Sněženky: Snadné jarní tvoření pro malé děti

Do sněženkového tvoření jsme se chtěli pustit už dlouho. Vyrábět mohou už dvouleté děti. Předškoláci zvládnou vytvořit výkres zcela samy. V článku najdete tip, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Dvouleté a tříleté děti budou potřebovat pomoc dospělého – zejména se skládáním sněženky. Předškoláci zvládnou sněženku složit zcela sami a vytvoří celý výkres bez pomoci dospělého.

Co budete potřebovat

  • Vodovky
  • Čtvrtku
  • Bílý papír
  • Lepidlo
  • Štětec
  • Nůžky

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku jsem rozpůlila na polovinu. Děti vybarvily zelenými vodovkami podklad, aby si procvičily práci s různými odstíny zelené. Když byla čtvrtka vybarvená, nechali jsme ji zaschnout. Mezitím jsme složili sněženky. Z bílého papíru jsme vystřihli čtvereček. Z něj jsme složili trojúhelník a poté jsme oba rohy přehnuli tak, abychom vytvořili kvítek sněženky (k sobě tak, aby vznikl menší otevírací čtvereček). Když čtvrtka zaschla, nakreslili jsme na ni tmavě zelenou barvou stonky, na které děti přilepily bílé kytičky z papíru.

Sněženky: Snadné jarní tvoření pro malé děti
Sněženky: Snadné jarní tvoření pro malé děti

Závěrem

Hotovo. Snadné jarní obrázky nám zdobí nástěnku v pokojíčku. Toto jarní tvoření zaujme všechny děti, které rády malují s barvami, je snadné a hodí se pro malé výtvarníky, kteří navštěvují mateřkou školku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart