Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les

Do klánovického lesa chodíme velmi často, protože je krásný, cesty jsou široké i pro kočárek nebo pro kolo a zároveň v něm není přeplněno. Do článku jsme připravila hezký tip na rodinný výlet v Praze.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Kam s dětmi v Praze do přírody?

Zkuste Klánovický les. Les je poměrně dost velký a nabízí hezké procházky i pro ty nejmenší děti. Cesty jsou široké a pohodlné a i rok a půl staré dítě po nich může pohodlně za ruku chodit. Starší děti zabaví naučná stezka. Skrz les vede asfaltová cesta, která slouží jako cyklostezka a dětských hřišť je po lese také hodně.

Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les
Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les

Klánovický les – cesty a možnosti

Možností, kudy jít do Klánovického lesa, je více. My jsme si oblíbili cestu, která vede od koupaliště (fotbalového hřiště) v ulici V Jehličině. Touto cestou se pohodlně dostanete do Klánovického lesa, kde můžete křižovat lesní cesty dle libosti. Cesty jsou široké, vhodné na kočárek i na kolo. My jezdíme s kolem, s kočárkem i s odrážedlem. Les je dostatečně velký a můžete ho projít křížem krážem až na východní pól Prahy.

Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les
Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les

Kde zaparkovat a jak se k lesu dostat?

Auto lze zaparkovat přímo před FK Klánovice, kde je neplacené parkoviště. Parkoviště může být plné, když je hezké počasí, protože zde parkují lidé, kteří plánují návštěvu koupaliště. K lesu jezdí také autobus č. 221 až na konečnou (zastávka Klánovice). Zastavit také můžete u žel.st. Praha-Klánovice, kde začíná naučná stezka a také cyklostezka (zastávka autobusu č. 210, 211, 212, 221, 303 Nádraží Klánovice-sever).

Dětská hřiště

Hřiště jsou rozmístěna u hlavní cesty, která vede skrze park – dětské hřiště Mechovka, hřiště Na vojenské, dětské hřiště U koupaliště. Ještě než vyrazíte na cestu, můžete je podívat do mapy. Na Google maps jsou dětská hřiště vyznačena.

Naučná stezka Klánovickým lesem

Naučná stezka má necelých 12 kilometrů a s dětmi ji můžete jít okolo tří hodin. Začátek a konec trasy je na žel.st. Praha-Klánovice (zastávka autobusu č. 210, 211, 212, 221, 303 Nádraží Klánovice-sever). Naučná stezka kombinuje tři turistické značky. Na nádraží se napojíte na červenou značku po lesní cestě. Trasa je dlouhá 3,1 kilometru a dovede vás k rozcestníku Klánovický les, kde se napojí na zelenou značku směrem vlevo. Po zelené půjdete dalších 5 kilometrů, poté odbočíte doleva na modrou značku, která vás zavede zpět na vlakové nádraží. Trasa nemá velká převýšení, ale je poměrně dlouhá. Půjdete po lesní pěšině širší lesní cestě, asfaltové cestě. Kočárek cestu zvládne, místy nemusí být cesta pro kočárek pohodlná.

Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les
Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les

Do Klánovického lesa na kolo

Cesty na kolo jsou v lese krásné, rovné a s příjemným povrchem – asfalt, široká lesní cesta. Začít můžete například u nádraží – ulicí Staroklánovická, zabočit do ulice U Smolíka, která pokračuje jako cesta a vede skrze les. My začínáme u koupaliště a jedeme pouze malý okruh, aby ho děti zvládly. Trasa je vhodná pro rodiny s dětmi, kterých zde jezdí hodně.

Závěr

Klánovický les nabízí krásnou procházku pro rodiny s dětmi – i pro ty nejmenší děti, pro předškoláky i pro děti, které už chodí do školy. Po cestě se můžete zastavit na odpočívadle u stolu s lavičkami a nasvačit se. Vstupů do lesa je několik. Záleží na vás, jak dlouho můžete v lese strávit. My zde strávíme dvě až tři hodiny a chodíme okruh v lese tak, abychom při něm potkali co nejvíce dětských hřišť. 🙂 Trasu si můžete vybrat podle mapy dle svého.

Přeji vám krásný výlet. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart