Tatrovka u nás doma nesmí chybět. Dnes je na výběr řada aut pro děti, na kterých se mohou vozit, ale Tatra patří k těm nejoblíbenějším. V recenzi vám ukážu klady a zápory auta a poradím vám, jakou vybrat velikost a kde auto koupit.

Obsah

Tatra: Ano nebo ne?

Jestli jste dočetli až sem, jistě si kladete otázku, zda Tatrovku vůbec pořizovat. Je to potřeba? Sama jsem ji nechtěla. Měla jsem pro to pádné důvody: auto je velké a zabírá místo, děti s ním budou zlobit, já se budu zlobit, že děti zlobí, budu o něj zakopávat, je to zkrátka další plastový krám do bytu. Auto jsme dostali od babičky a hned ten den bylo jasné, že to je jeden z nejlepších dárků, který doma máme. Martínek se v něm rád vozí a Filka taky. Oba  si s autem hrají, vozí se navzájem, ale samozřejmě, že na ně musím dávat patřičný pozor. Takže za nás: Tatrovka ANO.

Tatrovku lze táhnout také na provaze.

Tatrovku lze táhnout také na provaze.

Kvalita provedení a údržba

Auto lze umýt ve vaně a osušit. Žádná speciální údržba není potřeba. 🙂 Testujeme jej rok a zatím ne nezničilo, nerozpadlo a nic se s ním nestalo. Je trochu nepříjemné, když vám v plné zátěži přejede nohy, ale vydržet se to dá.

Jakou velikost?

Máme to největší a neměnila bych. Dino Tatra o velikosti 30 cm je vhodná například jako auto na písek, ale není možné v ní jezdit. Tatra o velikosti 73 centimetrů je velká akorát a dítě se do ní pohodlně vejde.

Můžete vybírat z modelů: Dino Tatra Auto 148 73 cm v modré, oranžové, červeno-modré nebo vojenské (tmavě zelená) barvě. Dino Tatra Auto 148 30 cm se prodává v červeno-modré, oranžové jako míchačka, vojenské, jako valník s plachtou a také jako bragr.

Tatrovka uveze i dvě děti.

Tatrovka uveze i dvě děti.

Další využití

Děti mohou na autě převážet náklad nebo jej umístit do kabiny a vozit jej v kabině. Jinak moc dalšího využití tatrovka nenabízí. Je to zkrátka plastové auto, které zabaví malé i starší děti. Do auta se vejdou (dle mých zkušeností) dvě děti. Jestli by se do něj, nebo na něj, vešly tři děti, to nevím. Myslím ale, že by si s tím nějak poradily děti i auto. Za předek auta lze připevnit provázek a auto táhnout za něj. Několikrát jsem tuto vymoženost ocenila, protože jsem se nemusela ohýbat, když jsem vozila děti.

Kde auto pořídit?

Auto koupíte jak v hračkárnách, tak v e-shopech s dětským zbožím. Asi největším úskalím je barva, protože všude jsou dostupné jen ty oranžové (online ji výhodně koupíte třeba na 4Kids.cz).

Dino Tatra na MALL.CZ

 

10 Hodnocení
Dino Tatra Auto 148

Platové auto Tatra milují děti různého věku, malé i ty starší. Na autu mohou jezdit dle libosti a převážet buď sebe nebo náklad. Za předek auta lze připevnit také provázek a auto táhnout za něj. Což je pro rodiče pohodlnější, fungují-li jako řidiči.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
  • Oblíbená hračka, která děti zabaví na dost dlouho.
  • Neničí se.
ZÁPORY
  • Špatná dostupnost oblíbených barev.
  • Vyšší cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart