocky a spol.). Součástí hračky je postavička a vajíčko s mini dinosaurem jako překvapení. Hračku můžete pořídit v Německu, kde je výrazně levnější než u nás.


Poznámka – nákupy na Amazonu

Na Amazonu jsem začala nakupovat nedávno. Některé hračky zde vyjdou levněji. Doprava zdarma platí na vybrané produkty při nákupu od 49 eur. Při výběru hraček zvolte v levé části nahoře v oblasti filtrů “zaslání ZDARMA”. Zaslání funguje nejčastěji skrze Zásilkovnu nebo PPL – až balík přijde do ČR, bude vás společnost kontaktovat. Pokud nejste při doručení doma, domluvíte se s kurýrem, který uloží balík do parcelshopu. Pokud se vám hračka nelíbí, můžete ji zdarma vrátit. Aby bylo vrácení zdarma, je nutné u produktu označit, že se vám hračka nelíbí (vybíráte z více možností). Poté jen vytisknete štítek, nalepíte na balík, do balíku vložíte ústřižek od štítku (někdy je to potřeba, někdy ne) a balík donesete na pobočku DHL (odběrná místa PPL). Amazon nabízí vrácení zboží zdarma do 30 dní. Peníze připíší na účet do cca 2 až 3 dní od převzetí balíku v parcelshopu.

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart