Tip na snadný DIY dárek nejen pro babičku: Hliněná podložka k aromatickému oleji

Dnes mám pro vás tip na snadný DIY dáreček k Vánocům, který potěší babičku i paní učitelku. Podložka slouží k nakapání aromaoleje. Jak na to? Do článku jsem připravila krátký postup.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z hlíny, která ztuhne na vzduchu jsme vytvořili podložky pro vonné oleje. Na podložku se nakape několik kapek oleje. Podložku můžete položit na parapet či poličku nebo ji lze zavěsit na věšáček (háček). Tak lze provonět celý byt. Podložek můžete darovat k jednomu olejíčku hned několik.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou předškoláci i prvňáčci a druháci. Práce s hlínou není snadná a děti si ji potřebují dobře vyzkoušet, než se pustí do něčeho složitějšího. Podložky jsou ideálním výrobkem – děti si vyzkouší válení materiálu, práci s hlínou i vykrajování. Výhodou také je, že můžete vytvořit více kusů a obdarovat více příbuzných.

Samotvrdnoucí hmota

Koupit můžete jakoukoli samotvrdnoucí hmotu. Tato hmota není drahá a je dobře dostupná – najdete ji v každém papírnictví. Prodává se v různě velkých baleních – nejčastěji 500 g nebo 1 kg. Koupila jsem 1 kg hmoty Koh-i-noor Keraplast v bílé barvě. Vybrat si můžete i barvu klasické hlíny, která se označuje jako terakota. Cca 1 kg hlíny cenově vyjde přibližně na 90 Kč až 130 Kč (záleží, kde budete hlínu kupovat). Pokud budete tvořit pouze tyto podložky, vystačí vám poloviční balení za 50 Kč.

Co budete potřebovat

  • Hlínu, která tvrdne na vzduchu.
  • Vykrajovátko
  • Krajku
  • Špejli
  • Pečící papír
  • Plech nebo rovnou podložku
Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z tvrdnoucí hmoty děti vyválely placičku. Na ni jsme společně obtiskli krajku. Děti z hmoty vykrojily vykrajovátkem různé tvary – srdíčko, andělíčka, domeček, ptáčka. Tvary jsme položili na pečící papír na plech, aby byly na rovném povrchu. Do některých tvarů jsem udělala špejlí malou dírku na zavěšení. Hmotu jsme nechali hmotu zaschnout. Trvalo to 48 hodin. Nakonec jsme navlékli přírodní provázek do otvorů, aby bylo možné podložky zavěsit. K e každému olejíčku jsme přiložili dvě podložky – jednu s provázkem na zavěšení a jednu bez provázku na položení na rovnou plochu Můžete vytvořit různé sady s několika olejíčky, přidat více podložek do více místností.

Tip na snadný DIY dárek pro babičku: Hliněná podložka k aromatickému oleji
Tip na snadný DIY dárek pro babičku: Hliněná podložka k aromatickému oleji

Závěrem

Práce s hlínou je pro malé děti těžká a výroba podložek je ideální zábavou pro předškolní děti i pro prvňáčky. Děti se s hlínou seznámí a vyzkouší si, jaké má vlastnosti.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart