HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAČKY OD 3 DO 5 LETHRAJEME SIJAK VYBRAT

Tatrovka pro kluky: Jakou vybrat?

Tatrovka u nás doma nesmí chybět. Dnes je na výběr řada aut pro děti, na kterých se mohou vozit, ale Tatra patří k těm nejoblíbenějším. V recenzi vám ukážu klady a zápory auta a poradím vám, jakou vybrat velikost a kde auto koupit.

Tatra: Ano nebo ne?

Jestli jste dočetli až sem, jistě si kladete otázku, zda Tatrovku vůbec pořizovat. Je to potřeba? Sama jsem ji nechtěla. Měla jsem pro to pádné důvody: auto je velké a zabírá místo, děti s ním budou zlobit, já se budu zlobit, že děti zlobí, budu o něj zakopávat, je to zkrátka další plastový krám do bytu. Auto jsme dostali od babičky a hned ten den bylo jasné, že to je jeden z nejlepších dárků, který doma máme. Martínek se v něm rád vozí a Filka taky. Oba  si s autem hrají, vozí se navzájem, ale samozřejmě, že na ně musím dávat patřičný pozor. Takže za nás: Tatrovka ANO.

Tatrovku lze táhnout také na provaze.

Tatrovku lze táhnout také na provaze.

Kvalita provedení a údržba

Auto lze umýt ve vaně a osušit. Žádná speciální údržba není potřeba. 🙂 Testujeme jej rok a zatím ne nezničilo, nerozpadlo a nic se s ním nestalo. Je trochu nepříjemné, když vám v plné zátěži přejede nohy, ale vydržet se to dá.

Jakou velikost?

Máme to největší a neměnila bych. Dino Tatra o velikosti 30 cm je vhodná například jako auto na písek, ale není možné v ní jezdit. Tatra o velikosti 73 centimetrů je velká akorát a dítě se do ní pohodlně vejde.

Můžete vybírat z modelů: Dino Tatra Auto 148 73 cm v modré, oranžové, červeno-modré nebo vojenské (tmavě zelená) barvě. Dino Tatra Auto 148 30 cm se prodává v červeno-modré, oranžové jako míchačka, vojenské, jako valník s plachtou a také jako bragr.

Tatrovka uveze i dvě děti.

Tatrovka uveze i dvě děti.

Další využití

Děti mohou na autě převážet náklad nebo jej umístit do kabiny a vozit jej v kabině. Jinak moc dalšího využití tatrovka nenabízí. Je to zkrátka plastové auto, které zabaví malé i starší děti. Do auta se vejdou (dle mých zkušeností) dvě děti. Jestli by se do něj, nebo na něj, vešly tři děti, to nevím. Myslím ale, že by si s tím nějak poradily děti i auto. Za předek auta lze připevnit provázek a auto táhnout za něj. Několikrát jsem tuto vymoženost ocenila, protože jsem se nemusela ohýbat, když jsem vozila děti.

Kde auto pořídit?

Auto koupíte jak v hračkárnách, tak v e-shopech s dětským zbožím. Asi největším úskalím je barva, protože všude jsou dostupné jen ty oranžové (online ji výhodně koupíte třeba na 4Kids.cz).

→ Tatrovka na 4kids.cz

10 Celkové hodnocení
Dino Tatra Auto 148

Platové auto Tatra milují děti různého věku, malé i ty starší. Na autu mohou jezdit dle libosti a převážet buď sebe nebo náklad. Za předek auta lze připevnit také provázek a auto táhnout za něj. Což je pro rodiče pohodlnější, fungují-li jako řidiči.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Klady
  • Oblíbená hračka, která děti zabaví na dost dlouho.
  • Neničí se.
Zápory
  • Špatná dostupnost oblíbených barev.
  • Vyšší cena

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, tvůrkyně blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.