Sváteční dort z jogurtu, piškotu a ovoce

Mám pro vás tip na rychlý, snadný a moc dobrý dort, který jsem udělala pro Filku k svátku. Filka miluje zvířátka, umí je pojmenovat, občas si splete koně a kohouta, ale v zásadě se strefí. Plyšáčkům nebo roztomilým zvířátkům říká jedním slovem „pupupu“. A právě takový „pupupu“ dort jsem chtěla vytvořit.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dort pro děti

Tenhle dort budou děti milovat. Krém se skládá z vykapaného jogurtu, který jsem (vůbec poprvé) osladila medem. Krém jsem použila už několikrát. Je výborný a doporučuji ho trošku přisladit. Hodí se například do dortů k prvním narozeninám (ten jsem nesladila), nebo do jakéhokoli dětského dortu. Tentokrát jsem krém poprvé osladila troškou medu a dort chutnal mnohem lépe. V dortu je spousta čerstvého ovoce, piškotový korpus, jogurt a to je vše. Kočko-medvěd (ono „pupupu“) má nos z marcipánu a oči z čokolády.

Časová náročnost a obtížnost

Den předem jsem nechala jogurt vykapat. Budete-li mít času nazbyt, nechte hotový dort vychladnout v lednici. Tentokrát jsem hodně spěchala, korpus jsem rozkrojila na poloviny. Kdybych měla více času, rozkrájela bych jej na třetiny. Krém velmi dobře drží, je pevný, sestavit dort mi přišlo velmi snadné a rychlé.
Kočko-Medvěd: Dětský dort recept

Kočko-Medvěd: Dětský dort

Suroviny

Dort je velmi jednoduchý, na suroviny nenáročný. Korpus (Průměr mé formy byl 22 cm.)
  • 8 vajec (příště budu péct z deseti, osm bylo málo)
  • 8 lžic cukru
  • 10 lžic mouky
  • Trošku vlažné vody
Náplň
  • 7 velkých bílých jogurtů (přibližně 3 kg jogurtu)
  • Med podle chuti
  • Ovoce – použila jsem 250 g borůvek a 250 g jahod
K ozdobení
  • 4 kostičky čokolády na vaření
  • Marcipán (přibližně 50 gramů)
  • Špejle
www.eshop.mamadodeste.cz
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Den předem jsem nechala přes sítko vykapat jogurt. Objem hmoty se zmenší na polovinu. Na obrázku vidíte vykapaný jogurt. Krém je hodně hustý, stojí v něm lžíce, od utěrky se zcela odlepí. Následující den jsem 2/3 vykapaného jogurtu osladila medem, zbytek jsem nechala bez medu, aby byl krém velmi tuhý.
Z ingrediencí na korpus jsem připravila těsto. Přibližně pět lžic jsem nalila na samostatný mini plech vyložený pečícím papírem, zbytek těsta jsem vylila do vymazané formy, na jejímž dně byl pečící papír. Korpus jsem nechala vychladnout a rozřízla jsem ho podélně na poloviny (třetiny by byly lepší). Natřela jsem jej troškou krému, naskládala jsem borůvky, které jsem natřela krémem a nanesla jsem na něj rozkrájené jahody. Opět jsem natřela krémem a přiklopila jsem korpus. Krém je hodně hutný, dort drží bez podpěry. Jestli se bojíte, že by dort spadl, můžete korpus rozkrojit na tři pláty a zpevnit jej špejlemi. Dort v této podobě není vhodný na převážení autem. Kdybych jej kamkoli vezla, vložím mezi ovoce ještě jedno patro z korpusu a zpevním dort špejlemi. Celý dort jsem potřela krémem, vidličkou jsem krém nařasila, aby alespoň velmi zdánlivě připomínal chlupy. Z malého korpusu, který jsem upekla zvlášť, jsem vyřízla uši a nos. Nos jsem nožem zahladila tak, aby tvořil kopeček, poté jsem ho potáhla marcipánem. Uši jsem potřela krémem a středy jsem ozdobila marcipánem. Rozehřála jsem čokoládu, špejlí jsem na marcipánový nos nakreslila pusu, tváře a nosík. Na pečící papír jsem nalila dvě kolečka. Na chvíli jsem nechala čokoládová kola a nos ztuhnout v lednici. Oči jsem vyřízla malým oválným vykrajovátkem, aby byly stejné, do středu jsem namalovala bílou tečku. Uši i nos jsem připevnila špejlemi.
Takto jsem vytvořila kočko-medvěda. 🙂 Místo mašle jsem ho ozdobila ovocem. Můžete použít zdobičku, která umí chlupy jednoduše udělat. Já  ji nemám, tak jsem si vzala vidličku, byť výsledek není tak ohromující. Zdobení mi trvalo přibližně půl hodiny. Děti pomáhaly. Možná právě proto se snažím o rychlé dorty. 🙂
Rozkrojený dort - poctivá dávka jogurtu

Rozkrojený dort – poctivá dávka jogurtu

Máte-li čas, nechte dort v lednici vychladit. Náš dort musel jít hned na stůl.
Kočko-medvěd: Dort pro děti recept

Kočko-medvěd: Dort pro děti

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám dobrou chuť. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart